condensator microfoons in parallel

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Gast1401081
    • Mar 2001
    • 7999

    #16
    hebben we het al eerder over gehad.
    Ik moest vroegah de hele First Showband ( 6 man , allen multi instr. + voc) op een 24 kanaals soundcrsft draaien, en daar is deze oplossing ook veelvuldig toegepast.

    Met micromikes van AKG, weliswaar. Of buizen/grootmembranen het ook redden is weer een ander verhaal. Over het algemeen is bij de betere tafels de 48 volt hard genoeg om er een condensator mee te trekken. De hardheid van je voeding wordt bepaald door je dc-weerstand in je bekabeling, dus eventueel vanaf de monitor ipv zaaltafel voeden wil wel eens helpen.

    Neem wel dezelfe mikes, inderdaad, anders gaat je ene mike als luidspreker fungeren van het signaal van de ander. (de ideale spionagemicrofoon is een koptelefoon. niemand verdenkt je, maar je kunt gewoon opnemen, met een redelijke kwaliteit...)

    Comment

    • sparky
      • Apr 2002
      • 2104

      #17
      citaat: Of buizen/grootmembranen het ook redden is weer een ander verhaal.
      Buizenmics redden het wel Gerard, die hebben immers hun eigen voeding...
      Here today - Gone tomorrow <<<>>> gekte is een uitzondering bij individuen maar een regel bij groepen.

      Comment

      • Dikke Foaf
        • May 2003
        • 618

        #18
        Houd een afstand tussen de 2 mics die 3* groter is dan de afstand tussen bron en mic, anders ga je te veel last krijgen van het kamfilter-effect. Fase draaien helpt hierbij niet omdat de dipjes in de frequentiekarakteristiek dan gewoon van frequentie veranderen.

        Comment

        • dokter dB
          • Nov 2003
          • 1535

          #19

          Inderdaad doe een search, en kom erachter waarom je het NIET moet doen.
          Het feit dat de voeding zakt heeft niks met bekabeling te maken, maar met de 6k8 fantoomweerstanden in de mic-pre.
          Die zorgen ervoor dat je bij belasting van een andere microfoon (als onvanger) maar weinig van de 48V overhoudt, en die 48V is nodig is om de electronica in de mic te laten werken.[V]
          knoppen en waarden :)

          Comment

          • Dikke Foaf
            • May 2003
            • 618

            #20
            Als je daarbij weet hoeveel stroom je mic vraagt kan je de spanningsval even berekenen, zodoende kan je die vergelijken met de minimale spanning die de mic nodig heeft (specs).
            Beste is ook een schema van de tafel, zodat je kan zien wat er juist in serie staat met die 48V.

            Conclusie: Misschien werkt het wel en misschien doe je er iets mee kapot. We kunnen dus geen uitsluitsel geven en of je het doet moet je nu zelf beslissen.

            Comment

            • giserke
              • Nov 2003
              • 456

              #21
              Bij de C1000 van AKG kan men batterijen gebruiken. Dit zou een oplossing kunnen zijn.
              Zouden er nog mic's zijn die men kan voeden met een batterij?

              Comment

              • MarkRombouts
                • Jan 2005
                • 1391

                #22
                de 16AM van Shure werkt volgens mij ook op batterijen
                ook de K6 serie van Sennheiser is met een baterijvoeding te krijgen

                Comment

                • John Smits
                  • Nov 2001
                  • 111

                  #23
                  Er wordt weer behoorlijk wat beweerd en het lijkt of niemand weet hoe het precies zit
                  Een goede mengtafel levert fantoomspanning 48 volt en circa 10 mA maximum. Dat is voor alle microfoons voldoende.
                  Condensatormicrofoons worden meestal gevoed door een inwendige stroombron of een inwendige spanningsregelaar, dat hangt van het fabrikaat af. De minimale spanning waarop zo'n microfoon nog goed werkt, ligt vaak bij 12 volt, zodat ook mengpanelen gebruikt kunnen worden die niet geheel aan de norm voldoen. De microfoons met ingebouwde stroombron trekken bijvoorbeeld altijd 5mA, ongeacht de hoogte van de fantoomspanning. In dat geval zou je er dus twee parrallel kunnen zetten zonder probleem. Vaak gebruiken ze minder stroom.
                  De mics met ingebouwde spanningsregelaar regelen de fantoomspanning gewoon terug tot de nodige hoogte. Tegenwoordig worden daarvoor zuinige switched mode regelaartjes voor gebruikt. Op 48 volt gebruiken die weinig, maar bij een dalende fantoomspanning zal de opgenomen stroom stijgen. Dat houdt in, dat je bijv op een tafel met 48 volt wel parrallel kunt schakelen en een tafel met 24 volt bijv niet meer. Meestal zijn deze gegevens niet bekend, dus dat wordt dan meten.

                  Je kunt het fantoomgedeelte onafhankelijk van het audiogedeelte denken. Het eerste is een gelijkstroomcircuit, en het andere wisselstroom. Hoewel de twee systemen weldegelijk aan elkander verbonden zijn, beinvloeden ze elkaar onderling niet. De impedantie van de microfoon heeft dus op geen enkele manier invloed op de hoogte van de fantoomspanning. Zelfs een microfoon met een aan/uit schakelaar, die de audiolijn kortsluit heeft geen enkele invloed daarop
                  Bij het parrallelschakelen van twee microfoons ziet elke microfoon de ingangsweerstand van de mengtafel en de weerstand van de tweede micro. Dat kost wat versterking, maar dat is wel te korrigeren met de gainregeling.
                  Bij gelijke microfoons hoort de fase ook gelijk te zijn, anders heeft de fabrikant iets niet goed gedaan. Wel treedt het verschijnsel op dat er voor sommige tonen uitdoving optreedt, als een geluid de ene microfoon iets eerder bereikt dan de andere, doordat de geluidsbron niet op gelijke afstand tot beide micro's staat. Dat kan leiden tot een hinderlijk "PHASING" effect. Dat kun je met de faseschakelaar van het mengpaneel niet corrigeren, omdat die de fase alleen 180 graden draait.

                  Je kunt over deze materie een heel boek vullen, maar ik wilde het even hierbij laten.

                  John
                  Overigens ben ik van mening dat 100volt ook goed kan klinken

                  Comment

                  • dokter dB
                    • Nov 2003
                    • 1535

                    #24
                    Ja je hebt helemaal gelijk over die wisselstroom-ontkoppeling van het voedingsgedeelte en het audiogedeelte.
                    Maar ik knoop in de regel geen uitgangen aan elkaar.
                    Opamp/audiocircuits belasten onder de 600ohm doe ik nooit (THD++ bij teveel stroom).
                    Het/jouw punt is dat je niet hard uitstuurd (micniveau) en dat het dus daarom kan, wat inderdaad wel waar is...[8)] ,er is nog steeds weinig stroom nodig om laagohmig uit te sturen met idem lage spanning...

                    Het is in mijn ervaring wel erg microfoonafhankelijk:
                    Sommige mics gebruiken veel stroom, en hebben helemaal geen smps.
                    En sommigen gebruiken zoveel stroom dat je bij sommige tafels al dubbel moet fantomen, laat staan dat je de stroom kan halveren (vb: SM98/KMS150 met crest-console).
                    Maar er is idd nog 12V voorradig bij 10.5mA stroomopname. De maxspl zal bij mics zonder smps dan denk ik wel afnemen.
                    knoppen en waarden :)

                    Comment

                    • wimbru
                      • Sep 2003
                      • 148

                      #25
                      De beide laatste reacties zijn verstandige praat.
                      Je moet eens experimenteren met die fantoomspanning: vroeger gebruikte men 60 volt. Zelf heb ik een Sennheiser M40+K3 genomen. Die kan met een batterij werken of via fantoom. Het experiment was met een regelbare voeding tussen 12 en 60 volt: het is ongelofelijk welke verschillende ruiscijfers men krijgt bij de verschillende spanningen. We hebben wel de klassieke symmetrische voeding van 2x 6K8 genomen. Ik kwam uit dat 24 volt de beste spanning was.

                      Comment

                      • Gast1401081
                        • Mar 2001
                        • 7999

                        #26
                        nog afgezien van het feit dat de meeste mikes ook op een 1,5Vbatterij werken.
                        De mikro-mics van akg hebben een externe (lange) xlr-plug, met daarin de spanningsdeler. En die is volgens mij met een stabilisatie-chip gemaakt. Met andere woorden: gooi er maar wat op, hij doet het toch wel.

                        bij een condensator denk je qua DC meestal aan Opladen en wegezen, met andere woorden: er staat alleen maar spanning op, met een relatief hoge dc-weerstand. En dus weinig stroom.

                        Maar zoals de dokter al aangeeft: het is bijzonder merk en type afhankelijk.

                        Comment

                        • giserke
                          • Nov 2003
                          • 456

                          #27
                          En wat met band-microfonen?

                          Comment

                          • dokter dB
                            • Nov 2003
                            • 1535

                            #28
                            je bedoeld ribbon?
                            Ribbons zijn als membraan heel laagohmig (1ohm) waarna het met een byzondere trafo (meerdere losse primare wikkelingen parallel) omhoog word getransformeert, en dan automatisch (helaas) meteen hoogohmiger word (in de orde van 300 ohm).
                            Het is niet de bedoeling dat je dit lager belast dan 1 kohm. Dan word de klank anders, dat komt mede door de trafo, met zn enorme step-up.
                            Er zijn ook actieve ribbons (Royer) daar zit na de trafo wat elektronica in, om dit belastings-probleem te voorkomen, en dan zou je ze dus parallel kunnen zetten.
                            knoppen en waarden :)

                            Comment

                            Working...