4 Punishers...

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • michel88
    • Mar 2006
    • 10

    #1

    4 Punishers...

    hallo,
    Als ik 4 punishers wil bouwen welke topkasten kan ik daar het beste bij maken?
    Moet ik dan gewoon 4 topkasten maken dus bij elke punisher 1?
    Welke topkasten raden jullie mij daarvoor aan?
    Heeft er dan ook iemand een ontwerp?
    Ik wil eigenlijk zoiets bouwen:

    Weet iemand wat voor een toppen dit zijn?

    Gr. Michel
    Last edited by michel88; 23-03-06, 18:34.
  • extremebottens
    • Mar 2006
    • 153

    #2
    Moet ik dan gewoon 4 topkasten maken dus bij elke punisher 1?
    Nee zal ik niet doen, ik zal 2 punishers stapelen en daar een top op met minimaal 2 x 12".

    Wat je ook zou kunnen doen is 4 enkel 12" topjes maken en deze met een paaltje op de punishers zetten. Maar je moet wel weten dat hoornkasten van elkaar profiteren dus het is wel het beste om de 2 punishers per kant tegen elkaar aan te zetten en dan kom je eigenlijk weer terug op bovenstaand voorstel, de punishers op elkaar zetten.

    Om de punishers goed bij te houden zal je eigenlijk een hoorntop per kant moeten zetten (Xtro) of 2 x 12" - 2" van speakerstore.

    Wanneer je geen hoorntop wilt bouwen en toch het volle vermogen van de punishers wilt benutten zal ik nadenken over een dubbel 15" i.c.m. een 1,4" of 2" top. Het voordeel is dan ook dat je iets lager kunt filteren en de punishers niet een te groot frequentiebereik moeten verwerken. Wel zal ik dan om gewicht te besparen kiezen voor neodium drivers wat behoorlijk gewicht bespaard.

    Bovenstaand is mijn mening en advies maar hier op het forum zijn vast nog wel meer mensen die je een advies kunnen geven, ik ben benieuwd.

    Met vriendelijke groet,

    Martin Ottens

    Comment

    • Contour
      • Feb 2001
      • 1018

      #3
      Hallo,

      Op de foto zien we 4x Punisher en 2x Porn Horn toppen (zie www.speakerplans.com voor meer info over deze topkasten)

      Deze toppen gaan eigenlijk niet laag genoeg om mooi aan te sluiten bij de Punishers. Echter met twee toppen gestackt zoals op de foto komen ze net iets lager waardoor de combinatie wel mogelijk is.

      Het mooiste zijn inderdaad hoorngeladen topkasten maar dit is vaak te duur en moeilijk te maken. Een gewone 2x12 + 2" direct stralend of zelfs een serieuze 15+1.5" of 15+2" zullen ook al aardig wat geluid kunnen maken.

      MVG Contour

      Comment

      • extremebottens
        • Mar 2006
        • 153

        #4
        Het mooiste zijn inderdaad hoorngeladen topkasten maar dit is vaak te duur en moeilijk te maken. Een gewone 2x12 + 2" direct stralend of zelfs een serieuze 15+1.5" of 15+2" zullen ook al aardig wat geluid kunnen maken.

        MVG Contour
        Heren,

        Ik ben het met je eens contour dat hoorngeladen het mooiste zal zijn (had ik ook geplaatst). Maar enkel 15" zal ik niet doen, spaar dan even door voor dubbel 15". Dit heeft naar mijn idee meerdere voorbeelden:

        - Meer druk in het laag van de topkast waardoor deze beter aansluit bij de punisher.
        - Je versterker draait dan op 4ohm waardoor je meer vermogen krijgt voor zelfde geld aan versterkers
        - Je hebt minder last van powercompressie doordat de 15"ers minder vermogen voor hun kiezen krijgen.
        - Je hogetonen hoorn zit op een idealere hoogte i.v.m. publiek.

        Vooral als je aan zelfbouw doet is die tweede 15" er niet je grootste greep in de portemonnee en je krijgt er een hoop voor terug. Als je voor B&C neodium 15" ers kiest praat je voor 2 stuks ongeveer over 350,00 euro extra, dit vind ik in het hele systeem niet opwegen tegen de voordelen die je hier voor terug krijgt.


        Met vriendelijke groet,

        Martin Ottens

        Comment

        • ivo
          • Jul 2003
          • 390

          #5
          Hoever drukt een punisher, optimaal versterkt, het geluid ongeveer weg?
          Je hebt mensen die zeggen dat ze het weten, en je hebt mensen die weten wat ze zeggen.

          Comment

          • extremebottens
            • Mar 2006
            • 153

            #6
            Hoever drukt een punisher, optimaal versterkt, het geluid ongeveer weg?
            Hallo Ivo,

            Ik had van jou een reactie verwacht dat er geen hoortoppen op hoeven (Grapje hoorn, meningen verschillen).

            Maar back ontopic, in mijn onderwerp over hoorn ontwerpen staan plots van de punisher in 1 en/of 2 stuks. Misschien is hiermee je vraag beantwoord. Hier staan ook plots van de hoorn die ik ontworpen heb en binnenkort een proto van ga bouwen.

            Maar wij kletsen morgen wel gezellig verder over die interessante speakers. Tegen 14.00 uur zie je me wel.

            Groetjes,

            Martin Ottens

            Comment

            • michel88
              • Mar 2006
              • 10

              #7
              weet ienmand anders misschien welke topkasten dit zijn???


              Gr. Michel

              Comment

              • Leinad
                • Apr 2004
                • 153

                #8
                Misschien een bril kopen? Contour heeft je dit namelijk al gezegd.

                Comment

                • michel88
                  • Mar 2006
                  • 10

                  #9
                  ja maar ik zie op speakerplans.con nergens 'Porn Horn' toppen

                  Comment

                  • Leinad
                    • Apr 2004
                    • 153

                    #10
                    http://www.speakerplans.com/forum/fo...ics.asp?FID=14
                    http://www.speakerplans.com/pohorn.jpg

                    Comment

                    • michel88
                      • Mar 2006
                      • 10

                      #11
                      bedankt..

                      Comment

                      Working...