Beginner: Licht naar geluid (lichtorgel)

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • Upke
    • Apr 2010
    • 2

    #1

    Beginner: Licht naar geluid (lichtorgel)

    Hallo,

    Zoals in de titel al staat, een beginnersvraag. Wellicht horen die hier niet thuis. In dat geval mijn excuses!

    Ik heb al heel lang een simpel lichtorgel. Je weet wel, zo een met zes lampen en drie knoppen. Eén voor de bas, een voor de midde tonen en een voor de hoge tonen. Dit heb ik altijd met veel plezier gebruikt bij de simpele projecties die ik uitvoerde. (ik been geen DJ o.i.d.)

    Echter is het component dat het geluid omzet in signalen zodat het licht knippert stuk, op, versleten etc. Ik heb ergens anders al een nieuw lichtorgel gekocht, compleet met lampen. Dit werkte goed tot dat ik door een stommiteit heb stuk gemaakt heb. Afin, daar heb ik weer van geleerd.

    Mijn vraag is nu, is het mogelijk om deze lampen op deze chaser aan te sluiten? Het zijn simpele 60 en 40 wat gloeilampen zoals ze ook in deze set zitten.

    Knipperen de lampen, door de chaser op de juiste instelling te zetten, per kanaal op het geluid dat ik via mijn speakers afspeel?

    Ik begrijp dat ik niet zonder meer mijn lampen direct op de chaser kan aansluiten. Dit zou ik kunnen ondervangen door enkele verlengkabels aan te schaffen en daar een IEC connector aan te zetten.

    Misschien een ingewikkeld verhaal...hopelijk begrijpen jullie het en kunnen jullie mij een antwoord verschaffen. Bedankt.
  • laserguy
    • Jun 2003
    • 2755

    #2
    Ja, moet lukken. De lampen zijn 230 Volt en de chaser levert dat ook.
    Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be prosecuted.

    Comment

    • stainz
      • Sep 2009
      • 609

      #3
      voordeel is dat er ook gewoon kabels met EURO/IEC stekkers eraan te krijgen zijn!

      Verder heb je helemaal gelijk

      Comment

      • Upke
        • Apr 2010
        • 2

        #4
        Bedankt voor jullie antwoorden.

        Echter zie ik nu dat dit product niet op voorraad is. Onduidelijk is wanneer het nog wel komt.

        Dit product doet echter het zelfde, niet waar? Is weliswaar in rack vorm maar goed.

        Comment

        Working...