versterker trouble

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Geut
    • Sep 2003
    • 16

    #1

    versterker trouble

    hallo enzo,

    heb een probleempie met een versterker,
    heb deze versterker pas geleden gehaald bij conrad! prijs kwaliteids verhouding best aardig, dingetje draai goed alleen zo gauw ik um samen met een andere versterker gebruik valt al mn bas weg! Heb een toongenerator op de ingang gezet en met een scope de in en uitgangs signalen van de versterker vergeleken, deze bleken precies een fase verschuiving van 180 graden te hebben en op die manier ten opzichte van die andere versterker anti-geluid te creƫren.
    Een oplossing zou zijn de polariteid van mn speaker kabels te wissellen, maar omdat de rec uitgang ook 180 graden in fase verschoven is, zou ik wanneer ik deze zou gebruiken voor doorversterking alsnog trammelant krijgen met antigeluid.
    mijn vraag is nu kan ik met deze versterker terug, want hij functioneerd op zich goed alleen die fase is een beetje verdraaid, mag dit ???

    bout
  • Pieter Huijgen
    • Sep 2003
    • 766

    #2
    Hoe heb je e.e.a. op elkaar aangesloten? Lus je de tweede versterker door vanuit de rec uitgang van de eerste, of is dit de rec uitgang van je mengtafel? In dat geval zou ik dat signaal fase draaien! Graag wat meer duidelijkheid als je ook een duidelijk antwoord wil hebben.
    Lid van het Front tegen zijlicht

    Comment

    • B-Rental
      • Sep 2003
      • 76

      #3
      inderdaad.....kun je de eindtrappen nie gewoon aan elkaar doorlussen....overgens heb ik nog nooit een rec uitgang op een proffesionele eindtrap zien zitten........als die wel bestaan zal ik ze graag eens zien.
      ]

      Comment

      • Geut
        • Sep 2003
        • 16

        #4
        Om ff terug te komen!
        het signaal komt binnen gaat naar een equalizer/voorversterker, hier wordt het signaal door de equalizer via een line out en een rec out er uit gegooid beide signalen zijn hier nog okee.
        de line out gaat naar een eindtrap en als ik hiervan de speaker out meet is dit ook nog okee.
        de rec out van de equalizer gaat naar een (nieuwe) versterker en hier gaat ut fout. Ergens inwendig in de versterker wordt het signaal 180 graden in fase verschoven. Dit is meer een opgevoerde huiskamer versterker en heeft dus nog een rec out het signaal uit de rec out is ook 180 graden in fase verschoven, de versterker die ik daar aan heb hangen werkt dus ook tegen mn eindtrap in.

        Ik weet dus zeker dat het probleem in mn nieuwe versterker zit deze geeft gewoon verkeerd signaal door, mag ik hiermee terug gaan, want hij functioneerd in feite prima alleen samen met andere versterkers is het bagger!!

        bout

        Comment

        • B-Rental
          • Sep 2003
          • 76

          #5
          nogmaals ga vanuit de eq naar 1 eindtrap en lus die dan weer door naar de 2e eindtrap.
          Zo hoef je de rec niet te gebruiken en blijft je signaal optimaal.
          en koop professionelen eindtrappen want huis, tuin en keuken apparatuur zijn niet gemaakt om door te lussen .
          ik hoop dat je wat aan me info hebt
          Last edited by moderator; 10-08-09, 13:31.
          ]

          Comment

          • Dikke Foaf
            • May 2003
            • 618

            #6
            de betere eindtrappen durven wel eens een polariteitsschakelaartje hebben ook.

            Comment

            • nightline
              • Oct 2002
              • 1001

              #7
              Ik geloof niet dat dit profesioneel geluid betreft, misschien een passend forum zoeken

              Groeten

              Jack
              Powered by AudioMadness....

              Comment

              • Geut
                • Sep 2003
                • 16

                #8
                zit idd niet helemaal proffessioneel hang er beetje tussen in, maar zoveel draai ik ook niet mijn setje dus vin het wel best.
                wat bedoelen jullie eigenlijk met het doorlussen van de versterkers ??? hang je ze dan gewoon paralel aan elkaar ???
                maar het probleem met de versterker gaat waarschijnlijk gewoon garantie werk worden, want ook volgens de technische service van conrad mocht dit ook niet (koste overigens wel wat moeite om zel uit te leggen wat een 180 graden fase verschuiving was!!!)
                bout

                Comment

                • B-Rental
                  • Sep 2003
                  • 76

                  #9
                  de meeste eindtrappen zhebben een paralel gemaakte input...zo kun je met jack en xlr aansluiten.
                  Als je nou van uit de eq met een xlr de eindtrap igaat kun je doordat de jack paralel is aangesloten, via de jack ingang (die dan als uitgang gebruikt wordt)naar de andere eindtrap gaan.
                  zo kun je de eintrappen doorlussen.
                  ]

                  Comment

                  • som
                    • Nov 2002
                    • 787

                    #10
                    als tie xlr heeft kan je toch gewoon de hot en cold omdraaien (pin 2 en 3) kan ook zo zijn dat je versterker amerikaans is aangesloten op je ingang. dan is niet pin 2 je hot maar pin 3 met als resultaat dat ie dus inderdaad volledig uit fase komt.
                    Zelfs een direct teruggeslagen tennisbal stuitert wel eens verkeerd.

                    Comment

                    Working...