kroonluchter de efteling

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Gast1401081
    • Mar 2001
    • 7999

    #1

    kroonluchter de efteling

    Uit de Tubantia:"


    Super-kroonluchter voor De Efteling
    Het gevaarte weegt bijna 400 kilo. De kroonluchter is zes meter hoog en heeft een breedte van vier meter. Vanavond gaat de in Almelo gefabriceerde superlamp op transport naar Kaatsheuvel. Het moet de zogeheten ‘eye-catcher’ van de nieuwe theaterzaal van De Efteling worden.

    De kroonluchter telt ruim 17.000 kristallen. ‘Toen het klaar was, schrokken wij van de omvang van de kroonluchter’, zegt mede-eigenaar Jack Schepers van verlichtingsbedrijf Allure. De opdracht om de grootste kroonluchter van Nederland te maken, kreeg Allure toen zij in het nationaal bekendste attractiepark bezig waren met de aanleg van 500 wandlampen. ‘Toen werd er gevraagd of wij een kroonluchter van zes meter hoogte konden maken’, zegt Jack. Dat moest de blikvanger van het nieuwe theater worden. ‘Dat is een fors theater’, zegt Schepers, ’groter dan de zaal van het Theaterhotel.’

    Toen Schepers de opdracht aannam, wist hij niet of zijn bedrijf die superklus wel kon klaren. ‘Dit hadden wij natuurlijk nog nooit eerder gedaan.’ De kroonluchter moest volgens de opdracht ook acht engelen hebben. Die heeft het bedrijf op de Filippijnen laten maken. Want de verlichting moest wel voldoen aan de stijl van het park dat is ontworpen door de bekende kunstenaar Anton Pieck.

    Voor het vervoer van de lamp - waarvoor vijf mensen 200 uur per persoon bezig zijn geweest met het aan elkaar rijgen van de kristallen - moet het gevaarte eerst weer worden gedemonteerd. ‘Wij zetten de kroonluchter in De Efteling zelf weer in elkaar. Het is onze lamp, dus het is onze eer te na om dat door andere mensen te laten doen. Om de zware lamp aan het plafond te bevestigen, is een constructie gemaakt die 500 kilo kan dragen. ‘En wij hebben ook nog een veiligheidsbeugel die de lamp tegen moet houden als hij ondanks alles toch nog los zou laten. Dit is het grootste project dat wij ooit hebben gedaan’, stelt Schepers.""





    400 kg aan een 500 kg beugeltje??
  • DJ.T
    • Nov 2002
    • 1502

    #2
    Zal vast niet de eerste keer zijn dat een journalistje alles wat gezegd wordt anders (lees: verkeerd) interpreteert en af en toe wat bij verzint of weg laat.
    We're ready to party, are you?

    Comment

    • rinus bakker
      • Mar 2002
      • 5429

      #3
      Zoiets (maar dus waarschijnlijk net iets kleiner) hing 10 jaar geleden al in Central Studios.
      'Groter dan de zaal van het Theaterhotel'
      Ja, dat moet wel een Gigant van een theater zijn.
      Want in Almelo is toch Alles Al het grootst.
      En in het Ontkerkelijkte Nederland kunnen we ook al geen Engelen meer maken.
      Dat moet dan maar gebeuren op de Diepreligieuze Filipijnen (ook al is dat onbetaalbaar duur?)
      en dan "een constructie maken die 500kg" kan tillen . . . een M16 oogmoer dus!

      Het is inderdaad allemaal wel erg sprookjesachtig verteld!
      (En ik ga die theaterzaal echt niet meer in voordat die journalist opnieuw naar school geweest is.
      En dit keer om een vak = journalistiek te leren, in plaats van dicteetjes van slap lullers opnemen.)
      een verdubbelde gebruikscoefficient is echt geen luxe

      Comment

      Working...