goede VGA-> video converter

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Ws Soundexpresse
    • Jun 2001
    • 1007

    #1

    goede VGA-> video converter

    beste mensen,

    voor een project moet ik een goede VGA naar video omvormer hebben.
    hij moet tulp of bnc uit hebben, en goede kwaliteid hebben.
    Heb nu zon ding van nedis van 30euro, maar de kwaliteid is om te huilen.

    Enig idee wat zo'n beetje fatsoenlijke oplossingen hiervoor zijn?
    Het gaat erom om een Laptop met enkel VGA uit, naar 3 TFT schermpjes te sturen (doen we met vga booster/splitter) en naar 3 LCD schermen. Video splitters ed. heb ik...
    Sound-Light-Laser-Foam-Dancefloor
  • stamgast
    • Feb 2010
    • 253

    #2
    Bedoel je een scan converter?

    Comment

    • freek
      • Aug 2008
      • 238

      #3
      Ben bang dat het resultaat altijd om te huilen blijft. Dat is 1 van de eigenschappen van CVBS. Is het om te huren of te kopen? Ik weet niet wat je budget is.
      Kijk eens bij kramer, extron, misschien datavideo of blackmagic?
      Als je budget wat hoger is kijk eens bij Analogway of Folsom.
      Ze kunnen het allemaal.
      Ik heb zelf weleens met de kramer VP-503XL gewerkt en is denk ik voor jou al prima.
      Succes ermee.
      Last edited by freek; 01-04-11, 12:08.

      Comment

      • freek
        • Aug 2008
        • 238

        #4
        Wat natuurlijk ook een oplossing is met behoudt van VGA beeldkwaliteit is een paar kastjes huren/kopen van VGA naar Cat5 (en terug). Dan leg je cat5 bekabeling naar je schermpjes en zet je het daar weer terug naar VGA. Je beeld kwaliteit is 100x beter en ik denk dat het ongeveer hetzelfde kost als 1 goed scan converter.

        Comment

        • BJD
          • Oct 2007
          • 771

          #5
          Blackbox maakt ook mooie videooplossingen. Verder kramer, extron en de rest.

          Comment

          • Ws Soundexpresse
            • Jun 2001
            • 1007

            #6
            de schermen hebben geen vga, dat is het probleem.... en de kleine schermpjes hebben wel vga (alleen maar vga)
            Sound-Light-Laser-Foam-Dancefloor

            Comment

            • Whitefarmer
              • Oct 2003
              • 1244

              #7
              ? ik ben niet zo'n computerman, maar bestaat er geen PCMCIA kaartje met een TV uit (composiet), dan gebruik je de vga uitgang voor je tft, en de composiet voor de grote schermen?

              Anders is het misschien interessant om te kijken naar een ander laptop?

              Is het voor een tijdelijk project, of een permanent project?

              Ik heb nog ergens een aansturing staan voor de 'vroege' flatscreens van philips, ik zal eens kijken of daar een composiet aftak opzit.
              Groeten John
              ps. Zou je je profiel in willen vullen, dat vinden we prettig hier op het forum (ook 'display age')
              Gedaan?! .... oowh Okee, bedankt!

              Comment

              • Stoney3K
                • Sep 2007
                • 1399

                #8
                Originally posted by Ws Soundexpresse
                de schermen hebben geen vga, dat is het probleem.... en de kleine schermpjes hebben wel vga (alleen maar vga)
                Extron/Kramer is al genoemd, is zeker een goeie en betrouwbare oplossing.

                Anders: Schroef de schermen eens open en kijk of je een stel chips kan vinden die CVBS weer omzetten naar R/G/B/Hsync/VSync. Tussen de ADC en het scherm zit vaak gewoon RGBHV, er zijn weinig schermen die gelijk vanaf CVBS of Y/C naar digitaal omzetten om het paneel aan te sturen.

                Als je analoog RGBHV kan vinden kun je er in principe gewoon een VGA-stekker aan solderen. Bij het Sony PSone scherm is dat bijvoorbeeld een bekende truc.

                Heb je het over TFT's met alleen CVBS-in, dan vermoed ik dat het om kleine monitors (in-car beeldschermpjes) gaat die gebruikt worden als afkijkmonitor?
                First make it work, then make it look pretty!

                Comment

                • Rieske
                  • Aug 2002
                  • 544

                  #9
                  Originally posted by Stoney3K
                  Extron/Kramer is al genoemd, is zeker een goeie en betrouwbare oplossing.
                  Je mag Inline ook dit rijtje toevoegen.
                  Life is what you make it

                  Comment

                  • Ws Soundexpresse
                    • Jun 2001
                    • 1007

                    #10
                    de kleine schermen zijn gewoon 19inch tft schermpjes voor een pc, de andere zijn jvc/lg schermen, maar zonder vga dus....
                    Sound-Light-Laser-Foam-Dancefloor

                    Comment

                    • Martincrul
                      • Apr 2005
                      • 32

                      #11
                      Hiervoor zou ik een Folsom imagepro gebruiken. Daar ga je vga in uit je laptop, en op de paralel uitgang van die vga input er weer uit naar je 19" schermpjes. Dan heb je aan de output kant van het apparaat een cvbs uit op bnc voor je lcd schermen.
                      Dit is wel een duur apparaat, je kan ook een extron usp kunnen gebruiken maar je wilde goede kwaliteit

                      Comment

                      • freek
                        • Aug 2008
                        • 238

                        #12
                        Originally posted by Martincrul
                        Hiervoor zou ik een Folsom imagepro gebruiken. .......
                        maar je wilde goede kwaliteit
                        Sorry hoor, maar hier moet ik even op reageren. Gelukkig geef je zelf toe dat dit apparaat een beetje een dure oplossing is voor dit probleem, maar die imagepro's goede kwaliteit zijn is echt onzin. Ik (en vele met mij) heb(ben) er alleen maar problemen mee. Om sommige klussen gebruiken we er 6 tot 8 per dag en alleen maar gezeik. 3 a 4 keer per dag een factory reset is het enige op ze op de been te houden. En vele video tech's met mij vinden het rot dingen. (zowel de imagepro's als de imagepro's HD)

                        Als je toch teveel geld wilt uitgeven koop dan een Christie cineIPM of een analogway.
                        Last edited by freek; 04-04-11, 12:55.

                        Comment

                        • Martincrul
                          • Apr 2005
                          • 32

                          #13
                          @freek

                          Voor wie werk jij dan? Dat je er wel 6 tot 8 per show hebt? Ik gebruik ze voor ongeveer alle shows die ik doe al ruim 6 jaar en zelden problemen. Soms een EDID probleem maar das firmware updaten en klaar. En verder enkel user errors door bijvoorbeeld het lomp insteken van DVI kabels waardoor input slecht contact maakt. Of gewoon niet weten hoe het ding werkt.
                          Ik gebruik er ook meestal meer dan 1, Sensation heb ik er 5, Royal Beach Concert 7, huldiging Oranje 2010 9 stuks, Symphonica Diana Ross 8 stuks, etc etc.
                          Plaatje dat er uitkomt is 10 x beter dan dat uit een extron, kramer of analog way scanconvertor komt.
                          Zelfs in televisie shows worden ze zowel in nederland, dutsland als groot britanie veelvuldig ingezet en das niet omdat het zulke slechte apparaten zijn.

                          Comment

                          • freek
                            • Aug 2008
                            • 238

                            #14
                            @ martinCrul,
                            Ik weet niet of het relevant is om te vertellen voor wie ik werk. Ik werk voor mezelf, ben zzp-er.
                            Wat ik doe is digitale projectie gespecialiseerd voor film. Ik werk op vele filmfestivals over de hele wereld. Wij gebruik(t)en de folsom om alternatieve content af te spelen op DCI projectoren. Ik ben niet echt te spreken over het plaatje. En een aantal filmregiseurs ook niet. Nu gaan we overstappen naar de Christie-CineIPM, en ik vind het plaatje veel mooier. Maar zoals zovaak is dit geheel offtopic en blijft het een persoonlijke mening, dus daar doe je niks aan.
                            Ik weet alleen dat ik en andere collega's veel problemen hebben met de folsom, en dan vaak de digitale kant. (SDI, HD-SDI en DVI)
                            Dat het beter is dan extron en kramer ben ik met je eens, Zelf vind ik analog way niet slecht, laatst de tetra-Vio mee gehad en het plaatje was niet verkeerd. Nadeel van dat merk is dat ze wel pixels vreten. Vooral de diventix, zelfs op undescan.

                            Comment

                            • Martincrul
                              • Apr 2005
                              • 32

                              #15
                              @ freek

                              Voor digital cinema en zeker 2K is de image pro mischien niet de beste keus nee. Dan is de cine ipm 2K beter, en de tetra-vio waarschijnlijk ook. Die tetra-vio is idd net als alle analog way apparaten naast niet gebruiksvriendelijk ook een pixelverslinder. Maar hij is wel nieuwer dan de imagepro HD en dus ook beter met 2k resoluties. Maar wat wil je met een apparaat uit 2003/2004 dat een nieuwe techniek uit +/- 2006 moet uitvoeren.

                              On topic:

                              De Folsom imagepro SD is in mijn ogen nog steeds het beste en mooiste voor de toepassing die TS vraagt. Deze is met goed zoeken voor 2500/3000 euro te koop tweedehands dan wel. Een extron USP401 kan hetzelfde maar is minder mooi maar mischien mooi genoeg en een stuk goedkoper.
                              De oplossing van freek kan ook is de tetra-vio van Analog way, maar die is pas 3 jaar oud en dus niet veel gebruikt en zeker niet tweedehands te koop en kost dus gewoon nog 7500 euro ex. De Christies IPM 2K is heel mooi voor digital 2K projectie maar totaal niet relevant voor de TS daar hij alleen DVI-I uit (optional 2x DVI-I uit) is. En TS vroeg om een convertor van VGA naar CVBS. Daarnaast kost deze ook nog 8000 euro.

                              Comment

                              Working...