Blinder bouwen met 8 keer "aircraft" 28V 250W

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • JBL-QSC-DBX
    • Apr 2003
    • 381

    Blinder bouwen met 8 keer "aircraft" 28V 250W

    Hallo mensen technici,

    ik knutsel geregeld zelf wat in elkaar en heb weer een ideetje. Ik kon laatst 5 stuks van die zogenaamde aircraft lampen krijgen, je weet wel, 28 volt, 250 watt. Ik heb er 3 bijgekocht en wil deze dus met zijn achten in serie gaan gebruiken. (=224 volt)

    Ik bouw deze zelf in, in twee armaturen, een voor links op de truss en een voor rechts (bijvoorbeeld), ik moet dus ook een verbindingskabel maken voor beide units om de 8 lampen in serie te houden.
    Dat is verder allemaal geen probleem, de armaturen heb ik, de lampen heb ik, alleen nog een probleem:

    is er iets te maken waardoor de lampen het zouden kunnen blijven doen als er één kapot is?

    Ik ben bang van niet, maar kreeg laatst toch hoop toen ik zo'n blinder zag waar er acht ingebouwd zaten en waarvan er ook een stuk was, de resterende 7 deden het nog gewoon, of hebben hier simpelweg andere lampen ingezeten? Dat weet ik dus niet want het was in een discotheek, en kan moeilijk effe aan de LJ gaan vragen wat voor lampen hij in zijn blinder heeft zitten.

    Alvast bedankt voor de reacties.

    Groeten, Joris

    PS, aub geen reacties van, dan kun je beter andere lampen kopen ofzo, deze meuk heb ik en daar moet het mee gebeuren, gaat dat niet, jammer, gaat het minder goed, ook jammer, maar ik hoop dat iemand een manier weet.

    **Gao nie, bestao nie (In ABN: het gaat niet, bestaat niet)**
    Laatste nieuws en profiel geupdate !!**
    Timescape.nl
  • FiëstaLj
    • Oct 2000
    • 2068

    #2
    Vroeger, kon je bij een acl set nog wel es een kapotte lamp doorverbinden

    Maar nu de spanning hoger opgevoerd is tot 230V lukt dit in de meeste gevallen niet meer... gevolg: alle lampen kapot

    Dus ik zou ze gewoon alle 8 in serie zetten, en is er dan eentje kapot, ja dan heb je pech <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

    Lighting to the MAX !!!
    Update je mail lijsten.. heb nieuw adres !
    Hockeysletten JA! BrEeZaHs NEE!

    Comment

    • Music Power
      • Apr 2001
      • 382

      #3
      Over elke lamp van de blinder zet je een 28 volt lampje. Parralel aan de lamp.

      Dus krijg je 8 kleine lampjes op de achterkant.
      Mocht er nu 1 van de lampen kapot gaan dan "neemt dat 28volt lampje het over"

      Correct me if i'm wrong aub

      Greetz...Frank
      Greetz...Frank

      Comment

      • JBL-QSC-DBX
        • Apr 2003
        • 381

        #4
        MP,

        je bedoelt gewoon een lampje met een laag wattage? Het idee lijkt me goed, ben zelf niet electrotechnisch genoeg om te kunnen zeggen of het in de praktijk zo werkt.
        Volgens mij een nadeel, die lampjes branden ook constant mee, en nemen dus ook vermogen op? En hoe zit het met de weerstand, moet die van het kleine lampje juist kleiner of groter of véél kleiner of vééél groter zijn?
        Heeft iemand misschien wat electrotechnische onderbouwing, die ik misschien kan begrijpen?

        Groeten, Joris

        **Gao nie, bestao nie **
        Timescape.nl

        Comment

        • FiëstaLj
          • Oct 2000
          • 2068

          #5
          Ik denk dat frank van die 28V signaal lampjes bedoelt...

          Dat zou idd wel werken ja..

          Lighting to the MAX !!!
          Update je mail lijsten.. heb nieuw adres !
          Hockeysletten JA! BrEeZaHs NEE!

          Comment

          • Jasper-Lichtbron
            • Jun 2001
            • 2155

            #6
            Wij hebben ook kleine lampjes achterop de ACL's die aangaan wanneer er een lamp stuk is. Ik weet alleen niet of de rest dan nog blijft werken, nog nooit meegemaakt. Zal het morgen wel eens vragen hoe dat van binnen in elkaar steekt (mits ik dat niet vergeet ).

            Nog een kleine tip: als je barretjes bouwt doe je er verstandig aan om er ook 2 voetjes onder te zetten; dwz 2 extra stukjes metaal die je (wanneer nodig) kunt draaien zodat ze haaks op je barretje zitten. Als je daar dan 2 rubbertjes per kant onder zet kun je je barretjes af en toe ook op de grond neerzetten; en dat is me al een aantal keren erg goed bevallen moet ik zeggen (we hebben er 4, en met 2 boven 2 onder kun je een leuk effect maken!)

            De groeten, Jasper

            * lichtnicht, roadie, drive-in dj, student... kheb 't 'r maar druk mee <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> *

            Comment

            • Disco 2DB
              • Apr 2003
              • 40

              #7
              Ik heb hier een catalogus liggen met dat soort blinders erin (een 4 stuks versie en een 8 stuks)

              In deze blinders gaan Par 36 DWE lampen... Deze zijn 120V 650W en staan dus per 2 in serie.

              Comment

              • Music Power
                • Apr 2001
                • 382

                #8
                Ik bedoel die 28 volt signaallampies ja. Nadeel is wel ja dat ze continu branden. Weerstand van die lampjes zou ik zo niet durven zeggen. En tja hoeft natuurlijk geen lampje te zijn van 100 watt. gewoon lampie van een paar (mili)wattjes is al goed

                Greetz...Frank
                Greetz...Frank

                Comment

                • -Bart-
                  • May 2001
                  • 827

                  #9
                  Klepel? Klok?

                  Ik denk dat het vééél slimmer is om een 230volt neonlampje over je lampen te zetten. Want wat gebeurt er als je signaal lampjes gebruikt en gaat een lamp stuk ???
                  Dan staat er opeens 230 volt over je signaallampje. Pats! LEUK! Kan je aan de zwartheid van je signaallampje zien welke lamp het begeven heeft.<img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle>

                  Als je een neonlampjes gebruikt dan gaat het neon lampje branden bij de lamp die stuk is. Da's wèl handig.

                  En nee er is geen betaalbare manier om te zorgen dat een kring van in serie geschakelde lampen blijft branden als er één stuk gaat.
                  <font size=\"1\">When you argue with a fool, chances are he is doing just the same.</font id=\"size1\">

                  Comment

                  • KoenB
                    • Mar 2003
                    • 453

                    #10
                    citaat:
                    Ik heb hier een catalogus liggen met dat soort blinders erin (een 4 stuks versie en een 8 stuks)

                    In deze blinders gaan Par 36 DWE lampen... Deze zijn 120V 650W en staan dus per 2 in serie.

                    Zijn twee versies lampen die normaal in 8lites worden gestoken : de DWE lampen (per twee in serie) of de ACL lampen (per acht in serie)... Hangt er van af welk effect je wilt. En dan zijn er nog firmas die er puntspotlampjes insteken :-)
                    En ik heb al wel firmas gezien die een lampje parallel hebben met de eigenlijklijke lamp.
                    Heb zelf ook zo blinders gebouwd in alu profiel per vier en die moesten dan per twee aangesloten worden zoals acl, maar heb er toen geen lampjes ingestoken.

                    Life is a freakshow, I just do the lighting
                    Life is a freakshow, I just do the lighting

                    Comment

                    • -Bart-
                      • May 2001
                      • 827

                      #11
                      En oh ja 2000 Watt aan licht is erg veel maar aan hitte nog veel meer! Zorg je wel dat je aan alle veiligheids eisen voldoet? betreffende brand- en aanraakveiligheid. siliconen kabels of andere hittebestendige zooi? Klixonetje erin zodat de behuizing niet te heet wordt (blijven de kabels die er misschien langslopen ook heel).

                      BTW Een blinder-behuizinkje kost tegenwoordig echt h e l e m a a l niks meer.



                      <font size=\"1\">When you argue with a fool, chances are he is doing just the same.</font id=\"size1\">

                      Comment

                      • groenteboer
                        • May 2002
                        • 187

                        #12
                        De andere lampen door laten branden als 1 defect is kun je vergeten bij deze combinatie. Die 250Watt moet je in dat geval op een andere manier zien af te voeren... 250Watt zenertje van 30 volt ?? héhé...

                        230 Volt signaallampjes over elke ACL-lamp is daarentegen wél een goed idee. Kunnen neonlampjes zijn, of een ledje met juiste voorschakelweerstand/antiparallelle diode...

                        Joost


                        Comment

                        • Deedzj
                          • Apr 2001
                          • 34

                          #13
                          even rekenen he jongens,

                          8 x 250 W = 2000W
                          op 230 V geeft dat een stroom van ongeveer 8,7A

                          Alle lampen staan in serie. Dus deze stroom moet door elke lamp gaan. Stel je zet over elke lamp een signaallampje paralel. Hierdoor wil je ervoor zorgen als er 1 lamp stuk gaat dat de rest blijft werken. Dan moet die 8,7A door dat ene signaal lampje? forget about it!

                          Een simpele wet in de elektriciteit zegt dat (in de serie schakeling) over de grootste weerstand de meeste spanning gaat staan. Lampen van 250W hebben een veel kleinere weerstand dan eentje van 5 Watt. Dus krijg je 7 lampen met een kleine weerstand en ééntje met een hoge weerstand. Het overgrote deel van de 230V komt over het signaal lampje te staan. De andere lampen gaan doven omdat ze veel te weinig spanning krijgen. Het signaal lampje brandt door omdat er te veel spanning over staat. alles valt gewoon uit.





                          Comment

                          • timescape
                            • Oct 2002
                            • 328

                            #14
                            Hee Bart,

                            blinder behuizinkje kost niks meer ? In ons geval zou het toch 2 keer 109 euro zijn. (J&H) 218 euro, voor een effectje voor erbij...
                            En we zouden dan nog steeds moeten prullen, er moet namelijk nog steeds een kabel tussen de 2 bakken. Ik weet het, koop er dan 1 waar ze alle acht in gaan, maar het is maar voor drive-in gebruik, en dan is het wel leuk om er aan iedere kant 1 te hebben hangen.

                            Andere vraag: zijn er 1-kanaals switchpacks, die 8,7 (liever 10) Ampere aankunnen ? De uni-pack van ADJ ja, maar das bij 120V. De showtec 1-kanaals gaat maar tot 6 Ampere. Ideeen ?
                            Als het even kan, werken we liever niet met relais...Maar kan misschien niet anders ?

                            Groeten Jeroen

                            okee, dan maar geen handtekening....

                            Comment

                            • JBL-QSC-DBX
                              • Apr 2003
                              • 381

                              #15
                              Hallo,

                              ik heb reeds een aantal ideeën voorbij zien komen, en iedereen kan zijn/haar idee onderbouwen en het klinkt voor mij als electra-leek allemaal even geloofwaardig. Wie heeft er gelijk? Of kan ik er toch maar het beste rekening mee houden, dat wanneer er een lamp kapot is, ik het beste kan accepteren dat ie het die avond niet doet, en daarna de lamp vervangen? Het zou dan wel mogelijk zijn om bijvoorbeeld signaallampjes aan de achterzijde te monteren, en die parallel aan de lampen te zetten zodat als er een lamp uitvalt het signaallampje er vanwege de hoge stroom die hij dan te verduren krijgt uitvliegt en ik gelijk kan zien welke lamp er kapot is?
                              Of is dit ook niet mogelijk, let op het is maar een vraag! En wie niet vraagt, die niet weet.

                              Groeten, Joris

                              **Gao nie, bestao nie **
                              Timescape.nl

                              Comment

                              Working...