Dagprijs

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • ralph
    Banned
    • Aug 2000
    • 2649

    #31
    Gaat volgens mij iets mis in de denkwijze van Arvid;

    Wanneer een productie uitloopt dan kan het voorkomen dat je 1-2 extra uren maakt.
    Lijkt mij netjes om die uren te factureren. Zal ook geen enkele opdrachtgever moeilijk over doen is mijn ervaring.

    Zoals door een enkeling al werd aangegeven, in de meeste branches is er een constructie voor overwerk afgesproken.
    Lekker makkelijk wanneer je in een branche werkt waar een CAO op van toepassing is, maar dat is in het 'entertainment' vakgebied voorlopig(?) niet zo.
    Dat er in die andere branches een overwerkregeling, met bijbehorende vergoedingenstructuur, consequenties voor arbeidstijden, overige secundaire voorwaarden bestaat geeft wel aan dat het kan voorkomen dat er extra uren moeten worden gemaakt.

    Zo is het in veel branches gebruikelijk dat een uitloop van 8 naar 12 uur ( incidenteel!) tot de mogelijkheden behoort. Wel worden er dan pauzes ingepland, dient er een maaltijd(vergoeding) te zijn geregeld.

    Simpelweg stellen dat voor die 1-2 uur extra werk een extra dag wordt gerekend, dat wil er bij miet in, staat ook in geen enkele verhouding tot de geleverde arbeid.

    Voorbeeldje: tourtje langs de iets grotere Nederlandse theaters, de loadin en loadout dagen en uren mag voor de kenners duidelijk zijn, de rest gaat ze maar een keertje meelopen om mee te kunnen praten ( knipoog!!!)
    technische crew is doorgaans woonachtig in de randstad, bij productuies ver buiten de randstad huur je hotel/vakantiepark slaapplaatsen voor de crew.
    Die mensen maken namelijk wel eens een iets langere werkdag. Twaalf uur werken en dan mensen in de auto zetten om anderhalf uur naar huis te laten sturen dat is gelijk aan een aantal rouwadvertenties in een tour, kortom: omgewenst.

    Mijn punt: Wanneer je langere dagen maakt, dan is dat geen probleem, binnen het redelijke.
    Die extra uren dient de opdrachtgever te betalen, een opdrachtgever die hier moeilijk over doet, nogmaals, ben ik tot op heden niet tegengekomen.
    Wanneer jke zo'n lange dag maakt, of eens erie lange dagen, dan maak je afspraken over de secundaire voorwaarden ( crewbus, slaapplaats op wandelafstand van de locatie)

    Voor twee uur extra werk een dag extra factureren. is diefstal en niet anders!

    Voor Frank Verbeek: denk om je hart en regel zaken die je persoonlijk dwars zitten niet op een forum, straalt niet positief af op je bedrijf...

    Comment

    • berolios
      • Sep 2005
      • 1538

      #32
      Wat een discussies allemaal zeg... pfoe pfoe ;-)

      Laatste keer dat ik checkte is pakweg 90% van de mensen die in onze branche als techneut/ designer/ mixer/ whatever aan het werk zijn free-lancer. Oftewel: een bedrijf met klanten... Als free-lancer kun je zo'n beetje elke prijs-constructie hanteren die je maar wilt, daar ben je helemaal vrij in... Als jouw klanten jou inhuren moeten ze op de hoogte zijn van jouw betalingsconstructie (als ze daar niet vooraf naar vragen, moeten ze ook niet achteraf klagen, vind ik eigenlijk... of je moet wel zó'n idioot buitensporige factuur sturen..). Het is dus hún afweging of ze jou willen inhuren of niet, met bijbehorende gevolgen.

      Kijk, als je in een situatie zit waarin je je moeite moet doen om 25 enigzins betaalde klussen per jaar te draaien, dan zul je niet gaan lopen klagen over uren, tijden en eten... dan houd je je mond en doe je zo goed mogelijk je werk, zo zijn we waarschijnlijk allemaal óóit begonnen.

      Is er echter veel vraag naar jouw diensten en heb je de luxe dat je je klussen uit kunt kiezen, dan gaan die 'secundaire voorwaarden' opeens wél meespelen. Ikzelf heb bijvoorbeeld de keuze gemaakt geen structureel nachtwerk meer te doen door het jaar, 01:00 probeer ik als max aan te houden, ik moet vaak ook nog meer dan een uur terug rijden. Ik moet namelijk 3 of 4 dagen per week van 09:00 - 18:00 op de TU aan het werk en dan kan ik het niet gebruiken als in het weekend mijn hele bio-ritme om wordt gegooid... mijn klanten weten dit... gelukkig blijven er nog klussen genoeg over, no problem dus!

      Laat ik eerst vooral stellen GÉÉN mening te hebben in hele bovenstaande discussie.... Maar vanuit een vergelijkbare gedachtengang zou je allicht kunnen verdedigen dat je ervoor kiest alleen nog maar dagen van max 8 uur te maken. Een goede motivator voor jouw klanten om te zorgen dat het daar ook bij blijft is te tellen per 'aangebroken dag' (zo werkt dat toch ook bij parkeergarages ?). Als jij op die manier rond komt en een goede klantenkring hebt, wat is dan het probleem? Problemen worden dan allicht aangehaald door mensen die zich niet in een vergelijkbare situatie bevinden... al dan niet terecht... al dan niet bewust (ik werk volgens bepaalde principes en zal nooit zus en zo te werk gaan -bijvoorbeeld-) misschien kun je dat beter frustraties noemen. Het lijkt me dat Arvid echt niet zo gaat liggen komma neuken dat hij voor een half uur extra een hele dagprijs telt. Doet hij dat wél en zijn klanten accepteren dit... mooi voor hém toch?!

      --------

      Wat het topic an sich betreft:
      Ik werk het liefste en zo veel mogelijk voor bands. Echter, ik ben ook vaak aan de slag voor PA bedrijven en hier houd ik 12 uur aan als max in de dagprijs (wat in mijn omgeving normaal is ... hoop ik ). Daarna tel ik een tarief voor overuren, waar ik me in principe zonder discussie aan houd. Zo'n tarief moet je in mijn opinie dusdanig vaststellen dat zowel jij als je opdrachtgever er blij van wordt... 12 overuren komen in ieder geval significant hoger uit dan een normale dagprijs voor 12 uur.

      --------

      Mijn conclusie: we werken bijna allemaal als bedrijf en zijn daardoor vrijwel geheel vrij in wat we factureren en volgens welke constructie wij dat doen. Als er iemand is die een voor hem lucratieve regeling treft met zijn klanten, waarom moeten anderen daar aanstoot aan nemen? Is dat jaloezie? Frustratie? Wat betreft opdrachtgevers die zich er niet in kunnen vinden: je MOET hem toch niet inhuren? Jij bent de klant, dus jij hebt het voor het kiezen !


      Hopelijk draagt dit alles iets nuttigs bij...




      p.s. Een gevaar van de aanpak een tweede dagprijs te rekenen bij een 'nieuwe aangebroken dag' is dat jouw opdrachtgever dan in principe ook het recht heeft jouw diensten nog voor de volle 8 uur te benutten... anders is de constructie wel héél scheef. Hoe pak je dit issue aan Arvid?
      Einstein: "Een slim persoon lost een probleem op; een wijs persoon voorkomt het."

      Comment

      • AJB
        • Jul 2003
        • 2289

        #33
        Weet je wat de grap is ? Dat ik met mijn opdrachtgevers een dusdanig goede band heb, dat ik voor ze door het vuur ga en een mooie show maak. Daarom willen ze ook goed betalen: wederzijds begrip en respect. Dus als ik midden in de nacht het verzoek krijg om nog ff door te gaan: no problemo, ze lullen niet over een paar knaken meer, en krijgen dus waar ze recht op hebben... Dus nee Berelios: ik ben geen moeilijk mens op locatie, echter wel bij de selectie van klanten... Mensen als Frank hebben geen respect voor mijn werkwijze (vanuit zijn visie misschien wel terecht), en daar werk ik dan dus ook weinig voor... Op jaarbasis zitten er misschien 5 incidentele (maar wel vaak belangrijke) klusjes voor grote facilitaire bedrijven tussen. Gelukkig zijn er nog enkele sympathieke bedrijven die daadwerkelijk voor kwaliteit gaan, en de grap is dat ik die dan nog korting geef ook... Puur de wens om iets te creeeren, daar selecteer ik op, en dankzij reacties van bepaalde mensen snappen jullie ook dat ik daar niets mee van doen wil hebben: ik wil niet over geld praten, maar over een prachtige show...
        If your not prepared to be wrong, you'll never come up with anything original
        ------------------------------------------------
        Arvid Buit
        Creative-Director / Artist-Manager

        Comment

        • frankv1234
          • Nov 2003
          • 33

          #34
          Ok ok,

          Ik heb misschien in mijn laatste posts iets te bot gereageerd. Deze reactie was gebasseerd op een oplopende irritatie aan diverse posts van Arvid. Het was zakelijk niet correct om deze irritatie door te laten klinken in mijn reactie (maar het lucht wel heerlijk op )

          Arvid als jij met je opdrachtgevers dergelijke afspraken kan maken dan moet je dat zeker doen. Ik kies echter voor een ander type freelancer. No hard feelings verder jij jouw handel ik de mijne.

          Wel wil ik nogmaals benadrukken dat ik van mening ben dat extra uren boven het vooraf gestelde aantal uren op de 1 of andere manier gecompenseerd moeten worden door de opdrachtgever. Of dit nu financieel is, door secundaire arbeidsvoorwaarden, of door middel van geven en nemen is voor een ieder vrij om te bepalen.

          Lange dagen werken is niemand bij gebaat. Freelancers lopen meer (mogenlijk) gevaar, en opdrachtgevers krijgen te maken met oververmoeid personeel dat minder precies, creatief en sociaal werkt. Opdrachtgevers dienen te zorgen dat er normale dagen gewerkt word, freelancers hebben echter net zo goed de plicht om dit voor zichzelf in de gaten te houden. Een load out snachts en een (paar) uur later een load in voor een andere opdrachtgever is niet (vaak) niet fair voor de tweede opdrachtgever.

          Betreffende overmacht situaties ben ik van mening dat als je als opdrachtgever de overmacht kan verhalen op je klant je dit ook automatisch financieel moet laten doorklinken naar je freelancers. Overmacht die niet te verhalen is dien je in goed overleg met je freelancers te regelen, financieel of op basis van opgebouwde credits. Alles afhankelijk van de situatie, de opdrachtgever en de freelancer.
          Elk project overmacht is overigens geen overmacht maar gebrek aan planning en of gevolg van ondeugdelijk materiaal

          Groeten

          Frank Verbeek
          Production Partners

          Comment

          • AJB
            • Jul 2003
            • 2289

            #35
            Heerlijk nuance achteraf: zijn we allemaal weer vriendjes, en kunnen we gewoon bier drinken als we elkaar tegenkomen... Geen bier drinken vind ik altijd zo'n gespannen dingetje...

            Kleine note: overmacht bestaat... Je FOH-man die met 140 een boom gaat knuffelen, een hal die instort, een band die met een boeing gaat asfalt krabben... Overmacht bestaat: vandaar ook de jurisprudentie... Slechte planning bestaat ook, maar die twee zijn niet te verwarren...

            Dikke kus,
            If your not prepared to be wrong, you'll never come up with anything original
            ------------------------------------------------
            Arvid Buit
            Creative-Director / Artist-Manager

            Comment

            • frankv1234
              • Nov 2003
              • 33

              #36
              don't push your luck

              Samen bier drinken wacht ik nog even mee, laten we eerst maar eens kijken of we samen door een (laad en los) deur kunnen

              Comment

              • AJB
                • Jul 2003
                • 2289

                #37
                Daar sta ik altijd bij te roken, dus kom er gezellig bij staan Bier komt er dan toch wel van: part of the bizz
                If your not prepared to be wrong, you'll never come up with anything original
                ------------------------------------------------
                Arvid Buit
                Creative-Director / Artist-Manager

                Comment

                • Tom van Kameren
                  • Oct 2006
                  • 57

                  #38
                  Laten we vooral allemaal vriendjes blijven. En hier inhoudelijk op elkaars standpunt reageren...

                  We moeten wel kijken naar ons werkgebied. Iemand huurt me in om een bepaalde wens te creeeren en dit wordt uiteindelijk doorgefactureert aan een klant. Ik zorg ervoor dat ik mijn werk goed doe en als er door derden vertraging veroorzaakt wordt is dat niet mijn uitdaging.

                  Frank geeft eerder aan met freelancers een eenvoudige, voor hem voordelige regeling te treffen wanneer er overuren gemaakt worden. Maar staat er bij de klant op dat het op welke manier dan ook goed gecompenseerd wordt

                  Het standpunt van de deelnemers van deze discussie is afhankelijk van het werkgebied. Frank wil verdienen aan freelancers door er minder aan te betalen, en daar is zakelijk gezien niets mis mee. Maar zeg dat dan.
                  Tom Spaan
                  StoreQ operating

                  Comment

                  • frankv1234
                    • Nov 2003
                    • 33

                    #39
                    Tom,

                    Laat jij mij even weten waar jij uit opmaakt dat ik een voor mij voordelige regeling tref met mijn freelancers ??

                    Verder schrijf je dat ik er op sta dat mijn klant mijn financieel compenseert, waar maak je dat uit op ??

                    Standpunten zijn inderdaad verschillend. Ik verdien een bepaalt percentage aan mijn freelancers dat klopt en daar is niks mis mee. Denk niet dat ik dat hier letterlijk hoef te melden aangezien het een normale gang van zaken is. Of ben je van mening dat ik ook moet melden dat ik geld verdien aan het verhuren van materiaal ?

                    Comment

                    • moderator
                      Moderator
                      • Apr 2001
                      • 5946

                      #40
                      Dat is wel het beginsel van deze discussie....Hoeveel wil je verdienen!

                      Het is heel gebruikelijk dat een dienst die wordt ingehuurd en weer verhuurd ( een freelancer die meewerkt aan een product dat jouw klant afneemt) met een marge wordt doorbelast.

                      Waar het om gaat:
                      - Welke prijs hanteer je daar als freelancer voor,
                      - Is dat een uurprijs,
                      - Is dat een dagprijs,
                      - Hoe lang is een werkdag,

                      - Extra uren, andere prijs?
                      - Na bepaalde tijd een maaltijd(vergoeding)
                      - Reiskosten?
                      - etc.
                      Moderator J&H Licht en Geluid Forums

                      Comment

                      • AJB
                        • Jul 2003
                        • 2289

                        #41
                        Even klein dingetje waar ik mij vaak over verbaas, en dat zijn die door moderator aangehaalde maaltijden.. Hoezo NA bepaalde tijd: een maaltijd regelen??? Als je op klus bent, moet je opdrachtgever toch gewoon altijd op maatschappelijk gestandariseerde tijden een maaltijd verstrekken... Lijkt me niet meer dan normaal... Mocht catering een probleem zijn is een dagsejours de normaalste zaak ter wereld. Opdrachtgevers die a) verwachten dat je veel werkt, en waarbij je b) ook nog je eigen eten mag scoren... Die wil je toch nooit meer zien ???

                        Ook etenstijden: waarom moeten technici altijd in 15 minuten een maaltijd verorberen... Er wordt in het wereldje veel uitgegaan van "good old rock&roll", maar de wereld is veranderd... We hebben grotere shows dan ooit, technisch complex, creatief veeleisend, en de "roadies" zijn inmiddels uitgegroeid tot volwaardige specialisten. Oproep aan "opdrachtgevend Nederland" : gedraag je er ook naar !
                        If your not prepared to be wrong, you'll never come up with anything original
                        ------------------------------------------------
                        Arvid Buit
                        Creative-Director / Artist-Manager

                        Comment

                        • Stage-Q
                          • Sep 2007
                          • 389

                          #42
                          op festivals (lowlands / zwarte cross etc. etc ) is het eten altijd goed geregeld. En ik vind dat je inderdaad rustig een half uurtje pauze moet kunnen nemen om te eten.

                          Als er geen crew-catering is verwacht ik ook van de werkgever de maaltijden. En als dit niet mogelijk is dan kom ik altijd uit van AJB ook zegt; de dagsejours.

                          " zonder eten kan men niet werken "
                          Mag ik wat meer laag in 't hoog?

                          Comment

                          • berolios
                            • Sep 2005
                            • 1538

                            #43
                            Originally posted by Stage-Q
                            " zonder eten kan men niet werken "
                            Zonder fatsoenlijk eten zit je vrijwel acuut met een ongemotiveerde crew !! (en terecht)
                            Einstein: "Een slim persoon lost een probleem op; een wijs persoon voorkomt het."

                            Comment

                            • Stage-Q
                              • Sep 2007
                              • 389

                              #44
                              en daarbij moeten de overnachtingen ook goed zijn.

                              Dus geen hotels waar je door de bedden zakt.


                              Een goede nachtrust is belangrijk.
                              Mag ik wat meer laag in 't hoog?

                              Comment

                              • moderator
                                Moderator
                                • Apr 2001
                                • 5946

                                #45
                                Wanneer de werktijden tusen 09.00 en 17.00 vallen, dan voel ik mij als opdrachtgever ( die pet heb ik nog wel eens op) in beginsel niet verantwoordelijk voo het verzorgen van maaltijden.

                                Wel is het handig om een gezamelijke lunch te verzorgen, is beter en sneller georganiseerd dan sejour, zorgt voor rust op de productie en een duidelijk geplande pauze.

                                Wat ik wilde aangeven; neem niet iets stilzwijgend aan, spreek het af, dan heb je duidelijkheid.

                                Voor een It specialist die een netwerk komt servicen is 96,00/uur een gangbaar tarief....wanneer die man aan zijn pauze begint, dan pakt hij zn bammetjes uit zn koffer/tas...

                                Waarom mag een freelancer wel claimen dat de wereld van rock&roll na de vega McCartneytour verder is geevolueerd, maar eist hij vervolgens wel dezelfde condities van twintig jaar geleden?
                                Progressie komt zowel van de werkgever als de werknemers kant, dank u!
                                Moderator J&H Licht en Geluid Forums

                                Comment

                                Working...