Zelf multikabel maken

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • dark-elite
    • Jan 2005
    • 9

    Zelf multikabel maken

    Hallo,
    ik ben bezig voor een jongerencentrum de gehele installatie (Lees: alles wat met geluid te maken heeft) te vervangen. Ik wil een multikabel gaan leggen van 32 (of meer evt) zodat deze eigenlijk altijd blijft liggen.

    Ik heb overal even rondgekeken, wat denken jullie dat het verstandigds is.. Zelf alles kopen (kabel, connectoren e.d...) of zijn er bedrijven die multikabels op maat kunnen leveren/monteren..
    En is het moeilijk om de connectoren te monteren aan de kabel en gaat hier veel tijd in zitten? (in andere woorden, kan ik als iemand die hier geen verstand van heeft dit doen?)

    Ik zal nog even een kleine omschrijving geven van hoe het moet gaan worden.

    van het stageblok 2 uitgangen mulit, 1 naar de FOH en 1 naar de monitor tafel. van het stageblok naar de FOH 32 uit en 4 of 6 return.

    Ik hoop dat ik het allemaal een beetje duidelijk heb kunnen maken en dat jullie mij kunne helpen hiermee.

    Als jullie bedrijven weten die hierin gespecialiseerd zijn hoor ik het ook graag, als het kan geef ik het liever uit handen.


    Alvast bedankt voor de moeite!
    groeten,
    vincent
  • Dikke Foaf
    • May 2003
    • 618

    #2
    Iedere leverancier kan dit.
    Maar je geeft geen locatie of land...
    Last edited by moderator; 11-12-06, 10:45.

    Comment

    • dark-elite
      • Jan 2005
      • 9

      #3
      Het gaat om Nederland, de plaats Mijdrecht

      Comment

      • martijn verkerk
        • Nov 2005
        • 300

        #4
        als je zelf nog nooit een multi gemaakt heb begin en dan niet aan of trek er een heleboel tijd voor uit
        is een hoop nauwkeurig soldeerwerk en een hoop hoofdpijn bij een foutje
        zijn verschillende bedrijven die ze custom made maken en ook een hoop importeurs die ze in het standaardpakket hebben zitten in alle prijsklasses
        wat ook nog eens wil werken zoek een lokale mts (of zoiets ) en zoek een mannetje die het leuk vind (evt studie project)

        PS nooit bezuinigen op je multi....
        suc7

        Comment

        • jakkes72
          • Dec 2003
          • 1015

          #5
          Er zijn genoeg bedrijven die dingen op maat maken, maar wat wil je precies?
          - Lengte?
          - Hoeveel kanalen?
          - Moeten de multi's losgekoppeld kunnen worden? zo ja, Welke multiconnector? (denk daar goed over na, vooral als er wel een bandjes op bezoek komen. Whirlwind/LK connectoren bv)
          - Hoe moet het stage block er uit zien? 19"?
          - Komen er submulti's bij, en moeten die patchbaar zijn?
          Last edited by moderator; 11-12-06, 10:45.

          Comment

          • moderator
            Moderator
            • Apr 2001
            • 5950

            #6
            Even voor de duidelijkheid:

            Het forum is geen verlengde van verkoopafdelingen.

            Een vraag als: welk bedrijf kan dit....
            dat is eigenlijk een provocatie van de forum regeltjes. Immers, een heleboel deelnemers aan het forum zijn op de eerste plaats zakenman en daarnaast collegae van elkaar.

            Kortom: Ieder pro-audio bedrijf zal een nette multikabel volgens jouw specificatie kunnen leveren.

            Bezuinigen op bekabeling is inleveren in kwaliteit.

            Waarmee niet gezegd is dat je niet prima een multi kan laten maken!
            Moderator J&H Licht en Geluid Forums

            Comment

            • dark-elite
              • Jan 2005
              • 9

              #7
              Originally posted by jakkes72
              Er zijn genoeg bedrijven die dingen op maat maken, maar wat wil je precies?
              - Lengte?
              - Hoeveel kanalen?
              - Moeten de multi's losgekoppeld kunnen worden? zo ja, Welke multiconnector? (denk daar goed over na, vooral als er wel een bandjes op bezoek komen. Whirlwind/LK connectoren bv)
              - Hoe moet het stage block er uit zien? 19"?
              - Komen er submulti's bij, en moeten die patchbaar zijn?
              - Lengte FOH -> stageblok ongeveer 35 a 40 meter.
              - Lengte stageblok -> Monitor tafel 5 meter.
              - 32 kanalen (en als het kan 4 return) totaal dus 36
              - De multi mag aan het stageblok een vaste verbinding hebben, aan de tafels word hij los gekoppeld.
              - Over connectoren ben ik niet echt op de hoogte, ik zal hier eens wat onderzoek naar doen.
              - Het stageblok word inderdaad waarschijnlijk een 19" kast aan de zeikant van het podium in een vaste opstelling. (blijft dus altijd staan)
              - voor submulti's wou ik gebruik maken van een multisnake die wel patchbaar moet zijn.

              @ moderator: Oke, sorry als ik de regels heb overtreden, ik zal er vanaf nu op letten.

              Bedankt voor jullie commentaar allemaal, het is mij duidelijk dat ik dit werk ga uitbesteden, ik weet nu waar ik allemaal op moet letten en rekening mee moet houden en ik ga dit voor mezelf eerst 100% duidelijk maken en dan stap ik hiermee naar een aantal pro-audio bedrijven.

              vincent.

              Comment

              • martijn verkerk
                • Nov 2005
                • 300

                #8
                lekker harting 108 nemen goedkope stekkers die goed werken en ook nog redelijk standaard zijn

                Comment

                • marco geluidsboer
                  • Dec 2006
                  • 1

                  #9
                  108

                  108 polig van harting nemen en dan een belden kabel wel een standaard schema aan houden je moet bij 1 beginnen en dan over dwars aansluiten je hebt dan in totaal 6 naast elkaar dan zijn de buitenste pen 3 en die er na pen 2 en midden in de 2 massa,s maar ik heb een schema voor je als je het wil weten en als je een multie wil maken moet je bij de foh zorgen dat je wel een verloop krijgt naar xlr en bij je moinitor ook dan kan een vreemde er ook zijn eigen spullen op koppelen

                  groetjes marco td van pgt geesbrug

                  Comment

                  • shure-fan
                    • Sep 2003
                    • 1046

                    #10
                    verder zou het dan ook niet verkeerd zijn om:

                    1, op je (main) stage blok zowel xlr in als xlr uit te hebben
                    2, meerdere multi in en outputs te hebben
                    3, je subsnake(s) ook eventueel 32 kanaals uit te voeren (deze kun je bijvoorbeeld onder het drumpodium leggen en daar veel inprikken, en met extra multikabels doorlussen
                    4, kleinere subsnakejes te hebben van xxx aantal meter met Lk connectoren, de chassisdelen daarvan zitten dan op je main stageblok en kun je eventueel òf vast intern splitsen (zodat je vaste kanalen krijgt) of (wat ik dan zou doen) de chassisdelen uit laten komen op xlr chassis zodat je ze met korte xlrretjes direct kun patchen
                    5, extra multi uitgangen dus zodat je eventueel nog een tafel erbij kunt zetten of opnames kunt maken vanuit die extra (multi)uitgangen

                    Kortom bespaar alsjeblieft niet op je multi en stageblok(ken) en doe het meteen goed...

                    Heb bedrijven gezien die main stage blokken hadden die gewoon 1,5 meter hoog waren en voorzien waren van alle in/uitgangen die je maar kunt wensen
                    Freelance monitormixer / Geluidstechniek / tape act

                    Comment

                    • DJ nn
                      • Jun 2006
                      • 489

                      #11
                      ik zou ook op de flighcase van je tafel zorgen voor een multiconector (harting bvb), dan kun je gewoon de kabel vastklikken en klaar...
                      patchen in je tafel kan je nog altijd moest het echt moeilijk willen doen...

                      heb ooit eens bij bedrijf gzien, multi met harting, klik, effectenrack: multi met harting, klik (was wel vaste setup)

                      en als je toch ooit eens ergens anders moet gaan staan met je mixer kun je gewone multi tussenhangen... geen XLR's gaan zoeken en dergelijke meer ...

                      eigenlijk best de mogenlijkheden bekijken en zien wat wil/kan ik

                      grtzz DJ nn
                      ... the sound of silence...

                      Comment

                      Working...