Ergernissen top 10

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Stijn Vanstiphout
    • Oct 2000
    • 1160

    #91
    Tja... mensen die gaffa willen lenen en kabels willen oprollen... (met zo'n look van: "Kijk 'ns hoe snel dat gaat over de arm, jij lompe geit!")

    mvg,


    Stijn Vanstiphout,
    SVD, Klank & Licht & LVL Audio-Visueel
    België

    Stijn.Vanstiphout@pandora.be ook op MSN

    Stijn Vanstiphout,
    LVL Multimedia
    België

    Multi camera productions | Large screen systems | Video walls | Plasma displays

    Comment

    • showband
      • May 2001
      • 4516

      #92
      willekeurige volgorde:

      1-PA bedrijven die de priklijst niet lezen + niet doen wat ze tijdens het voorgesprek hebben besproken. En dan tijdens het opbouwen de boel enorm gaan lopen verkloten met discussies wat de band allemaal in zijn hoofd haalt "met die onzin eisen".

      2-PA bedrijven die zonder waarschuwing monitors gaan lopen uitfluiten terwijl jij net ernaast gehurkt je spullen staat op te bouwen.

      3-cateraars, technici, DJ's, muzikanten, zaaleigenaren enz. die naar het publiek niet de minste normen van fatsoen, laat staan showmanship, weten op te brengen. stelling: "de voorstelling begint zodra je het parkeerterrein van de locatie oprijdt"

      4-te laat komen.

      5-Multiculti-subsidie-onzin-festivals. Je weet wel Nederlanders doen de klompendans en hindustanen spelen hits met electronische percussie.
      aub gescheiden mannen- en vrouwenpodia voor koerden.

      6-rijkelui's zoontjes (vooral op sportclubs) die feestjes organiseren. 100% gezeikgarantie.

      7-mensen die alleen enorme acts/shows bellen voor een optreden. En dan een verhaal gaan houden. "als je wat minder meeneemt , kan het dan wat goedkoper?", "bij ons hoeft het niet zo hard dus...", "we hebben maar een kleine zaal, past alles op 2 bij 3 meter?" enz. enz.

      8-soundmix acts die letterlijk duizenden euro's krijgen voor 30 minuten optreden. (En misschien 50 minuten aanwezig zijn!) En het dan nog voor alle andere medewerkers op de avond lopen te verzieken met absurde eisen. Prive kleedkamers waar ze geen vier minuten in zitten zodat de rest van de crew maar de hele avond op de gang moet zitten enz..

      9-technici die altijd maar andere technici met naam en toenaam lopen af te branden terwijl klanten het kunnen horen.

      10-PA bedrijven die "iets nieuws" hebben gekocht en het per sé moeten uitproberen. Ook als het nergens over gaat.

      11-Technici die zodra je maar even iets in je monitor anders wil bij een soundcheck gelijk gaan speechen over "je moet gewoon in-ears kopen" en "altijd die hard spelende muzikanten..". Als je geen monitors wil doen verhuur ze dan niet. Geef de grenzen aan van je apparatuur. Maar werk aub wel méé. En JA, soms moet die monitor wat harder dan normaal. (en soms moet 'ie zachter)

      12-"fantoom-smoezen" (eigen term). Voorbeeld, er staat een vaste installatie. Je vraagt aan de techneut van dienst of er wat CD's tussendoor gedraait mogen worden. Antwoord "we hebben geen CD speler". Je meld dat JIJ die wel bij je hebt. Antwoord "er zijn niet genoeg d.i. boxen". Je geeft aan dat je ALLE snoeren/boxen/verloopstekercombinaties/220haspels enz hebt die hij enigsinds nodig zou kunnen hebben. antwoord "geef die CD maar even" en, oh wonder, er zit gewoon een CD-speler in zijn rek. Ik heb inmiddels de meest fantastische technische k*tverhalen gehoord waarom dingen niet zouden kunnen. Compressors die "op deze mengtafel kunnen die dingen niet, want het zijn afwijkende impendanties" enzo.

      13-Als je on-site komt van een meerdaags evenement en de techniek komt niet opdagen. Soundcheck komt dichterbij.... nog geen techniek. GSM wordt niet opgenomen...geen techniek. half uur voor optreden...nog geen techniek. Noodnummer PA...geen response... Je bouwt dan zelf de aanwezige spullen als een speer op , soundcheckt, en drie minuten voor aanvangavond komt er een techneut die uit zijn dak gaat. waarmee je allemaal bezig bent? en dat hij ook wel eens moet eten. En dat alles nu verkeerd is en, en, en, Dat soort technici die de hele avond later willen laten beginnen en de soundcheck "doen we wel tijdens de eerste nummers" maar die plannen om een of andere reden niet vooraf aan de band of de organisatie willen laten weten. Zodat die wél twee uur voor l*l op locatie mogen wachten? En niet meer kunnen eten want de avond is al begonnen als hij er is.
      Is me al meerdere keren overkomen. Dat ik hun werk er eigelijk BIJ heb lopen doen. De avond begint op tijd, de organisatie is tevreden, WIJ hebben niet kunnen eten en zijn door zo'n figuur genaait, en nóg zijn ze over de zeik!!


      lekker belangrijk!
      lekker belangrijk!

      Comment

      • axs
        Moderator
        • Jun 2002
        • 2687

        #93
        10. Ontbreken van de nodige beveilingen / overbrugde zekeringen...

        9. Geen drijfkracht ter beschikking

        8. Organisatoren die slechts een 100-tal EURO wil uitgeven aan S&L voor een party/evenement in een sporthal

        7. Movingheads die in HEAT-gaan (1 van mijn tofe MH660-s, steeds hetzelfde probleem, iemand een idee)

        6. Doorgebogen trussen van low-budget fuiven

        5. Mensen die een nummer komen vragen wat juist gedraaid is! 'Is toch zo goed, kan ge da 2 keer draaien? Ja, nu!'

        4. Deejays die in voorbeluistering al deftig in het rood spelen!

        3. Beginnende deejays : Wij willen een DN2600 om mee te draaien ... vraagje : hoe zet ik het volgende nummer op?

        2. Offerte : Wij willen wat boxen en wa lampen

        1. Artiesten met een verlanglijstje wat meer dan overdreven is! Maar ja, de klant betaald hé!

        De groe(n)ten
        Tom Manshoven
        If its true that we learn from our mistakes, some of us are working on getting one GREAT education!

        Comment

        • CyberNBD
          • Aug 2000
          • 1318

          #94
          Over die HEAT: Ofwel heb je de lamp uitgezet en wil je hem gelijk erna (binnen 5 minuten of zoiets) weer ontsteken, ofwel krijgt ie de lamp gewoonweg niet ontstoken bij het aanzetten van de head.
          Verder kan ik me wel aardig vinden in dat lijstje

          PS Tom: Kortessem, das best vlakbij <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>.

          Greetzzz,
          Tom
          CyberDance Sound & Light -- Turbosound Flashline & FlexArray, LabGruppen, Midas, HES Solaspots & GrandMA2

          Comment

          • axs
            Moderator
            • Jun 2002
            • 2687

            #95
            Dat is dus niet het probleem dat ze wordt uitgeschakeld. Gewoon tijdens de show gaat hij in HEAT. En het ligt niet aan een instelling of een fout in de programmatie....
            Ligt dus echt aan de MH zelf...

            Maar zal die vraag eens stellen in een ander forum...
            Alvast bedankt !!!

            De groe(n)ten uit Kotshove

            De groe(n)ten
            Tom Manshoven
            If its true that we learn from our mistakes, some of us are working on getting one GREAT education!

            Comment

            • DeMennooos
              • Aug 2000
              • 1416

              #96
              Flop 40 bentjes die proberen met successen van anderen ook success te hebben, maar absoluut niet de nummers, teksten kennen en al helemaal niet de toon hoogten halen.

              Bentjes die als de bus opengaat er 30 ton air uitkomt, nog meer air op het podium, maar nog geen noot zuiver kunnen spelen, zingen of een beetje op een drumstel durven te slaan.

              Bentjes die een rider hebben waarvan je zegt:"Die zijn niet normaal" Dan toch alles regelen zoals op de rider staat en dan iemand van het bentje horen zeggen:"Hmm, was niet allemaal nodig geweest hoor, was meer bedoelt om te voorkomen dat je op bagger staat te spelen"

              Een drummer die geen drumstel kan stemmen.
              Een zanger(es) die nummers zingt die hij kwa stem helemaal niet kan halen en dus maar essentiele stukjes uit de covers weg laat waardoor het nummer al zijn charmes verliest

              Een zanger(es) die van de helft van de nummer de tekst niet meer weet of de hele avond staat te gapen op een tekstboekje

              Bentjes die een giga rider hebben (vooral teep ekts) met bijvoorbeeld champagne, daar dan 1 glas van volschenken en de rest maar mee nemen. Idem voor de Whisky, vodka, perrier en ga nog maar ff door.

              Op een buitenpodium moeten werken, op locatie aankomen en er blijkt geen mixtentje aanwezig te zijn.


              Maar verder heb ik het wel naar mijn zin hoor <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

              Greetz,

              De Mennooo's


              Voor het profiel en de sites. <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
              Greetz,

              DeMennooos

              Stagehands are the infantry of show business

              Comment

              • LJ Chris
                • Jul 2002
                • 477

                #97
                citaat:
                We hebben er het misschien al over gehad. Maar het lijkt me leuk om eens een top 10 te creeren over de ergernissen die we kunnen meemaken tijdens een productie. Dit kunnen kleine dingen zijn, maar ook grote.
                Techniek, organisatie, alles kan zolang het maar een ergenis veroorzaakt bij ons technici. Laat het horen, zodat we op een goede top 10 uitkomen.

                Greetz,

                Gerrit Hurkens
                1. Als je met je grote speakers ergens en een klein zaaltje gaat draaien en de organisator meteen begint te panikeren: wat ben je van plan met deze boxen, die gaan veel te hard, heb je geen kleinere?
                (alsof ik voor elke zaal andere boxen heb!)
                2. Bij de soundcheck iemand de kabels van de amp case uithaalt om even een verstekdoos aan te sluiten om ergens een lamp neer te zetten.
                3. Dat mensen klagen dat de muziek te hard staat terwijl makkelijk boven de muziek uitkomen
                4. zatlappen die willen draaien
                5. mensen die ballon op de oh zo hete lichteffecten gooien
                6. mensen die willen stunten aan de bruggen
                7. dat andere mensen even komen zeggen wat waar te zetten terwijl ik duidelijke afspraken met de organisator heb gemaakt.
                8. stroomuitval doordat met in de keuken even 3 fritketels aanzetten terwijl ik duidelijk heb gemaakt dat daar heel de verliching aanhangt. (dit gebeurt wel bij kleine zaaltjes zonder krachtstroom)
                9. mensen die zo veel mogelijk willen voor zo weinig mogelijk geld
                10. mensen die klagen dat we zo vroeg aan het opstellen zijn.

                elke keer kom ik deze dingen tegen, afschuwelijk !

                greetz chris
                BSL

                Morgen is de drukste dag van je leven!

                Comment

                • PowerSound
                  • Nov 2001
                  • 1892

                  #98
                  Verleden Week-End kwam ik aan met 6 MH's.
                  Een gast die kwam met de vraag : "verkoop je ze niet ?", "hoeveel kost da?", "Een vriend heeft da ook en doet het toch veeeele beter", en gnagnagna en gnignigni...

                  PowerSound was hier...
                  PSL Bvba powered by
                  L-Acoustics dV-Dosc / Arc / dV-Sub / SB28 / 112P / LA8
                  Yahama LS9-32 / MC7L-48
                  Grand MA Full Size / Light / Avolite 2008 / Tiger
                  Martin MAC250 Krypton / Wash / 700 Profile / Atomic

                  Comment

                  • R. den Ridder
                    • Sep 2000
                    • 1500

                    #99
                    Mijn grootste ergernis:

                    mennekes die om je nummer komen vragen, zich voordoen als giga-party organisator, en dan vervolgens een half jaar later bellen of ze binnen 1 dag voor 100,- 6 218's en 2 t4 balken kunnen krijgen voor hun examenfeestje, want "Ze kennen je toch van dat feestje waar je hebt gewerkt".

                    Ook erg: onze roadie heeft een bemoeizieke vriendin, sta je daar met je kop tegen het plafond lampen in te hangen, vraag je om wat safety's staat 'ie weer eens te bellen, hij heeft dus tegenwoordig een GSM verbod.

                    groeten,
                    Ralph



                    Comment

                    • Destroyer
                      • Apr 2002
                      • 87

                      #100
                      Aankomen op een festival, kom je bij de lichttafel. Zijn alle presets al geprogrammeerd en daar moet je het maar mee doen. Geen plek en tijd voor veranderingen.

                      Dacht het niet...

                      Comment

                      • RDH
                        • Aug 2001
                        • 298

                        #101
                        Mensen die zonder pardon om je bar heenlopen en d'rachter gaan staan en als het kan dan ook nog met hun GSM zo dicht mogelijk bij de mixer of effectprocessor.

                        je hebt erbij die kun je d'r met een hamer nog niet achteruit slaan.

                        groeten,

                        Remco


                        Comment

                        • Disco Service Apeldoorn
                          • Nov 2000
                          • 299

                          #102
                          Lokaties waar de stroomvoorziening niet in orde is.

                          Comment

                          • DJ Pim
                            • Jan 2002
                            • 326

                            #103
                            Wat is eigenlijk een priklijst?

                            Greetz,
                            DJ Pim

                            Drive-in show "Party 2000"

                            Comment

                            • FiëstaLj
                              • Oct 2000
                              • 2068

                              #104
                              Lijst waarop staat wie je die dag al allemaal geprikt hebt <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

                              Nee is een lijst met multikanalen 1t/m 40 ofzo
                              en dan bijv.
                              1 : base
                              2 : snare
                              3 : overhead
                              4 : lead guitar
                              5 : bas guitar
                              6 : keys L
                              7 : keys R
                              8 : lead vocal
                              etc.. etc..

                              Maar wij hebben LEM, bezoek de site
                              Hockeysletten JA! BrEeZaHs NEE!

                              Comment

                              • Arjan
                                • Jul 2001
                                • 241

                                #105
                                Waar ik me ook zwaar aan loop te irriteren zijn mensen die met alle geweld een Drive-in Show willen boeken voor een feest. En dan vervolgens helemaal niet meer reageren als je de offerte hebt opgestuurd of gemaild. Ik heb nu een paar keer meegemaakt dat ik 3 maanden niets meer hoorde nadat ik wat algemene vragen had, maar dat ze wel opeens drie dagen voor het feest mailen hoelaat ik kwam, en of ik het nog wel wist!...<img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle> Zwaar irri!!

                                See ya!

                                Arjan

                                <font color=\"red\">Waarom neemt er altijd iemand op als je een verkeerd telefoonnummer
                                gedraaid hebt?</font id=\"red\">

                                Comment

                                Working...