Lichttafel voor schooltheater - Advies?

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • R. den Ridder
    replied
    inderdaad.. met die opzet kun je een werken als een poor mans grandma

    overigens met enige regelmaat gasttechnici over de vloer gehad die meestal een pearl als eigen tafel hadden, en die waren over het algemeen na een half uurtje pielen goed onderweg. het zullen nooit de algemeen geaccepteerde werkpaarden worden, maar ik heb nog nooit meegemaakt dat iemand er niet mee overweg kon, dit in tegenstelling tot de masterpiece 48 die we regelmatig bij hadden om er los het zaallicht of speciaaltjes zoals co2 mee te doen
    Last edited by R. den Ridder; 10-02-11, 17:13.

    Leave a comment:


  • Overdrive
    replied
    Trouwens Ralph (toch?), kun je dat gebruik van touchscreen eens toelichten? (Evt in juiste topic)
    [edit] inmiddels gevonden in de manual, pallet matrix met soft touch [/edit]
    Last edited by Overdrive; 10-02-11, 12:32. Reason: toevoeging

    Leave a comment:


  • Overdrive
    replied
    Ik ben een oud gebruiker van de 1e generatie (leap) frog tafels. Hoewel wat onbekender in het circuit, uitstekende tafels voor kleinere bedrijven die de tafel meer voor eigen gebruik gaan benutten. Heb je met regelmaat een klus met gasttechnicus ga je de mist in (live circuit).

    De oude generatie tafels zijn wat beperkt en omslachtig in de manier van werken voor snel live werk icm intelligent (veel functies weggestopt onder combinatie knop handelingen etc) echter perfect geschikt voor theater. Scherm met overzicht met cues, GO button, direct manual time override, cross X fader, etc, 2 banken schuiven, etc.

    De nieuwe gen leap frogs zijn naar mijn idee meer gericht op sneller en intuitiever live werken. Displays boven de faders voor snel overzicht, max 200 fixtures itt 24, rechterkant werkt nu op basis van MFK (multi functional keys). Voor theater gebruik zullen er ongetwijfels ook her een der verbetering inzitten, echter denk ik dat je daar weinig winst mee zult boeken.

    Conclusie, voor jou budget vind je geheid een 2e hands leapfrog 1e (danwel 2e) gen, die zeer geschikt is voor de leerlingen/theater mede dankzij de eenvoud en snelle leercurve.

    Leave a comment:


  • R. den Ridder
    replied
    over welke leap hebben we het dan?

    Hier werk ik met enige regelmaat met de nieuwe generatie leap's, met daaraan een touchscreen voor mijn pallets, en eerlijk gezegd vind ik het een droomtafel! nooit uitgaan van een enkele reactie hoor.. meeste mensen die ik ken die vanuit het theater de rocknroll kant op gaan zijn fan van de frog's (rekening houdend met het budget dan he) en andersom .. tja.. andersom probeert iedereen zo lang mogelijk op een rock'nroll manier te programmeren, en in de tussentijd blijft men roepen dat het niet werkt, zo'n frog

    maargoed.. ik denk dat wij onze leap best wel eens een avondje uit de kist willen trekken als je er eens mee wil spelen hoor, mail maar eens. komende tijd alleen geen tijd. Maar Rolight kennende zijn die ook niet te beroerd om een tafel en een bak koffie klaar te zetten.

    waarom is de leap in jou ogen een onding mvdwerff?

    Leave a comment:


  • w.eckhardt
    replied
    Originally posted by mvdwerff
    Ik vind je shortlist er prima uitzien, kijk tweedehands vooral niet naar een leapfrog. Heb net een tafeltje weggedaan. Ik vind het ondingen.
    Dan ben ik blij dat je hem al verkocht had, tenminste, als jij degene bent die hem op Marktplaats heeft staan.

    Juist omdat de kleinere Zero88-tafels me bevielen, leek dit me een mooie optie.

    Ik wou hem dus maar even uit eigen geld aanschaffen, om daarna te kijken of ik uiteindelijk de schoolleiding kon ompraten toch ook naar 2e-hands te kijken. (Ja, leraren verdienen echt zo slecht nog niet)

    Als het dus echt zo een onding was: Lang leve de koper die me net voor was!
    Last edited by w.eckhardt; 09-02-11, 22:15.

    Leave a comment:


  • R. den Ridder
    replied
    Hoi,

    misschien een idee om te kijken naar een losse jester ML wing, een 12/24 kanaals jester en gelijktijdig de 48 volledig laten reviseren door de importeur. Dan heb je voor hetzelfde geld 3 tafels; een kleine 12/24 kanaals jester voor losse klusen, verhuur en als mooie lesmethode; daarnaast je oude 48 die weer als nieuw is, en een wing die je bij zowel de 12/24 als de 24/48 kunt gebruiken op het moment dat je met intelligent licht gaat werken, maar netjes in de case houdt op het moment dat je hem niet nodig hebt..

    ben zelf erg gecharmeerd van de zero88 manier over de opzet van een lichttafel, maar gezien value for money kun je niet om een smartfade heen.
    Elation is leuk, en die hebben nu alle produkten in europa leverbaar zijn ook best kwalitatief goede spullen, maar de lichttafels vind ik toch altijd wat gammel opgezet, met software die lang zo ver neit is als bij eerder genoemde opties.

    Leave a comment:


  • mvdwerff
    replied
    Zelf ben ik zowel in het bezit van een MA-Node als een Compulite Vector, en heb de node altijd gebruikt icm OnPC als playback voor theatershow. 1 cuelist, 1 druk op de knop. Daarvoor is het handig.

    de MA-Node is ontwikkelt waar de naam voor staat: het is een node, welke voor meer flexibiliteit zorgt waar je je DMX neerlegt.
    De OnPC versies zijn Offline editors: ze bieden de mogelijk de shows voor te bereiden en voor te programmeren.

    Ik vind het zeker geen dergelijk alternatief voor een console. Uitzonderingen daargelaten natuurlijk, als Mark zich comfortabel voelt met deze combinatie is dat natuurlijk fijn!

    Ik vind je shortlist er prima uitzien, kijk tweedehands vooral niet naar een leapfrog. Heb net een tafeltje weggedaan. Ik vind het ondingen.

    Leave a comment:


  • JeroenVDV
    replied
    Originally posted by mhsounds
    Ik zelf ben in het bezit van een MA Node en draai er regelmatig kleine shows mee (512 parameters of minder).
    Zelf vind ik het programeren op MA vrij simpel en ook erg snel al is het een on pc versie.

    Momenteel draai ik het of op mijn laptop als ik ergens ben en het is niet gepland.
    En voor als het een echte klus is op een pc met 2 schermen alles netjes ingebouwd in een flightcase.
    Beide kunnen de software goed aan en is erg snel.
    Met alle respect, maar dan heb je nog geen enkele serieuze show geprogrammeerd. Je kunt met een OnPC versie de snelheid van een goede operator op een tafel NOOIT halen, en een beetje show in combinatie met een beetje druk op de ketel vanaf opdrachtgever danwel lichtontwerper wordt al stressen. Paar wapperlampjes en knipper-de-knipper kan er natuurlijk prima mee, en als je dagen de tijd hebt om een sequence in m'kaar te frunneken is het ook prima, maar je kunt het gewoon niet als een serieus alternatief voor een lichttafel zien bij een serieuze show. Daarvoor ontbreekt elke vorm van ergonomie.

    Leave a comment:


  • w.eckhardt
    replied
    Originally posted by AJB
    MA Node is ongeschikt voor een school met beginnelingen en deze hoeveelheid shows. Er is behoefte aan hands-on, simpel overzicht en veel "schuifjes". Eerder genoemde opties zijn voor de topic-opener interessant, overige "pc-oplossingen" zijn verder zinloos.
    Klopt helemaal!

    Ik ga nu eerst maar eens overleggen met de leerlingen wat ze precies willen.

    Mijn shortlist die ik aan ze ga voorstellen:
    - ETC Smartfade
    - Zero 88 Jester ML48
    - Elation 2496

    En mocht ik van de schoolleiding toch nog mogen kijken naar 2e-hands, dan ga ik nog even kijken in hoeverre bijv. een Leapfrog nog tot de mogelijkheden behoort.

    In ieder geval alvast bedankt voor de adviezen, ik kom waarschijnlijk over een maand of 2 nog terug om de eindkeuze hier neer te zetten.

    Leave a comment:


  • AJB
    replied
    Ik weet als MA-Operator en zeeeeer ervaren instructeur, dat je moet luisteren naar de wensen van een klant. Je moet kijken vanuit het perspectief van een brugklasser zonder enige ervaring, die de term patch in beginsel niet begrijpt. Die wil lekker een paneel met veel schuifjes, overzicht en makkelijke manier van werken.

    Een MA kan veel te veel interessante dingen en zorgt daardoor voor vertroebeling. Daarnaast is de software ontworpen met de bijbehorende hardware en is de PC oplossing slechts een tooltje voor "er bij". Los nog van het feit dat dit op Windhoos draait (en dus niet stabiel is), is het qua programmeren allesbehalve handig.

    Het is net als bij auto's: een Formule 1 auto is top, maar je moet een verdomd goede coureur zijn om hier iets aan te hebben en jezelf niet klem te rijden.

    Deze klant zoekt voor een bescheiden budget, een degelijke oplossing: gewoon een simpele lichttafel dus...

    Leave a comment:


  • mhsounds
    replied
    Arvind MA is in mijn ogen erg simpel, erg snel, qua performance als programeren.
    Erg flexibel, en hands on behoefte heb ik nergens kunnen lezen.
    Ook jouw genoemde overzichten zijn duidelijk, als MA operator moet jij dat weten Arvid.

    Studenten hoeven niet eens de tafel neer te zetten om te kunnen programeren, kan gewoon via PC of Laptop.
    Snap niet waarom het ongeschikt is...

    Leave a comment:


  • AJB
    replied
    MA Node is ongeschikt voor een school met beginnelingen en deze hoeveelheid shows. Er is behoefte aan hands-on, simpel overzicht en veel "schuifjes". Eerder genoemde opties zijn voor de topic-opener interessant, overige "pc-oplossingen" zijn verder zinloos.

    Leave a comment:


  • mhsounds
    replied
    Ik zelf ben in het bezit van een MA Node en draai er regelmatig kleine shows mee (512 parameters of minder).
    Zelf vind ik het programeren op MA vrij simpel en ook erg snel al is het een on pc versie.

    Momenteel draai ik het of op mijn laptop als ik ergens ben en het is niet gepland.
    En voor als het een echte klus is op een pc met 2 schermen alles netjes ingebouwd in een flightcase.
    Beide kunnen de software goed aan en is erg snel.

    Mijn faders bedien ik door middel van mijn oude lichttafel door de dmx in te configureren.
    Ben erg blij dat ik ben overgestapt op een Node voor de kleinere dingen.

    Anders kun je misschien nog kijken naar een Avolite Titan mobile, met wat korting is hij misschien nog wel voor €2000 te regelen.

    mvg Mark

    Leave a comment:


  • w.eckhardt
    replied
    Originally posted by mvdwerff
    [LEFT]Ik ben hier hier absoluut niet mee eens, je roept om een setje tafels welke ik totaal niet vind thuishoren in een schooltheater. Hier zijn tafel gewenst welke makkelijk door leerlingen te bedienen zijn, welke nog weinig basiskennis hebben van de te programmeren tafels.
    [/LEFT]
    [LEFT]

    Bedienbaar door een 12-jarige, maar ik heb ook VWO6-werkers die op het moment volledig tegen de limieten van de Jester aanlopen. Het is een vaste ploeg van 14 kinderen, waarvan er elk jaar een aantal afvallen vanwege eindexamens.

    Ik vind dat je zelf nu het blok zet wat je zelf oppert wat er op dit forum gebeurt: je accepteert niet dat mensen kritiek kunnen hebben op de opmerkingen die je plaatst!
    Ik neem aan dat je nu reageert op de reactie van iemand anders, en niet richting mij?

    Overigens, je oppert dat de Smartfade hetzelfde is als de TTL. De TTL is een tafeltje wat gemaakt is voor conventioneel. De Smartfade (en vooral de Smartfade ML) is een tafel die eigenlijk op dezelfde doelgroep oogt als jou Zero 88. Conventioneel met af en toe wat intelligent. Conclusie: deze tafels zijn eigenlijk perfect voor je!
    Echter bied de smartfade meer als je Zero: presets in kleurtjes onder je knopjes, inderdaad de mogelijkheid om hem te linken aan een pctje of laptop. Zeer uitgebreide mogelijkheden en zit gewoon super dergelijk in elkaar.
    Een aanrader!
    [/LEFT]
    Ik heb net de handleiding van de Smartfade toch maar eens goed doorgenomen. Op de site promoten ze vooral de versie met 2x12 faders.
    De 48-fader-versie is inderdaad zeer vergelijkbaar met de Jester48 die we nu hebben, met een paar leuke extra's.
    De Smartfade ML is inderdaad ook leuk, en zal ik toch ook nog eens een keer naar kijken.
    Jammer alleen dat beide niet een directe monitor-output hebben, maar verplicht via een PC moeten werken. Dat levert toch weer een grotere footprint op, en meer kwetsbare spullen.

    Kortom: Ik zet ze toch maar weer in mijn shortlist

    De TTL daarentegen heeft gewoon te weinig mogelijkheden, en het wordt dan echt werken met beperkingen.

    Leave a comment:


  • mvdwerff
    replied
    [LEFT]Ik ben hier hier absoluut niet mee eens, je roept om een setje tafels welke ik totaal niet vind thuishoren in een schooltheater. Hier zijn tafel gewenst welke makkelijk door leerlingen te bedienen zijn, welke nog weinig basiskennis hebben van de te programmeren tafels. Een tafel welke totaal op hybride gericht is, met ingebouwde matrixmappers en engines welke gemaakt zijn meerdere DMX univeres aan te sturen en over Artnet te praten is hier echt weggegooid geld.

    Een MA-Node in combinatie met een fader board is wellicht een leuke oplossing voor alleen playback, maar programmeren wordt dan al een stuk moeilijker, en al helemaal voor leerlingen welke er weinig verstand van hebben.

    Ik vind dat je zelf nu het blok zet wat je zelf oppert wat er op dit forum gebeurt: je accepteert niet dat mensen kritiek kunnen hebben op de opmerkingen die je plaatst!

    Overigens, je oppert dat de Smartfade hetzelfde is als de TTL. De TTL is een tafeltje wat gemaakt is voor conventioneel. De Smartfade (en vooral de Smartfade ML) is een tafel die eigenlijk op dezelfde doelgroep oogt als jou Zero 88. Conventioneel met af en toe wat intelligent. Conclusie: deze tafels zijn eigenlijk perfect voor je!
    Echter bied de smartfade meer als je Zero: presets in kleurtjes onder je knopjes, inderdaad de mogelijkheid om hem te linken aan een pctje of laptop. Zeer uitgebreide mogelijkheden en zit gewoon super dergelijk in elkaar.
    Een aanrader!
    [/LEFT]

    Leave a comment:

Working...