Tascam FW 1082 werkt niet

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • robs
    • Dec 2007
    • 3

    #1

    Tascam FW 1082 werkt niet

    hey iedereen.

    Ik had laats een 2ehands tascam fw 1082 besteld
    En heb hem gisteren binnen gekregen.

    Ik heb de drivers + update gedownload van de site en hem geinstaleerd
    Vervolgens heb mn firewire kabel (4.2 meter) in 1 van de firewire ingangen erin gestopt en de tascam aangedaan. Ik kreeg toen een bericht van new hardware found en had toen steeds op next geklikt de instalatie was gelukt. Wat mij ook opviel was dat de firewire led licht eerst brande maar daarna niet meer en dat de clock led licht steeds knipperde. Ik klikte toen op de driver software en er stond eerst waiting for tascam fw 1082 en daarna conect to tascam fw 1082. Maar het led licht van de firewire brande nog steeds niet. Maar mn pc vond wel de tascam. Wat mij ook opviel was dat bij de dawcontroller alleen op stop kon als ik bijv op play drukte dan sprong het lichtje niet naar play maar dat kan ook omdat het miss alleen bij een opname software kan dat weet ik niet. Ik had toen mn headphones erin gestopt maar als ik iets afspeel dan krijg ik geen geluid heb alles geprobeerd heb ook bij control pannel mn tacam fw 1082 ingesteld als geluidskaart. Ik dacht toen laat me het maar even testen bij nuendo. Tijdens het opstarten van nuendo vraagt nuendo om een test als ik op ok klikt dan loopt het vast of er staat conect to tascam fw1082 lost. Maar bij device setup vind hij hem wel. Ik heb gister de hele middag eraan gepruts maar het is me niet gelukt om hem aan het praat te krijgen.


    Hier nogmaals een overzicht van de problemen.

    - Firwire led licht brand niet (maar op de pc vind hij de tascam wel)
    - Clock Led licht Knippert steeds
    - Krijg geen geluid als ik iets afspeel
    - Nuendo test lukt niet of hij loopt vast of er staat conect lost (maar vind de tascam wel bij device setup)
    - Daw controller led licht blijft op stop ook al klik ik op de play knop (is mischien geen probleem)


    Wie o wie kan me helpen weet me echt even geen raad meer

    p.s ik heb de handleiding door gelezen maar het heeft me toch niet geholpen


    Groeten,

    Robby
    Last edited by robs; 03-12-07, 16:29.
  • showband
    • May 2001
    • 4516

    #2
    Goede plaats om te kijken

    Cubase.net ::: Search
    lekker belangrijk!

    Comment

    • Jacob
      • Jan 2006
      • 152

      #3
      In het begin heb ik dat probleem ook gehad. Bij mij was het de te lange firewire kabel. Hier staat ook iets over in de handleiding. Nadat ik een korte (en een goed afgeschermde) kabel heb gekocht, werkt hij altijd perfect.

      Comment

      • Ibvee
        • Nov 2002
        • 714

        #4
        Als er een "clock" led knippert betekent dat bij de meeste apparaten dat er geen sync is. Het zou kunnen zijn dat de unit zoekt naar een inkomend digitaal audio signaal, om daarop te syncen. Als het je lukt om bij de instellingen van het apparaat te komen via de driver software, kijk dan eens of de clock staat op 'extern' en zo ja, probeer deze dan op 'intern' te zetten.
        Had de vorige eigenaar geen problemen?
        De groeten => Micha

        Comment

        • robs
          • Dec 2007
          • 3

          #5
          ben net terug van de mediamarkt en heb een kortere firewire kabel gehaald,
          In het begin ging t firewire led lampje niet aan en nu gelukkig wel (had een paar keer aan en uit gedaan.)
          En het clock led lampje die knippert ook niet meer, heb de clock source bij FW- 1082 control pannel op internal gezet.

          Ik hoor nu wel mn stem door mn headphone als ik praat door de mic ook al heb ik nuendo niet opgestart.

          Dit hoor ik als ik mn mic in de inputs mic 1 t/m 4 zet

          - input mic 1 krijg ik niets te horen door mn headphone Signal lampje brand ook niet dus die is kapot vrees ik de vorige eigenaar had me er ook voor gewaarschuwd dat input mic 1 raar doet (maar ik gebruik toch maar 1 mic en gelukkig heeft de tascam fw 1082 3 mic inputs)

          - input mic 2 hoor ik mn stem alleen aan de rechter kant van mn headphone signal lampje brand wel als ik praat

          - Input mic 3 hoor ik mezelf door links en rechts signal lampje brand ook

          - input mic 4 hoor ik ook mezelf in beide kanten van mn headphone

          ik krijg ook een volle laag ruis te horen

          en als ik muziek afspeel dan happert het geluid vreselijk

          En als ik nuendo opstart en de test doe dan lukt de test wel tot een bapaald punt en dan staat er the test was not succesfull

          En tijdens de test krijg ik ook dit te zien

          Sync lost : 28 buffer lost : 7

          mischien is dat de reden dat de test niet goed is volbracht

          Comment

          • robs
            • Dec 2007
            • 3

            #6
            eindelijk alles doet het goed

            alleen tijdens het internetten happert het geluid nog wie weet dit op te lossen?
            Last edited by robs; 03-12-07, 20:57.

            Comment

            • Jacob
              • Jan 2006
              • 152

              #7
              Originally posted by robs
              eindelijk alles doet het goed

              alleen tijdens het internetten happert het geluid nog wie weet dit op te lossen?

              In je "control panel" de buffer vergroten tot het niet meer hapert.

              Comment

              Working...