Lasers

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • -Bart-
    • May 2001
    • 827

    #61
    Het is toch ***geklaagd dat een manual van een één of ander stuk laser speelgoed opeens referentie literatuur wordt voor laserveiligheid. Ik ben niet echt onder de indruk van het wetenschappelijk niveau van de opsteller. Het hele verhaal valt in een paar integralen samen te vatten. Maargoed. De berekening in de SBM beweert maar een paar dingen:
    Voor blootstelling aan een stilstaande geprojecteerde cirkel (met een bepaalde bundeleigenschappen etc)op 4 meter afstand is het maximaal toelaatbare vermogen 10mW voor 32 pulsen, 25mW voor 1 puls en 1W voor gem. vermogen tot oogreflex. SB 10mw valt binnen die criteria.
    Misschien beschik ik over andere tabellen, maar 30mW valt niet binnen al deze criteria.
    Voor meer vermogen is een grotere afstand, bundeldiameter, scanhoek of een hogere scansnelheid nodig.


    En nog over de noodstop;
    citaate noodstop voor de Spooky Blue is niet nuttig want:
    .......
    Ga je eens verdiepen in machinerichtlijnen. Noodstoppen dienen altijd als extra failsafe oplossing voor onvoorziene gevaren. Zonder risiko inventarisatie bepaal jij zo maar even dat die uitgesloten zijn? Wat als iemand zich onverhoopt toch binnen de 4meter afstand tot de projector bevindt?
    Of iemand trekt aan een dmx kabel waardoor de behuizing kantelt en de zichtafstand opeens veel korter wordt?

    <font size=\"1\">When you argue with a fool, chances are he is doing just the same.</font id=\"size1\">

    Comment

    • Tiemen
      • Dec 2001
      • 944

      #62
      citaat:
      Beste Tiemen,

      ik baseer mij op volgende feiten:

      1. de grove berekening van Medialas
      2. driehoeksmeetkunde
      3. de herberekening door mezelf in detail van deze van Medialas a.d.h. de tabel met de MPE-waarden (de beruchte tabel 6 die je nergens kunt vinden tenzij tegen betaling...)
      Deze berekening is natuurlijk niet 100% exact maar duidt wel aan dat 4m ZEKER veilig is.

      groetjes,

      laserguy


      If someone tells that calculating the MPE values of the Spooky Blue
      30G results in a safe operation at 4m distance, he simply made a mistake during his math.

      Comment

      • driesmees
        • Apr 2003
        • 1076

        #63
        citaat:Ga je eens verdiepen in machinerichtlijnen. Noodstoppen dienen altijd als extra failsafe oplossing voor onvoorziene gevaren. Zonder risiko inventarisatie bepaal jij zo maar even dat die uitgesloten zijn?
        De beveiliging is ingebouwd, als er ook maar enig electronisch/mechanisch probleem is, valt de laser direct uit.


        citaat:
        Wat als iemand zich onverhoopt toch binnen de 4meter afstand tot de projector bevindt?
        Of iemand trekt aan een dmx kabel waardoor de behuizing kantelt en de zichtafstand opeens veel korter wordt?
        Volgens mij is het we de bedoeling dat je de laser :
        oftewel op een statief, hoog genoeg, en alles goed vastdraaien,
        oftewel: in een truss hangen, daar heb je al veel minder poblemen mee.

        Dries Mees
        .netics Studios
        [CENTER] [/CENTER]

        Comment

        • -Bart-
          • May 2001
          • 827

          #64
          Veel minder problemen?
          We hebben het over veiligheid, daarbij moet je problemen uitsluiten!

          Je kunt er simpelweg niet vanuit gaan dat er nooit mensen in het 4 meter gebied komen. Ook voor machines waar je 'normaal gesproken' nooit in bekneld kan raken is een noodstop verplicht. Een SB is geen klasse 3a apparaat. Het is pas van een bepaalde afstand veilig te bekijken, dus moet eigenlijk een noodstop hebben. Kom dus niet aan: "Het is onwaarschijnlijk, je moet hem goed vast zetten, er zit een safety in" Het is zo vastgelegd. punt.

          Als je op professionele wijze met laser bezig wil houden dan houd je je aan de VDE normen en aan de ilda richtlijnen. Hier zou ik het voorlopig graag bij willen laten, een fijne vakantie iedereen gewenst.
          <font size=\"1\">When you argue with a fool, chances are he is doing just the same.</font id=\"size1\">

          Comment

          • laserguy
            • Jun 2003
            • 2755

            #65
            Bart

            heeft daarin gelijk:
            vandaar de clausules in onze verhuurvoorwaarden:
            citaat: 1.De minimale afstand tussen het toestel en de dichtstbijzijnde persoon in wiens oog de straal mogelijks kan terechtkomen zal 4 meter bedragen. De huurder zal er zorg voor dragen dat er niemand binnen deze zone van 4m terecht kan komen.
            2.Het toestel wordt op een hoogte geplaatst van bij voorkeur meer dan 2.8m gemeten vanaf de publieksvloer tot het onderste punt van het laservenster.
            3.Gedurende het gebruik van het lasertoestel zal de huurder in oogcontact blijven met het lasertoestel om de veiligheid van het gebruik ervan in de gaten te houden.
            4.Het lasertoestel moet veilig gemonteerd worden met metalen ophangmaterieel met stalen veiligheidskabel; het toestel mag onder geen beding los kunnen komen tijdens het gebruik ervan.
            Duidelijk dacht ik.

            laserguy

            Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be prosecuted.

            Comment

            • Tiemen
              • Dec 2001
              • 944

              #66
              Toch raar, we zijn nu al een weekje later, nog steeds geen reactie van 'laserguy'. Er worden dingen geformuleeerd (30mW op 4m = veilig) die de gezondheid ernstig schade kunnen toebrengen. Kan dit zomaar? Als er ergens anders gezegd wordt "zonder zekeringen werken lukt ook", dan verklaart iedereen de auteur zot. Als hier zomaar onveilige dingen aangeraden worden, geen haan die kraait!

              Graag toch een reactie van deze persoon, aangezien door de ontwerpers van Medialas zelf gezegd wordt dat de dingen die 'laserguy' vertelt fout zijn.

              Tiemen

              Comment

              • laserguy
                • Jun 2003
                • 2755

                #67
                Alles bij elkaar genomen (en ik zal het maar even opsommen om misverstanden te voorkomen) is 4m veilig (in de praktijk):
                - bij fouten van de scans schakelt het apparaat de laser uit (en dat is een veiligheid die nuttig is)
                - er is ook nog ander licht in de zaal dan de Spooky Blue (hoop ik) waardoor de oogopening verkleint dus ook de exposure.
                - er wordt gebruik gemaakt van rookmachines, hazers of doe-het-zelvers (rokers dus). Veroorzaakt grote demping!
                - het publiek wordt verondersteld gezond te zijn en een normale oogreflex te hebben en niet in de straal te blijven kijken (en kom nu niet af om te zeggen dat we toch rekening moeten houden met mensen die per se in de straal willen kijken; twee jaar geleden hebben wij ook iemand een ganse avond TEGEN onze luidsprekers gehad a 2000W en rendement 99dB. Moeten wij dan om deze gek zijn gehoor te beschermen met 20W speakertjes een P.A. doen?)
                Op elk vlak waar ik mee in aanraking kom en dat is vrij breed is mijn ervaring: veiligheid OK en ze moet er zeker zijn maar overdrijf a.u.b. niet of ons aller leven wordt met de dag verzuurder (kijk maar eens om je heen). Op den duur mag er niks meer omdat zich in 0.0001% van de gevallen zich eens iets zou kunnen voordoen. Probeer je eens voor te stellen welke levenskwaliteit er nog overblijft als alles tot de puntjes wordt beveiligd in je huis (vergeet de frietketel, vergeet het stopcontact, vergeet staanlampen van de bouwmarkten (levensgevaarlijke dimmers!!), ...) Hey, leven is een beetje risico nemen en tenslotte kun je nog altijd voor je deur overhoop gereden worden of gaan we dit ook beveiligen en blijven we met zijn allen gewoon in een bunker wonen en staan we 's morgens met een harnas op.
                Mijn idee: gewoon realistisch blijven en geen mieren neuken maakt de wereld een stuk beter.

                laserguy

                Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be prosecuted.

                Comment

                • djfred
                  • Jul 2003
                  • 22

                  #68
                  als je een laser koopt moet je altijd weten dat er iets kan foutlopen maar als je doet wat je moet doen en geen domme dingen mee uitsteekt is er inderdaad zeer weinig gevaar.zolang je je bewust bent dat het geen speelgoed is <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> zal het wel goed aflopen

                  greetz dj fred

                  Comment

                  • laserillusion
                    • Jul 2003
                    • 6

                    #69
                    !!!!!!!!!!!!!!TIP!!!!!!!!!!!!!!!


                    Laserist let op!!

                    EDIT DOOR LICHTMOD

                    NO ADVERTISING!!!



                    laser groeten joost

                    Comment

                    • laserillusion
                      • Jul 2003
                      • 6

                      #70
                      DMX lasers zijn super cool!!!

                      Maar je moet wel voldoende vermogen hebben! Hier een foto van 2x330mW dpss DMX projector:
                      [img]Goed..... ER MOGEN HIER NOG STEEDS GEEN FOTO'S. DAAR IS EEN FOTOFORUM VOOR!. LEES EERST EENS DE FORUMREGELS VOORDAT JE ALS BLINDE GAAT POSTEN[img]

                      gaaf toch!

                      Comment

                      • laserillusion
                        • Jul 2003
                        • 6

                        #71
                        jammer dat hier geen foto's worden toegelaten, het gaat toch om licht, dat gezien moet worden :-)

                        Ik zal geen foto's meer plaatsen hooooooor..

                        laser gr. joost

                        Comment

                        • donnie
                          • Jul 2003
                          • 19

                          #72
                          beschik over een laser van 500mw (argon) van het merk datronik met bijhorende sturing, deze beschikt over een noodstop en een veiligheidssleutel,best veilig dus. Nu, ik vraag mij af, welke afstand moet ik tot het publiek respecteren om geen inbreuk op de veiligheidsvoorschriften te doen?

                          Comment

                          • djfred
                            • Jul 2003
                            • 22

                            #73
                            normaal voor deze is 3m goed maar normaal moet hij wel 2.85m in de lucht gangen anders als gij lager hangt 5m

                            greetz dj fred

                            Comment

                            • laserillusion
                              • Jul 2003
                              • 6

                              #74
                              ROB,

                              Dat hangt af van je aansturing!

                              Als je een snelle scanner er voor hebt en tunnels en vlakken maakt met 15000pps of hoger is 5meter voldoende!

                              Maar als je met slow scanning werkt of optische bank (met dikke punten) dan zou ik zeggen het dubbele!

                              Ik werk zelf met 2x 600mW en 2x330mW ik ga altijd van 5 tot 6 meter minimum uit!

                              En altijd eerst zelf ff in de zaal gaan kijken of je geen zonnebril op hoeft, zo niet is het voor jou veilig, dan ook voor publiek!

                              suc6 ps mail eens een foto, mail ik er een terug!

                              Comment

                              • djfred
                                • Jul 2003
                                • 22

                                #75
                                veiligheid voor alles toch bij lasers !!!

                                greetz dj fred

                                Comment

                                Working...