beginner drive-in

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Samuel
    • Nov 2002
    • 5

    #1

    beginner drive-in

    yo iedereen!

    Ik wil graag een drive-in beginnen maar kweet niet egt waar ik moet beginnen en zo.
    Misschien kunnen jullie me wat raad geven.

    Ik heb al kleinere speaker (die ik het liefste als tops wil gebruiken) van 250w max @ 8 ohm en een versterker van 2*200W rms@ 8 ohm kunnen jullie me wat tips geven voor 2 subs niet te prijzig aub want ik ben pas 14 jaar
    alvast bedankt.

    greats Samuel.



    Bijgewerkt door - moderator op 24/11/2002 01:50:16
  • musicjohn
    • Aug 2001
    • 1102

    #2
    Yo Samuel...

    Haha... altijd al geweten dat Belgen niet kunnen rekenen.

    citaat:want ik ben pas 14 jaar
    In je profiel staat dat je 17 jaar bent.

    Vertel ons even in welk jaar je geboren bent, dan rekenen wij eerst wel even voor je uit hoe oud je bent. Daarna zullen we het over subs gaan hebben! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle>


    Greetzzz... <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

    John

    We... gaan.... naar..... Spanje toe, we gaan naar Spanje toe! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
    Greetzzz... [;)]

    John


    Wilt U de allernieuwste updates nu installeren? Klik dan <b>---&gt;&gt;&gt; HIER &lt;&lt;&lt;---</b>

    Comment

    • SWDJ
      • Aug 2002
      • 275

      #3
      Van welk(e) merk(en) zijn je speakers en versterker? Misschien kan je van dat zelfde merk bijpassende subs kopen als het een aardig merk is. Anders ff je budget er bij zetten is wel handig. Als dat niet al te veel is kan je beter iets 2e hands aanschaffan.

      Heb je wel een mixer?

      Met Vriendelijke Groet, SWDJ

      Comment

      • Samuel
        • Nov 2002
        • 5

        #4
        yo!

        euh... <img src=icon_smile_blush.gif border=0 align=middle> sorry foutje in men profiel denk k dan he<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>.
        Ik ben dus 14 en men budget is ongeveer €1000.
        Mijn speakers en versterker zijn van het merk jb-systems. Ik weet eigenlijk nie of dit een goed merk is maaar ik kon ze krijgen voor n klein prijsje dus heb ik ze maar gekocht he!

        alvast bedankt

        Samuel

        Comment

        • musicjohn
          • Aug 2001
          • 1102

          #5
          Yo die Samuel,

          Goh, da's nou lullig, je telt hier op het forum pas echt mee als je 17 jaar of ouder bent! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle>

          Wat betreft de subjes...

          Jouw budget is niet echt super groot. Althans, er is voor dat geld natuurlijk wel e.e.a. te koop. Maar je moet je (denk ik) af vragen wat je dan koopt. Of je gaat voor 1 grote sub met behoorlijk veel vermogen, of je gaat voor 2 subs, maar dan kom je op een besteding van (max.) 500 Euro per sub. En voor dat geld kun je (in mijn ogen) niet veel fatsoenlijks kopen. Daarentegen, met 1000 Euro voor 1 flinke sub zou je, ook kwalitatief gezien, toch wel wat leuks kunnen kopen.

          Zelf ben ik van mening dat een sub met een vermogen tussen de 500 en 600 WRMS (SPL minimaal 99dB 1W/1M) aardig bij jouw setje tot z'n recht zou komen.

          Een andere optie is natuurlijk 2e hands kopen. Je kunt het vaak heel leuk treffen, maar soms koop je ook andermans
          "s h i t" (probleem apparatuur, verborgen gebreken etc.)

          Dat is één van de redenen dat ik zelf praktisch nooit iets 2e hands koop.

          Dus mijn advies luidt: Zoek 1 grote krachtige subwoofer die je bij je set kunt gebruiken. Later, als je de topkasten ooit eens vervangt, kun je dan nog een tweede identieke sub er bij kopen.

          Je hoeft per slot van rekening geen twee subs te hebben. Het geluid wat uit de subkast komt is per definitie niet richting gevoelig. Je hebt er dus geen 2 nodig om een "Mooi stereo beeld" te hebben. Dat bepalen je topjes.

          Ik heb net zelf een nieuw setje gekocht. 2 topjes en toch maar 1 sub. Kijk even hier:

          http://www.licht-geluid.nl/forum/top...?TOPIC_ID=6453

          Ik hoop dat je iets aan deze informatie hebt.


          Greetzzz... <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

          John

          We... gaan.... naar..... Spanje toe, we gaan naar Spanje toe! <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

          Bijgewerkt door - musicjohn op 23/11/2002 15:32:44
          Greetzzz... [;)]

          John


          Wilt U de allernieuwste updates nu installeren? Klik dan <b>---&gt;&gt;&gt; HIER &lt;&lt;&lt;---</b>

          Comment

          • kevin
            • Aug 2002
            • 167

            #6
            hey,
            Misschien kun je eerst wat meer vertellen in wat voor zalen je wil draaien ?
            BV...tot 100 man ?
            Dan hoef je geen dure speakers te kopen maar voldoen bv. DAP luidsprekers al wel..
            als je in kleinere zalen wil draaien raadt ik je aan voor Raveland te gaan..Heel goedkoop merk en klinken op zich niet verkeerd...

            Als je echt in grotere zalen wilt gaan draaien doe je er verstandig aan om eenst te gaan zoeken naar een 2ehands setje..

            GrEeTiNgZzZ

            Comment

            • beyma
              • Oct 2002
              • 1614

              #7
              Hallo Samuel, ik vindt het wel een behoorlijk budget voor een jongen van 14 hoor, toen ik zo oud was was ik al blij met 100 euro!
              Als ik jouw was zou ik eens gaan kijken op internet bij vogelzang.nl
              of conrad.nl
              wat je verder nodig hebt is een simpele computer met "pc dj" software want dat bespaart je een dure cd speler met pitch control uit en je haalt je muziek gewoon van KaZaA af natuurlijk !Dan kan je verder nog zelf een lichtcomputer in elkaar solderen , neem dan de bouwkitjes van velleman.be , die "lukken" altijd mits je goed de bouwvolgorde aanhoudt natuurlijk . Dan blijft er zodoende een behoorlijk budget over voor lichteffekten en die subwoofer moet je nog maar even niet kopen lijkt mij , draai eerst maar eens een paar feestjes zonder en kijk dan eens of je echt wel zo'n sub nodig hebt !!

              martijn.

              Een feest is pas een feest als de politie is geweest.....

              Comment

              • Jasper-Lichtbron
                • Jun 2001
                • 2155

                #8
                Goed dit vraagt toch om een reply... sorry hoor:

                citaat:
                Als ik jouw was zou ik eens gaan kijken op internet bij vogelzang.nl
                of conrad.nl
                Als je het een beetje professioneel aan wilt pakken kijk je toch iets verder dan deze sites. Er is vaak 2e hands genoeg te krijgen tegen aardige prijzen, waarmee je dan meteen een stuk betere apparatuur hebt.

                citaat:
                wat je verder nodig hebt is een simpele computer met "pc dj" software want dat bespaart je een dure cd speler met pitch control uit en je haalt je muziek gewoon van KaZaA af natuurlijk !
                Wat je dan doet staat ook wel bekend als "stelen". CD's zijn duur, en ik ben de eerste die toegeeft dat ik niet alles legaal op disc heb staan, maar ik probeer wel zo goed mogelijk mee te komen. Weer met een oog op de toekomst: die pc met software en MP3'tjes ben je heel snel zat (ik spreek uit ervaring ja). Dus ga liever op zoek naar een paar simpele cd spelers (hoeven echt niet heel duur te zijn), waar je dan tenminste gewoon op kan drukken i.p.v. dat geklik.

                citaat:
                Dan kan je verder nog zelf een lichtcomputer in elkaar solderen , neem dan de bouwkitjes van velleman.be , die "lukken" altijd mits je goed de bouwvolgorde aanhoudt natuurlijk .
                Kan, maar doe dat echt alleen als je weet waar je mee bezig bent... Niets is zo lullig als op een feest ineens helemaal zonder licht staan omdat je zelfgemaakte computertje er de brui aan geeft. En denk maar niet dat je dan naar de winkel terug kan gaan om 'm om te wisselen voor een nieuwe. Simpele lichtcontrollers kosten vaak niet eens meers, puur omdat massa productie gewoon goedkoop is.

                Dan nog even over DAP: zoeken!!!! Vind je alweer genoeg tegens om zoals ik hierboven ook al vertelde even iets verder te kijken naar merken die niet veel duurder zijn (2e hand zeker niet) en qua geluid / rendement / levensduur / etc. veel beter zijn.

                Zie maar van wie je je iets aantrekt, maar even zoeken hier en daar op internet zal je genoeg ondersteuningen van mijn verhaal geven.

                De groeten, Jasper

                * lichtnicht, roadie, drive-in dj, student... kheb t maar druk mee <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle> *

                Comment

                • beyma
                  • Oct 2002
                  • 1614

                  #9
                  O JA, ik vergeet nog een hele belangrijke te melden !!
                  De PA-MARKT in Houten (volgend jaar begin Maart ), daar kan je met 1000 euro wel een kleine aanhanger vol krijgen met tweede hands spullen

                  doei,
                  Martijn

                  Een feest is pas een feest als de politie is geweest.....

                  Comment

                  • Samuel
                    • Nov 2002
                    • 5

                    #10
                    yo!

                    Alvast allemaal bedankt voor jullie tips en zo.
                    Ik denk dat ik ga zoeken voor 1 grote sub.



                    greats Samuel

                    Comment

                    • SWDJ
                      • Aug 2002
                      • 275

                      #11
                      Begin maart? de 29e toch? 29-3-2003 PA-MARKT

                      Met Vriendelijke Groet, SWDJ

                      Bijgewerkt door - SWDJ op 24/11/2002 12:39:11

                      Comment

                      Working...