Lichtgewicht, high output DIY top
Collapse
X
-
-
Geloof niet dat hornresp dat kan simuleren dus nee, niet de bult bij 400Hz uit de simulatie. Maar omdat je uiteindelijk 180Āŗ de bocht om gaat heb je hoe dan ook allerlei (on)gewilde reflecties. Maar, kan heel goed zijn dat je er geen hoorbaar last van hebt.De nieuwe Brooklyn-Audio Impact Top doet het geweldig!Comment
-
Dat helpt om de SPL on-axis op niveau te houden ("4*pi --> 2*pi"), maar niet om te zorgen dat er buiten de bedoelde hoeken (50gr in geval van de RCF hoorn) geen energie wordt afgestraald. De frequentie waarbij dat gebeurt is f0=K/(d*a), met K=25e6, d=hoornhoogte/breedte in mm en a=hoek in graden.
Ingeval van de RCF HF950 zul je verticaal dus van 0 tot +/-25gr een (zo goed als) vlakke frequentieresponse moeten hebben. Echter, buiten de +/-25gr zal het hoog boven de f0=25e6/(300*50)=~1.6kHz harder afvallen dan daar onder. Dat betekent dat je buiten de 25gr wel afstraling van 650 tot ca 1600 Hz zult hebben van de HF950 en dus een afvallende frequentieresponse. Horizontaal werkt de directivity control tot ca 25e6/(300*90)=~900 Hz.As ut nie ken zo as ut mot, mot ut mar zo as ut ken.Comment
-
Aha. Merk op dat in de tekening een 'reflector' ontbreekt in de 2e bend die wel in de echte kast zit (zie foto enkele posts terug alweer).
In principe is elke hoek een plotselinge impedantie wijziging in de hoorn. Elke impedantiewijziging kan leiden tot een (deel) reflectie (vergelijkbaar zoals in een coaxkabel). Bij 650 Hz is de golflengte ca 0.5m. Ik heb niet de indruk dat de segmentlengtes daar voldoende bij in de buurt komen.
Heeft voorzover ik weet ook niet te maken met het feit dat je 180gr de bocht om moet, maar wel met de plotselinge stappen/hoeken in de hoorn flare.Last edited by PvG; 19-07-16, 22:48.As ut nie ken zo as ut mot, mot ut mar zo as ut ken.Comment
-
Bedoel dan ook dat het baffle effect helpt te zorgen dat hij nog niet helemaal omni wordt bij 650 Hz. Uiteindelijk gaat het erom dat je je SPL overeind houdt bij iedere frequentie. Je zult idd nooit de spreiding van je hoorn halen, daar is die domweg te kort voor. Maar, op zich is dat ook niet erg, een te grote overgang in directivity tussen de hoorn en in mijn geval de 15" in spreiding is niet gewenst rond het cross-over punt.Dat helpt om de SPL on-axis op niveau te houden ("4*pi --> 2*pi"), maar niet om te zorgen dat er buiten de bedoelde hoeken (50gr in geval van de RCF hoorn) geen energie wordt afgestraald. De frequentie waarbij dat gebeurt is f0=K/(d*a), met K=25e6, d=hoornhoogte/breedte in mm en a=hoek in graden.
Ingeval van de RCF HF950 zul je verticaal dus van 0 tot +/-25gr een (zo goed als) vlakke frequentieresponse moeten hebben. Echter, buiten de +/-25gr zal het hoog boven de f0=25e6/(300*50)=~1.6kHz harder afvallen dan daar onder. Dat betekent dat je buiten de 25gr wel afstraling van 650 tot ca 1600 Hz zult hebben van de HF950 en dus een afvallende frequentieresponse. Horizontaal werkt de directivity control tot ca 25e6/(300*90)=~900 Hz.Last edited by MusicXtra; 19-07-16, 23:46.De nieuwe Brooklyn-Audio Impact Top doet het geweldig!Comment
-
-
Een scherpe bocht wil gelukkig nog niet meteen zeggen dat er een stap in het impedantieverloop in de hoorn zit. Zolang het oppervlak van de hoorndoorsnede maar netjes verloopt. De grootste impedantie stap zal bij de hoornmond zitten.
De effecten hiervan hoop ik (niet!) in de metingen te zien.
As ut nie ken zo as ut mot, mot ut mar zo as ut ken.Comment
-
In geval van de HF950 zal de spreiding bij 650 Hz oplopen tot zo'n 130 gr (hor en ver) is mijn inschatting. Horizontaal zal de hoorn met de 12"s daar prima op aansluiten (nagenoeg even breed). Ik moet nog even het sommetje voor de verticale lobing van de d'Appolito opstelling opzoeken.Bedoel dan ook dat het baffle effect helpt te zorgen dat hij nog niet helemaal omni wordt bij 650 Hz. Uiteindelijk gaat het erom dat je je SPL overeind houdt bij iedere frequentie. Je zult idd nooit de spreiding van je hoorn halen, daar is die domweg te kort voor. Maar, op zich is dat ook niet erg, een te grote overgang in directivity tussen de hoorn en in mijn geval de 15" in spreiding is niet gewenst rond het cross-over punt.
Off-axis onbalans in de frequentieresponse kan door reflecties bij plaatsing in een ruimte ook voor on-axis onbalans zorgen...As ut nie ken zo as ut mot, mot ut mar zo as ut ken.Comment
-
-
-
Comment





*kuch* niet mijn ding hahaha *kuch* 


Comment