Info voor beginnende Drive-In

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • soundvision
    replied
    stap voor stap

    Hallo!
    Ik ben zelf een jongen van 15 jaar en ik ben op mijn 13e begonnen met het opbouwen van mijn drive-in. Mijn geluk zat em in mijn ouders,die in de band een dj nodig hadden,en daarom gelijk pioneers cdj 200's,blabla zo is het bij mij heel snel gegaan.de geluidsinstallatie moet je voorzichtig mee zijn,want daar vind je vaak goedkope troep (zelfbouw ofzo).Dat ziet er heel groot uit(en lijkt dus goed)maar uit een actieve geluidsinstallatie van tegenwoordig krijg je hetzelfde (vaak meer) uit 2 15" subs en 12" topjes.Het hoeft dus niet groot te zijn!!Als je het geluid een beetje op orde hebt,kun je verder kijken naar een stand (waar je achter staat te draaien) . Hier kan je zelf iets heel moois van maken met geluidsorgeltjesziet er leuk uit als dat gewoon in het front van de stand zet! als je dat mooi voor elkaar hebt, kijk dan eens eerst naar 2 analoge lichteffectjes (moonflowers ofzo) en een rookmachine!!want dan ziet het er al uit alsof je 4 moonflower hebt!een strobo in het midden.(zorg eerst voor een zelfgemaakte lichtbrug ofzo). Na analoog moet je verder gaan kijken naar dmx gestuurde lichteffecten,want anders wordt je lichtshow al snel een kermis!!Denk bij DMX aan 4 scannertjes ofzo,dan heb je een toffe basis.Wat je ook nog kan doen is een setje parren (wel met een switchpack!!)als het licht er al goed uit ziet wordt het toch wel tijd voor truss!!want anders krijg je een doorbuigende lichtbrug.tenslotte nog wind up statieven!!(anders verrop je jezelf door de volle truss omhoog te hijsen!!

    Nou tot zover ben ik nu gekomen,en ik vind het al heel watik hoop dat je er wat aan hebt!
    Succes verder!

    Leave a comment:


  • peterkuli
    replied
    Als je zelf niet kunt bedenken hoe je zoiets aan moet pakken en het van een HOWTO van een forum moet hebben ben je verkeerd bezig.

    Komt op hetzelfde neer als een HOWTO om de rijkste man van Nederland te worden. Daar zijn (gelukkig) geen faq's voor.

    Je eigen ideeen volgen is het beste daarin.

    Leave a comment:


  • Stoney3K
    replied
    Originally posted by lightzone
    search al geprobeerd neem ik aan ?
    Ik heb natuurlijk wel gezocht. Maar er is nergens een goeie HOWTO of FAQ voor beginnende drive-inners. Misschien een idee om die eens in elkaar te tikken... ik ga eens wat bedenken.

    Leave a comment:


  • lightzone
    replied
    Originally posted by Stoney3K
    Okee, er is blijkbaar hier in het topic geknipt. Is het restant nog ergens achtergebleven (afgesplitst enz?)

    Ik zou zelf wel graag wat topics zien die wat meer op de beginner focussen: Welke gear je wel en niet moet kopen (geluid, licht, rigging), hoe je podium te bouwen, wat je moet doen om ergens klussen te krijgen enz....

    search al geprobeerd neem ik aan ?

    Leave a comment:


  • Stoney3K
    replied
    Okee, er is blijkbaar hier in het topic geknipt. Is het restant nog ergens achtergebleven (afgesplitst enz?)

    Ik zou zelf wel graag wat topics zien die wat meer op de beginner focussen: Welke gear je wel en niet moet kopen (geluid, licht, rigging), hoe je podium te bouwen, wat je moet doen om ergens klussen te krijgen enz....

    Leave a comment:


  • showband
    replied
    overigens wat betreft:
    "Veel grote bands hebben hun eigen licht- en geluidstechnici die met de band mee touren, dus het is heel moeilijk om all-round te kunnen spelen (van bouwen tot knoppen)."

    Dat is dus niet waar. Bij de optredende bands in nederland heb je drie smaken.
    1) bands zonder geld en spullen. Die treden op in jongerencentra e.d. waar spullen staan. Dat zijn er erg veel en die centra lopen te schreeuwen om vrijwilligers die wat kunnen. Die vrijwilligers doen dus alles qua techniek en het is amper sjouwen ook want alles blijft in het pand...

    2) bandjes met een kleine eigen installatie. (bruiloften partijen kroegen)
    Die kunnen helemaal niet aan geluidsmensen komen en doen het daarom zelf maar. ALS ze een technicus vinden laten ze die met liefde alles doen.

    3) een paar honderd ervaren coveracts die tussen de 20 en 160 optredens per jaar doen. Met serieuze spullen maar een kleine crew (1 tot 4 man). Die bands zijn dus continu op zoek naar mensen omdat de goede doorstromen naar kernpodia of onderstaande categorie 4 acts. En in dat circuit doe je alles wat je kan. Licht, geluid, kistenduwen enz. Meestal ontstaat er wel een specialisatie en vooraf worden er per klus altijd afspraken gemaakt wat je functie is. Maar de man die de zaal mixt is de volgende keer monitorman en elke keer sjouwer en bouwer.

    4) de kane´s, Blof´s en borsato´s van nederland.Die worden uiteraard om logistieke redenen door grote bedrijven gedaan. Daar moet je door de ladder heen om iets meer te doen. Maar het is ***sonmogelijk meer dan een deeltaak te doen. Wil jij ahoy in je eentje riggen? Denk het niet

    Kortom als niet te fatalistische figuur kun je jezelf ook met een eigen bedrijf zó plaatsen. Maar ik zou persoonlijk mijn geld sparen. jezelf inwerken. En zodra je contacten en kennis voldoende hebt in een keer met maximale kortingen en tweedehands spul een set spullen kopen waarvan je op dat moment zeker weet wat je kan verhuren.

    Leave a comment:


  • showband
    replied
    Maar beste man. Als je merkt dat jouw full service drive in niet gehuurd wordt. Waarom wil je er dan nog meer in investeren?

    Als jouw verhaal inderdaad is wat je wil, waarom koop je niet een stoppend bedrijf over? inclusief goodwill? Die zijn er ook. Dan heb je in een keer een werkende set voor weinig én klanten.

    En volgens mij barst het nou net van de drive inshows die het hele pakket leveren. DJ+platen+geluid+licht. Heb je wel eens de lijst gezien die forumleden sussudio bijhouden? Ik ken bedrijven die per dag 20 van die setjes wegzetten in het bruiloftseizoen. 400 a 500 euro en je weet het.
    (de DJ kan dan wel uiterst shit of totally briljant zijn. Maar die kans is voor aspirant huurders bij jullie drive in net zo hoog. Immers ze hebben jullie nog nooit aan het werk gezien)

    Ik raad iedereen aan in de showbizz om een keuze te maken en dan gewoon fu**ing goed te worden daarin. Dus niet én DJ én geluidverhuur én lichtverhuur én roadie in een keer. Maar eerst inleren en dan pas weer wat aanbieden. Jij leert nu op de feesten van argeloze huurders. Dat is wat mij betreft een doodzonde als je ooit verder wil komen. Je maakt je eventueel eerste klantenbase kopschuw.

    PS ik heb helemaal een hekel aan kleine drive in´s die besluiten "hee, ik heb wat geld over en best veel spullen. Ik koop er een mengtafel en wat microfoons bij en ik ga ook bandjes PA leveren"

    Leave a comment:


  • Stage-Q
    replied
    ik zeg altijd maar zo:

    groeien is investeren

    Leave a comment:


  • Stoney3K
    replied
    Heren....

    Ik heb het over 'als eigen baas' beginnen. Als ik zelf draai wil ik voor een groot deel alles zelf in handen hebben: van de muziek tot de aansluiting daarop met het licht (ik heb menig team gezien wat de movingheads in de domme 'standby achtje' stand heeft staan). Wat dat betreft ben ik een beetje te zeer showdesigner ingesteld: Alles moet kloppen.
    True, het is leuk als je in een kroeg plaatjes kunt draaien of flightcases kunt bouwen en helpen aansluiten (dat doe ik overigens al) maar is dat het geven van een optreden?

    Het gaat mij vooral om het beginnen als EIGEN drive-in, niet als meeloper in de branche. Daar zijn immers genoeg openingen voor.

    Showband: Wat je zegt klopt overigens ook. Maar er zijn weinig bedrijven die een VOLLEDIG pakket aanbieden (drive-in of anderzijds) en dus van opbouw tot afbouw zowel de mensen als de apparatuur leveren. Veel grote bands hebben hun eigen licht- en geluidstechnici die met de band mee touren, dus het is heel moeilijk om all-round te kunnen spelen (van bouwen tot knoppen).

    Qua investeren in apparatuur is overigens het minste probleem. Ik kan net zo goed bij een of ander bedrijf bijhuren, maar ik ben iemand die geen loze praat verkoopt en niet gaat adverteren met iets wat ik mogelijk niet waar kan maken. Ik heb het zelfs eens gehad dat ik voor een verjaardag 4 scanners wou huren en ik 4 bedrijven af moest mailen of bellen voordat iemand me überhaupt die dingen wou leveren, omdat ze me niet kenden! Bovendien moet je zulke kosten wel voor kunnen schieten en daar dus een behoorlijke reservepot voor achter de hand kunnen hebben.

    Leave a comment:


  • flash-a-new-generation
    replied
    of begin in een gerenomeerde firma als bijvoorbeeld sleepboy.. zo kun je ook connecties opbouwen en er tussen rollen. zo zijn er tal van firma's die nog slepers zoeken en (voor de vastigheid) magazijnmedewerkers.

    maar het kan ook de andere kant op.. ga soliciteren bij een dancing in de buurt. vaak zoeken ze nog wel ergens een resident. ik sta bijvoorbeeld ook op lijsten bij discotheken in de regio.. alleen heb ik geen tijd omdat ik me eigen drive-innetje heb.. wat heet plus ik mix live uit.. wat ik overigens twintig keer leuker vindt.

    wat showband zei.. stop met investeren.. en kijk eens of je in de weekenden in een feestkroeg kan komen ofzo.. of in het seizoen in het buitenland! da kan ook..

    Leave a comment:


  • showband
    replied
    Originally posted by Stoney3K
    Leuk dat je dat zegt, maar we moeten als kleine drive-in wel onder de reguliere prijs gaan zitten omdat niemand ons anders toch boekt. Ik heb geen zin om op een studentenbudget een tweede hypotheek af te moeten sluiten en voor 2 ton aan apparatuur en rigging te kopen (not to mention ook nog eens een vrachtwagen en een pand) als ik ééns in de zoveel tijd eens een klusje draai.

    Dus als jij dat marktverzieking noemt, prima. Maar geef ons dan een beter alternatief om met onze eigen spullen aan de bak te komen zonder eerst de Staatsloterij te hoeven winnen of een toevallige erfenis van een rijke oom.
    Beste Stoney. Het draait er wel om dat bijna niemand om het stukje "beginnen in de branch" heen kan.
    Er zijn honderden bands / drive in´s / buurt theaters en zaaltjes die geluid/licht/DJ werk hebben. Alleen niemand zal gelijk achter knoppen terecht komen zonder referenties en ervaring.

    Als ik voor mijn stuk spreek (livebands licht en geluid en sporadisch een DJ) Dan weet ik dat niemand zoekt naar mensen met EEN PAAR SPULLEN. Je huurt OF mensen die iets kunnen en willen. Die hebben helemaal geen eigen investering nodig. Op een zwart setje kleren na dan. OF mensen die iets verhuren wat je zelf niet hebt. En helaas is dat meestal veel en/of duur spul. Anders had je het zelf wel.

    Het gekke is dat ik als zuid hollands bandje gewoon emails krijg van allemaal bedrijven die spullen verhuren die je na vijf optredens zelf ook had terugverdiend. Maar dat advertenties op zoek naar enthousiaste mensen die als technicus willen beginnen om bij gebleken geschiktheid meer te doen alleen beantwoord worden door mensen uit den helder of maastricht of zo. Of door overgekwalificeerde te dure technici. (ik weiger de techneut ,die niet meerepeteerd, extreem meer te betalen dan de muzikant die dat wel doet. Dat gaat mij teveel terechte shit bij de artiesten kosten)

    Jouw verhaal uit eindhoven dat je 24jaar-enthousiast-gratis-en TU technisch geschoold bent. Maar dat je alleen werk kan vinden als je met een banklening spullen koopt vind ik dan ook extreme bull
    STOP MET INVESTEREN en ga producties draaien vanuit de basis!

    Leave a comment:


  • DJ-sjaakie
    replied
    het is inderdaad moeielijk om ergens tussen te komen.
    de plaats waar ik draai heeft maar 1400 inwooners en heeft 3 drive-inn's
    mij niet mee geteld als 4de.
    gelukig heb ik veel contacten en word ik iets sneller geboekt

    Leave a comment:


  • Stoney3K
    replied
    Originally posted by Stage-Q
    he stoney, ik ben er niet op uit om je af te kraken hoor.

    maar m'n setje heb ik wel te danken aan t succes wat ik zonder dat setje ook heb. Ik heb het puur voor thuis, en zo af en toe neem ik het mee on the road als ik weet als er ergens goedkope rotzooi staat.


    Je zegt 't zelf ook al: "we doen het zelfs gratis" .... ja dan gaan mensen ook nadenken of het kwalitatief wel oke is.

    ik kan naast m'n gewone werk prima genieten van m'n draai klussen a 3x per maand in discotheek / tentfeest / cafe's en 2x per paar een aantal weken in het buitenland.



    Zoals ik al zei; ik wil je bedoelingen niet afkraken, maar dit is mij mening over beginnende (maar ook bestaande) drive-in's.
    Het is maar net het netwerk dat je opgebouwd hebt. Goeie apparatuur maakt je nog geen goeie DJ, andersom kan net zo goed waar zijn. Maar er zijn voorlopig nog weinig gelegenheden waar kleine drive-in DJ's de kans krijgen om te laten zien wat ze waard zijn, zowel op licht- als geluidsgebied, omdat DJ contests zich meestal op één soort muziek focussen en het licht en de techniek al helemaal buiten beschouwing laten.

    Bottom line is: Heb je het netwerk niet al van begin af aan op weten te bouwen (dus ben je niet al sinds je tienerjaren al actief in het uitgaansleven) dan kom je er moelijk tussen. Ik ben met 24 al een ouwe rot voor veel gelegenheden omdat mijn muzieksmaak al niet meer overeenkomt met het publiek wat je in veel tenten tegenwoordig terugziet. Ik ben zelf nog naar radio aan het kijken, maar ook daar zit je met hetzelfde probleem. AV professionals zijn vaak een grote 'club' waar je als (in hun ogen) newbie moeilijk tussen komt.

    Leave a comment:


  • Stage-Q
    replied
    he stoney, ik ben er niet op uit om je af te kraken hoor.

    maar m'n setje heb ik wel te danken aan t succes wat ik zonder dat setje ook heb. Ik heb het puur voor thuis, en zo af en toe neem ik het mee on the road als ik weet als er ergens goedkope rotzooi staat.


    Je zegt 't zelf ook al: "we doen het zelfs gratis" .... ja dan gaan mensen ook nadenken of het kwalitatief wel oke is.

    ik kan naast m'n gewone werk prima genieten van m'n draai klussen a 3x per maand in discotheek / tentfeest / cafe's en 2x per paar een aantal weken in het buitenland.



    Zoals ik al zei; ik wil je bedoelingen niet afkraken, maar dit is mij mening over beginnende (maar ook bestaande) drive-in's.

    Leave a comment:


  • Stoney3K
    replied
    Originally posted by Stage-Q
    't probleem dat je geen boekingen krijgt is omdat er al zo gigantisch veel drive-in's in nederland zijn. Volgens mij is het echt schrikbarend veel.

    En de een is groter of goedkoper dan de ander, en de een heeft meer geluk of zit in een betere omgeving dan de ander.

    Ik draai nu ook ruim 3 jaar intensief naast m'n werk als geluidstechnicus ( een heerlijke uitlaatklep noem ik het draaien , lekker in discotheken, tentfeesten en cafe's )
    En zelfs daar kom je er heel moeilijk tussen. Als je pas op je 21'ste je eerste DJ-setje gekocht hebt, vergeet het maar. Je moet al vanaf je 15'de ergens bezig zijn en er in rollen, wil een disco, café of tentfeest je aannemen.

    Wij doen het zelfs gratis en dan nog wil niemand ons hebben. Voor ons is het gewoon pure lol trappen en als we er geen cent op verdienen, jammer dan. Inkomen hebben we toch al.

    En onder DJ versta ik niet alleen het draaien van platen, maar een apres ski dj heeft wel 't lef nodig om de mic. te gebruiken om de zaal op de kop te krijgen. En waarom zou je met Apres Ski geen skills nodig hebben. Net zo goed, ja wat minder dan een populaire house dj... maar een DJ is niet alleen plaatjesdraaier, maar naar mijn mening ook entertainer.

    Publiek wil nou eenmaal vermaakt worden, en dat moet je wel kunnen door je mic voor een volle zaal...
    Als je een mic nodig hebt om het publiek te entertainen, dan draai je gewoon de verkeerde plaatjes IMO. Ik heb het in de Effenaar gezien, waar ik mee hielp voor Total Music Solutions. Mental Theo stond daar achter de tafel, en kapte plaat na plaat te vroeg af. En dan gaan compenseren door door de mic te gaan kwaken, terwijl onze DJ (die aansluitend draaide) de zaal puur met de muziek zonder problemen plat kreeg.

    en ik heb zoveel drive-in's gezien waar er 2 jongens achter de booth staan, maar niet 1 woord durven te zeggen door de mic.
    Dus snap je nou mijn punt van marktverzieking?
    Het is niet dat ik het niemand gun. Leuk als iemand wat van de grond kan krijgen en t loopt goed.
    Maar tegenwoordig moet je gewoon aan wat "eisen" voldoen, wil je ertussen komen.
    Zoals ik al zeg, de kleine, beginnende DJ's worden door de grote jongens uit de markt gedrukt. Wat het voor ons moeilijk maakt om te beginnen of zelfs bij de grote aan te sluiten, ook als we geen geld vragen krijgen we nog geen boekingen.

    Leave a comment:

Working...