hallo ik heb wat lasers en andere lampen en geluid die echt sterkstroom nodig hebben en ik wil die dingen at home testen en evt tijdelijk gebruiken (om de buren gek te maken) maar heb thuis niet standaard sterkstroom en heb ook geen zin om mn generator hier neer te poten dus hoe kan ik wel sterkstroom krijgen en wat kost dat ?
Krachtstroom op woonhuis?
Collapse
X
-
Labels: None
-
Even de ENECO (of de stroomboer uit jullie buurt) bellen en vragen wat het kost.
Greetz,
De Mennooo's
Voor het profiel en de sites <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>Greetz,
DeMennooos
Stagehands are the infantry of show business -
Tsja als je maar een hoofdzekering van 35A hebt wordt het bellen. Als je er drie van 25 hebt wordt het al goedkoper. Maar als je dan alles goed veilig enz. wilt hebben komt er zeker een kostenplaatje. De generator lijkt me voor een enkele keer een betere optie. Maar sterkstroom in een woonhuis is wel mogelijk.
groeten
Comment
-
ik heb 2 rijen van 5 25A zekeringen nog van die losse zekeringen van porselein nu helemaal goedkoop???????
Comment
-
Het is in principe zo dat in ieder huis de 3 fases binnenkomen. Alleen is maar 1 van die 3 fases aangesloten en van een zekering voorzien. Op zich is het niet moeilijk om dus krachtstroom in je huis te krijgen, de energiemaatscappij moet 2 zekeringen bijplaatsen (en evt een andere KWH-meter??), dat mag je zelf niet doen. Wat je vervolgens met die aansluiting doet moet je zelf weten.
Greetz,
DaveU x I = Boem.Comment
-
Als je van een 1-fase aansluiting naar een 3-fase aansluiting wilt wordt dit een duur grapje, als je alleen maar één keer iets testen wilt. Je vastrecht gaat behoorlijk omhoog (3-fase-meter) en je gehele meterkast zal dan in 3-fase uitgevoerd moeten worden, dus 4-polige aardleks en hoofdschakelaar etc. Ik weet 't niet zeker maar bij Essent vragen ze voor een verzwaring al 1000 euro, dat is dus alleen voor twee zekeringen en een andere meter.
Dacht 't niet, en zeker niet veilig, als je zelf je meterkast bouwt/aansluit, en dat mag, voor verzwaring zal dit door een erkend installatiebedrijf gecontroleerd moeten worden, deze stuurt dan een gereed melding naar het energiebedrijf en die komt dan de zekeringen en meter plaatsen.citaat:Wat je vervolgens met die aansluiting doet moet je
zelf weten.
Al met al een hele operatie.
It's only Rock 'n' Roll
But I like it
Grtz,
Bert.It\'s only Rock \'n\' Roll
But I like it
Grtz,
Bert.Comment
-
ik weet 't niet zeker hoor, maar volgens mij is elke aardlek 4 polig uitgevoerd, d'r staat bij ons thuis tenminste een schema op de aardlek waar 3 fase doorlopen en is het ook niet zo dat de verschillende fases verdeeld worden over de verschillende groepen in huis? kan 't helemaal fout hebben hoor maar dat is wat ik dacht als ik 't zo bekeek bij ons in huis.citaat:
......en je gehele meterkast zal dan in 3-fase uitgevoerd moeten worden, dus 4-polige aardleks en hoofdschakelaar etc......
Groeten,
WillemComment
-
Hey guest,
Mijn passie is buren laten flippen met lasers, dus heb ik een probleem in de woonwijk.........daarom kies ik voor Eneco engergie.........mzzls Ronnie http://www.ikmaghiergeenlinksnaarwebsitesplaatsen.tk/
Mijn baas heeft D&B OLE OLE!!!Comment
-
Een jaar of wat geleden toch echt zelf een hele extra groepenkast aangelegd, zonder enige opleiding of zo. En toch geen kraaiende haantjes. Wat ik eigenlijk bedoelde is dat je aan het gedeelte na de KWH-meter zelf veranderingen mag aanbrengen. (Dus groepen bijplaatsen, of 16A CEE aanleggen). Toch is het dan wel handig als je weet wat je doet<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>citaat:
Dacht 't niet, en zeker niet veilig, als je zelf je meterkast bouwt/aansluit, en dat mag, voor verzwaring zal dit door een erkend installatiebedrijf gecontroleerd moeten worden,
Greetz,
DaveU x I = Boem.Comment
-
Idd Dave... alleen als je zelf de verantwoordelijkheid niet wil dragen i.v.m. brand e.d. dan kun je het beter als je het af heb ff laten keuren diir een erkend installateur.....
-----But first there was Light-----
[CENTER]Altijd van je af laseren[/CENTER]Comment
-
De situatie die je omschrijft klopt precies voor het huis waar ik nu in woon (1 x 25A hoofdgroepje, jaren 50 huisje met waardeloze energievoorziening).citaat:
Het is in principe zo dat in ieder huis de 3 fases binnenkomen. Alleen is maar 1 van die 3 fases aangesloten en van een zekering voorzien.
Tegenwoordig heeft elk huis echter gewoon een 3-fase aansluiting. Moet ook wel immers om de wasmachine, droogtrommel, oven, magnetron en de electrische kookplaat van energie te kunnen voorzien.
Soms kom je, in de keuken, zelfs standaard al een mooie 3 x 16A aansluiting tegen (perilex). Kijk maar eens in de buurt van het fornuis (zei hij richting originele vraagsteller), misschien heb je geluk
Als je al een 3-fase aansluiting hebt, is het aanleggen van een krachtstroomaansluiting een koud kunstje voor een installateur. Gewoon wat offertes aanvragen. Zelfdoen kan uiteraard ook als je ZEKER weet waar je mee bezig bent (het lichtnet is behoorlijk dodelijk).
-- Pardon my French, I'm Dutch ---- Pardon my French, I\'m Dutch --Comment
-
Zou ik zeker niet durven zeggen hoor, er zijn nog vele nieuwe huizen waar maar 1 fase gebruikt (en afgezekerd) is!citaat:
Tegenwoordig heeft elk huis echter gewoon een 3-fase aansluiting. Moet ook wel immers om de wasmachine, droogtrommel, oven, magnetron en de electrische kookplaat van energie te kunnen voorzien.
On-topic : Bel gewoon je electricien (is dat nederlands?) en vraag ernaar.
Markske
Comment
-
wat er binnen komt weet ik niet maar we hebben wel een Cee 32a aansluitng zitten.
Groetjes Mark Vermeulen
maar mijn baas heeft AD en EAW.Groetjes Mark Vermeulen
maar mijn baas heeft AD en EAW.Comment




Comment