Slechte technici

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Mach Facilities
    • May 2009
    • 109

    #106
    Originally posted by showband
    Dit onderwerp gaat niet om mensen af te zeiken of jezelf te verheffen, daar ben ik het ook mee eens. Maar na alle zalvende woorden dan even de knuppel in het hoenderhok.

    Er zijn net zo goed slechte techneuten als slechte muzikanten en slechte DJ´s.

    Ik heb een keer aan de hand gehad dat een topbedrijf een grote klus van mij met een slechte "hoofd techniek" heeft afgehandeld. De set die hij uitkoos was niet afgestemt op de zaal en het publiek. De mix werdt door zowel de organisatie als het publiek unaniem als verschrikkelijk onder de maat beoordeeld. De bouwtijd werd niet gehaald. Enz De klus was van mij functioneel uitbesteed.
    Opdracht: Ik wil voor deze band, in deze zaal, voor zoveel mensen goed geluid huren. Hier zijn de tijden, doe je ding. Niet een keer over geld gepraat!

    Dat bedrijf ligt er in zijn geheel bij mij uit omdat ik een hel van een maand heb gehad om alles weer op zijn pootjes terecht te laten komen voor mijn band. En het heeft mij gewoon geld gekost.

    Die technicus was slecht. punt. Geen namen, maar ook geen twijfel.

    Net zo goed als ik verhalen heb gehoord van mensen die op hun trouwen letterlijk tranen met tuiten hebben gehad door de "kwaliteit" van de band of DJ.

    punt

    Er bestaat gewoon "slecht". Laten we onszelf nou niet gaan foppen. Er IS een grens aan collegialiteit. Er bestaat een minimum norm ook voor een DJ van 50 euro. Ik sta vooraan om de mensen af te zeiken die op hun gemakje kommentaar staan te leveren bij kistenduwers die voor bijna niks 14 uur draaien. Of mensen die mixers in opleiding gaan verwijten dat ze iets niet weten. Sowiso is de kans dat je alles weet gewoon nul in deze wereld. Bedrijven die geen mixers opleiden maar wel afzeiken is een wederkerende ergernis. Bij mijn band is altijd plaats geweest voor beginners die ervaring willen opdoen. (gek genoeg zijn daar nou net geen mensen voor te vinden. Zie advertenties die ik ook bij J&H zet ) En daarbij krijgen ze ook te horen dat ik alleen kan laten zien hoe WIJ het doen. Niemand zegt dat dat de norm is.

    Maar ik heb al te vaak bij een huis-pa meegemaakt dat de locale betaalde mixer, ondanks een voorgesprek met mij als bandleider. Gewoon de klus niet aankon terwijl hij hem wel had aangenomen. Niet iedereen kan 8 tot 14 man band mixen. Dat is nou eenmaal zo. No hard feelings. Maar zeg het gewoon. Een zaalhouder met aanwezige techniek gaat mij als B-act niet betalen voor techniek. Dus ik kan niet een reserve techneut meenemen voor het geval dat de aanwezige technicus alsnog niet goed genoeg te kunnen mixen. Mixers verdienen bij mij al bijna twee keer zoveel als de muzikanten!!! (zo schaars zijn de goede)

    Mijn eerste optreden in het Paard in den Haag (+/- 1987) heb ik nog een video van. drie man koor/lead microfoons. Volgens zowel aanwezig publiek als zichtbaar op de hele video maar een vocalist te horen. Ja, de hele avond lang. Een nummer is daardoor uiteindelijk instrumentaal. Ik kan er nog kwaad om worden.

    Een classic, en veilig, voorbeeld. Zijn de tv opnames van the Who die bij de toenmaligge toppop-programmas live kwamen playbacken. Dat de regisseurs ondanks aanwijzingen van de band altijd de gitarist in beeld namen tijdens de bassolo van "my generation". Dat IS gewoon slecht. En zeg mij niet dat dat zulke dingen niet meer voorkomen.

    Ik geef toe dat problemen van elke kant kunnen komen. Altijd als ik een optreden verkoop leg ik aan de boeker of organisatie extra uit dat ze met mijn band geen rock-nederlandstalig of house in huis halen. En soms weiger ik goed betaalde optredens omdat ik gewoon zeker weet dat mijn act niet geschikt is voor hun feest. Maar Daar begint m.i. al de problemen. Potentieel goede technici die gretig zijn om te leren komen al te vaak op plaatsen terecht die zij echt nog niet aankunnen (lees : zonder begeleiding) Maar voor mij als klant werk je op zo een avond met een slechte technicus. Daar kan ik gewoon geen rose verhaal van maken.

    Niet voor niets pleit ik voor stageplaatsen en aanvullende zaken bij de muziekopleidingen. (ook voor de muzikanten trouwens). Niet voor niets raad ik beginnende mensen op dit forum aan snel bij een jongerencentrum in de buurt vrijwilliger te worden. DAAR mag je fouten maken. Als onbetaalde vaak slechte band leer je het in jongerencentra, samen met onervaren onbetaalde technici. Samen moet je er achter komen hoe je publiek in de zaal houd en bij voorkeur een goede avond kan geven. De rest kun je op aanvullende opleidingen leren. Maar wat je tussen je 14-de en je 16-de leert in het buurthuis op de hoek is essentieel!

    "bums on seats" is wat telt in de showbizz.

    Slechte muzikanten, DJ´s en technici bestaan. En ik kom ze tegen.
    Ik ben ook zo begonnen. En ik besef mij terdege dat een maar een kleine slice in deze klatergoudwereld is waar ik dan weer goed-genoeg ben om te werken. En om mij heen zie ik voorlopig genoeg mensen die veel beter zijn dan ik om van te leren. Voor de rest van de klussen ben ik te slecht. Laat de riggers maar riggen, laat de gitaarbouwers maar bouwen, laat de mixers maar de festivals mixen. Als mensen mij niet aardig vinden snap ik dat. Maar ik moet de boel voor serieuze bedragen verkopen aan mijn klanten om de boel te kunnen betalen. Dat gaat niet met mensen die op mijn avonden uit gaan vinden "wat is feedback? Kan dat ook op monitors dan?".

    Ik beperk mij tot livedansmuziek qua spelen. en een beperkt stuk conventionele techniek. De reden om op dit forum te zitten is dat ik heel veel techniek moet huren en inplannen voor shows in vele maten. En omdat ik er veel leer over achtergronden. En stiekum hoop ik een beetje "gebruikers tegengas" te geven als ik merk dat discussies zoals deze mij iets te "mantel der liefde" worden.

    Als regelneef sta ik achter de schermen de schade te managen aangericht door slechte technici / muzikanten. Want die heb je gewoon. Ik zoek ook geen goede mensen. Ik zoek mensen die op een slechte dag nog goed-genoeg zijn. Daar heb je meer aan. Het is namelijk niet je beste werk wat telt. Het is je slechtste. Hoe graag ik het ook anders zou willen.

    Schiet mij nu maar af.


    HELEMAAL MEE EENS, ik kon het zelf niet beter zeggen.

    Heb bijvoorbeeld verschillende keren meegemaakt dat er een gast techneut mij kwam vertellen dat ik iets in zijn ogen beter zou kunnen doen, terwijl hij dan zelf weggestuurd werd tijdens zijn eigen optreden met eigen band, omdat het voorprogramma beter klonk dan zijn eigen act.....
    need i say more?
    Het enige dat een techneut in mijn ogen eens moet leren, en dan heb ik het over ongeveer 90% van de techneuten in alle circuits ter wereld, is LUISTEREN, zowel naar recenties als naar zijn eigen geluid, in verhouding tot een goede opname....
    Als mensen dan nog niet weten waar de schoen wringt, is men voor mij GEEN technicus.
    Schiet mij dus dan nu ook maar af.......

    Comment

    • Apenkoning
      • Jun 2009
      • 7

      #107
      Daarom hebben we tegenwoordig system tech's en foh engineers. Kunnen we elkaar de schuld geven

      Comment

      • Mach Facilities
        • May 2009
        • 109

        #108
        Originally posted by Apenkoning
        Daarom hebben we tegenwoordig system tech's en foh engineers. Kunnen we elkaar de schuld geven
        Nu wil het toeval dat ik niet alleen werk als systech, maar ook als FOH engineer, en monitorengineer, en , ik mag wel zeggen, alledrie met goed tot zeer goed gevolg, bottomline is, dat iedereen die zich technicus noemt, nou eindelijk eens zou moetten leren luisteren, SYSTECH of FOH TECH of MONITOR TECH , of HOE je je ook nog maar wil noemen, luisteren, naar de act, of band, de opdrachtgevert, en vooral naar het eindresultaat, DAT levert resultaten af......enneh, voor degenen die me niet kennen hier, vraag eens na bij Jeroen, dan weet je meteen dat dit GEEN gelul in de ruimte is, maar werkelijke waarheid, waar eenieder van ons al vele malen tegenaan gelopen is.
        NU mag je me dan werkelijk afschieten........
        Het idee alleen al dat een systech en een FOH tech niet hetzelfde zouden moeten kunnen, kennen of weten is al een aanfluiting......

        Comment

        • Apenkoning
          • Jun 2009
          • 7

          #109
          Wat betreft dat luisteren heb je gelijk, maar een system tech hoeft echt niet veel te weten gitaren en andere muzikanten ellende. Hoeft alleen te kunnen / erkennen dat iets niet zijn probleem is. Hij moet wel weer meer weten van fase, luchtvochtigheid, akoestiek en dergelijke.

          Vaak in het low/mid buget doet men maar wat, zeker als het om plaatsing van cabinetjes gaat. Gewoon veel mee nemen, dan komt het altijd goed.
          Heb wel eens iemand een matrix zien maken van 9 luidsprekers recht voor uit, strak tegen elkaar aan. Alleen met een 90 graden hoorn. En hoe vaak hoor je niet een brommetje wat de 'geluidsman' niet opvalt (of negeert)? Hoe vaak hoor je niet dat het systeem niet kan wat de geluidsman wil? Hoe vaak zie je geen smilies op de equalizer? Hoe vaak zie je niet een of ander puistig manneke met Smaart of gelijke in de weer en denk je 'het ziet er goed uit, maar het klinkt nergens naar. Ze je meetmicrofoon eens ieder willekeurige andere positie'?

          Kortom, er zijn echt wel vakmensen, maar de meeste doen maar wat, terwijl geluid optimaal weergeven toch echt wel een wetenschap is. Aan de andere kant maar goed ook, kunnen vakmensen tenminste een dikke rekening sturen.

          Comment

          • moderator
            Moderator
            • Apr 2001
            • 5946

            #110
            Originally posted by Apenkoning
            Vaak in het low/mid buget doet men maar wat, zeker als het om plaatsing van cabinetjes gaat. Gewoon veel mee nemen, dan komt het altijd goed.
            Heb wel eens iemand een matrix zien maken van 9 luidsprekers recht voor uit, strak tegen elkaar aan. Alleen met een 90 graden hoorn. En hoe vaak hoor je niet een brommetje wat de 'geluidsman' niet opvalt (of negeert)? Hoe vaak hoor je niet dat het systeem niet kan wat de geluidsman wil? Hoe vaak zie je geen smilies op de equalizer? Hoe vaak zie je niet een of ander puistig manneke met Smaart of gelijke in de weer en denk je 'het ziet er goed uit, maar het klinkt nergens naar. Ze je meetmicrofoon eens ieder willekeurige andere positie'?
            Wat in 102% van de gevallen dan toch echt wordt veroorzaakt door gebrek aan communicatie....
            Moderator J&H Licht en Geluid Forums

            Comment

            • kokkie
              • Nov 2003
              • 1166

              #111
              Originally posted by Mach Facilities
              Nu wil het toeval dat ik niet alleen werk als systech, maar ook als FOH engineer, en monitorengineer, en , ik mag wel zeggen, alledrie met goed tot zeer goed gevolg.
              Als je zo goed bent, dan doe je de backline er zeker nog bij als hobby?
              Moet je veel mix opdrachten weigeren om die hobby te kunnen blijven doen?

              Het idee alleen al dat een systech en een FOH tech niet hetzelfde zouden moeten kunnen, kennen of weten is al een aanfluiting......
              En dat geldt ook voor de monitor mixer zeker? Volgens mij is een monitor engineer eerder system engineer dan een Foh engineer!
              Verder ligt de manier van mixen voor monitors mijlenver van het maken van een mooie zaalmix.
              Voor een systech is de mixer de bron, voor een Foh engineer is ieder instrument op het podium een bron, een compleet andere benadering, dus ook een compleet andere specialisatie, beide met hun eigen specifieke kennis.
              Misschien in het lage en middensegment in een enkele persoon te vangen, maar in het hogere en topsegment gewoon 2 aparte functies voor specialisten.
              Project manager licht voor kleine en grotere klussen binnen en buiten de provincie (nooit in het dorp).

              Comment

              • salsa
                • Jan 2007
                • 1315

                #112
                Originally posted by kokkie
                Als je zo goed bent, dan doe je de backline er zeker nog bij als hobby?
                Moet je veel mix opdrachten weigeren om die hobby te kunnen blijven doen?



                En dat geldt ook voor de monitor mixer zeker? Volgens mij is een monitor engineer eerder system engineer dan een Foh engineer!
                Verder ligt de manier van mixen voor monitors mijlenver van het maken van een mooie zaalmix.
                Voor een systech is de mixer de bron, voor een Foh engineer is ieder instrument op het podium een bron, een compleet andere benadering, dus ook een compleet andere specialisatie, beide met hun eigen specifieke kennis.
                Misschien in het lage en middensegment in een enkele persoon te vangen, maar in het hogere en topsegment gewoon 2 aparte functies voor specialisten.

                Gooi maar alle bommen op mij maar hier ben ik het dus helemaal mee eens!
                Ik heb zo vaak 'gast techs' die geen ene reet weten van systeem kennis...
                Ik zie een monitor tech hoger in aangezicht dan een F.O.H tech.
                Puur omdat de Mon.mixer veel meer werk heeft, en stress, en misschien ook wel meer 'systeem' kennis dan een F.O.H mixer.

                Dave
                [FONT=Arial]No trees were harmed in the writing of the e-mail, but millions of electrons were terribly inconvenienced[/FONT][FONT=Arial].[/FONT]

                Comment

                • Hansound
                  • Apr 2006
                  • 832

                  #113
                  Originally posted by salsa
                  Gooi maar alle bommen op mij maar hier ben ik het dus helemaal mee eens!
                  Ik heb zo vaak 'gast techs' die geen ene reet weten van systeem kennis...
                  Ik zie een monitor tech hoger in aangezicht dan een F.O.H tech.
                  Puur omdat de Mon.mixer veel meer werk heeft, en stress, en misschien ook wel meer 'systeem' kennis dan een F.O.H mixer.

                  Dave
                  Dan petje afvoor de engineer die FOH zowel de monitors en het zaalgeluid staat te mixen, iets wat op kleine tot middelgrote klussen toch vaak voorkomt.

                  Comment

                  • Mach Facilities
                    • May 2009
                    • 109

                    #114
                    Originally posted by kokkie
                    Als je zo goed bent, dan doe je de backline er zeker nog bij als hobby?
                    Moet je veel mix opdrachten weigeren om die hobby te kunnen blijven doen?



                    En dat geldt ook voor de monitor mixer zeker? Volgens mij is een monitor engineer eerder system engineer dan een Foh engineer!
                    Verder ligt de manier van mixen voor monitors mijlenver van het maken van een mooie zaalmix.
                    Voor een systech is de mixer de bron, voor een Foh engineer is ieder instrument op het podium een bron, een compleet andere benadering, dus ook een compleet andere specialisatie, beide met hun eigen specifieke kennis.
                    Misschien in het lage en middensegment in een enkele persoon te vangen, maar in het hogere en topsegment gewoon 2 aparte functies voor specialisten.

                    Als eerste, ben ik gelukkig oud genoeg om ook vader te kunnen zijn, vandaar mijn bewuste keuze om minder on the road te werken, en de laatste paar jaren veel meer in studio's zit, maar desalniettemin toch al ruim 22 jaar professioneel actief ben in de audiowereld, mijn beroep dus, dus ja, ik zeg regelmatig klussen af om wat vaker bij mijn kind te kunnen zijn, en wat je zegt over een monitorman en een FOH engineer klopt ten dele, OOK wat je zegt over een systech, er is een kleine maar aan je verhaal, namelijk, als EEN van de drie zijn zaakjes niet op orde heeft, om wat voor reden dan ook, klopt het geluid niet, of met heel veel kunstgrepen, communicatie is inderdaad de sleutel tot het geheel, en inderdaad, heeft een FOH technieker minder te doen als een monitorman, tenminste, als alles klopt, maar dit is, als alles klopt, niet langer dan tot net na de soundcheck, namelijk, als alles klopt, staat een goede monitorman nagenoeg uit zijn neus te eten op een klus die draait, namelijk, de monitors zijn goed ingeregeld, en de BAND bepaalt de balans op het podium, terwijl de FOH tech met allerlei gadgets in de weer kan zijn. Systech is de beginnende schakel, ik weet niet of je weleens geprobeerd hebt om een fatsoenlijk geluid neer te zetten terwijl het systeem volledig fout was ingeregeld, terwijl je dan ook nog te horen kreeg dat er geen dedicated EQ was voor de gasttechnici, maar ik kan je verzekeren, dan kan je leuke dingen tegenkomen. Het klopt dat elke techneut een eigen specifieke specialisatie heeft, maar zonder iets van elkaars werk te weten, kom je er niet, dan heb je allemaal eilandjes, die niet door middel van communicatie SAMEN tot een goed eindresultaat kunnen komen.

                    Chris
                    Last edited by Mach Facilities; 10-06-09, 11:37.

                    Comment

                    • Mach Facilities
                      • May 2009
                      • 109

                      #115
                      Originally posted by salsa
                      Gooi maar alle bommen op mij maar hier ben ik het dus helemaal mee eens!
                      Ik heb zo vaak 'gast techs' die geen ene reet weten van systeem kennis...
                      Ik zie een monitor tech hoger in aangezicht dan een F.O.H tech.
                      Puur omdat de Mon.mixer veel meer werk heeft, en stress, en misschien ook wel meer 'systeem' kennis dan een F.O.H mixer.

                      Dave
                      Zoals ik hierboven ook al zei, als een monitorman veel stress heeft , KLOPT ER IETS NIET...................Ik ben van mening dat iedere engineer moet weten waar hij of zij mee bezig is, en dat betekent ook dat je verder kijkt dan je neus lang is, met andere woorden, je moet veel meer weten van de dingen rondom je heen, dan op het eerste gezicht duidelijk is.

                      Chris

                      Comment

                      • Mach Facilities
                        • May 2009
                        • 109

                        #116
                        Originally posted by kokkie
                        Als je zo goed bent, dan doe je de backline er zeker nog bij als hobby?
                        Moet je veel mix opdrachten weigeren om die hobby te kunnen blijven doen?
                        Ennehm, kokkie, ik ken jou niet, maar het lijkt me verstandig om eerst eens even te kijken wat je eigen attitude is, voor je conclusies trekt.......

                        Chris

                        Comment

                        • Hansound
                          • Apr 2006
                          • 832

                          #117
                          Ik denk dat de grootste problemen ontstaan door de grote Ego's van veel technici.
                          9 van 10 komt gelijk vertellen welke grote artiesten hij al heeft gemixed en hoe lang hij al in het vak zit.
                          Denk niet dat zo iemand ook maar één tip wil horen van een systeemtech,
                          Geluidsmensen zijn nooit ergens van onder de indruk, hebben thuis altijd betere en mooier,

                          Probeer daar maar eens mee te communiceren,
                          Laat maar lekker op zijn eilandje staan

                          Comment

                          • Gast1401081
                            • Mar 2001
                            • 7999

                            #118
                            Originally posted by Mach Facilities
                            Het idee alleen al dat een systech en een FOH tech niet hetzelfde zouden moeten kunnen, kennen of weten is al een aanfluiting......
                            waarmee je jezelf ineens diskwalificeerd...

                            Ik ken de mannen van de Magu-systeem-optimalisatiecursussen bijna allemaal, en die jongens hebben ineens bijna geen tijd meer voor een monitor-klusje. Domweg omdat het goed inregelen van een deftig array echt een vak apart is. Nog afgezien van de subarcjes etc. En 2 toppen op 2 suppen stapelen ka iedere boerensleepkever..

                            Het stikt van de PA-boeren die een line in de schuur hebben staan, maar er zijn er maar een paar die het ding ook weten te gebruiken. En die knapen komen niet meer voor een CheckCheck en de vloeitjes-bandje.

                            Comment

                            • Mach Facilities
                              • May 2009
                              • 109

                              #119
                              Originally posted by Hansound
                              Ik denk dat de grootste problemen ontstaan door de grote Ego's van veel technici.
                              9 van 10 komt gelijk vertellen welke grote artiesten hij al heeft gemixed en hoe lang hij al in het vak zit.
                              Denk niet dat zo iemand ook maar één tip wil horen van een systeemtech,
                              Geluidsmensen zijn nooit ergens van onder de indruk, hebben thuis altijd betere en mooier,

                              Probeer daar maar eens mee te communiceren,
                              Laat maar lekker op zijn eilandje staan
                              Ik kan dat alleen maar beamen, zoals ik al zei, eilandjes zijn er al veel te veel.........IEDEREEN die met geluid bezig is, lijkt me, wil elke dag nog open staan om nog wat bij te kunnen leren, tenminste, ik wel, graag zelfs...
                              Chris

                              Comment

                              • Mach Facilities
                                • May 2009
                                • 109

                                #120
                                Originally posted by MacGyverSounds
                                waarmee je jezelf ineens diskwalificeerd...

                                Ik ken de mannen van de Magu-systeem-optimalisatiecursussen bijna allemaal, en die jongens hebben ineens bijna geen tijd meer voor een monitor-klusje. Domweg omdat het goed inregelen van een deftig array echt een vak apart is. Nog afgezien van de subarcjes etc. En 2 toppen op 2 suppen stapelen ka iedere boerensleepkever..

                                Het stikt van de PA-boeren die een line in de schuur hebben staan, maar er zijn er maar een paar die het ding ook weten te gebruiken. En die knapen komen niet meer voor een CheckCheck en de vloeitjes-bandje.
                                Ook helemaal mee eens, met de toevoeging, dat ik niet heb willen beweren dat men in alles even goed zou moeten zijn, wel degelijk zijn er specialisaties, en dat is maar goed ook, maar ik denk wel dat de gemiddelde FOH techneut in elk geval iets zou moeten weten van monitoring, en systemen, namelijk, het inregelen is een apart vak, klopt, maar weten wat faseverschuiving is, zou elke techneut moeten weten, enneh, DIT IS DUS MAAR EEN KLEIN VOORBEELD, ik kom regelmatig lui tegen die dat nog niet eens weten......
                                Dus in het geval dat je me verkeerd hebt begrepen, en denkt dat ik impliceer dat ik alles zou kunnen, NIET DUS, maar ik ben wel van mening dat de gemiddelde rondrennende PA-boer veel meer zou moeten weten van hetgeen waar hij mee bezig is.
                                Je gaat ook niet bij een bandencentrale werken, als je wel weet wat een band is, maar niet weet op hoeveel spanning een band bij een bepaalde auto moet staan, bij wijze van spreken.

                                Dus, samenvattend, MEA CULPA, ik had het wat duidelijker moeten verwoorden, namelijk, dat iedere techneut BETER zou moeten weten hoe de wereld in elkaar zit, NAAST zijn of haar eigen specialisme, op het gebied van andere techneuten, NIET dat men alles evengoed zou moeten kunnen of kennen......gewoon liefst IETS meer basiskennis, en de specialismen zijn niet voor niets specialismen........
                                Chris
                                Last edited by Mach Facilities; 10-06-09, 13:39.

                                Comment

                                Working...