RTA mic tbv DBX Driverack

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • LSD
    • Jul 2002
    • 152

    RTA mic tbv DBX Driverack

    Bij de DBX Driverack heb je via de auto-EQ functie de mogelijkheid om je systeem automatisch af te regelen met behulp van pink noise, en een meetmicrofoon.
    In de handleiding staat vermeld om een "RTA specific mic" te gebruiken. verder niks noppes hierover, dus ook geen lijst met geschikte micros of zo. (op het wwweb al even weinig te vinden)
    Bedoelen ze hier dus mee : "koop de DBX meetmicro"<img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle>
    of kan ik met een andere microfoon evengoed aan de slag????

    iemand ervaring mee???

    en ja...ik weet het... ik kan m'n systeem ook afregelen met m'n twee oren en gezond verstand, maar de functie zit er op, dus wil ik het ook wel eens uittesten. Maar liefst zonder een en ander om zeep te helpen door foute apparatuur aan te sluiten...

    ----------------------------------------------
    Tja... een uit de hand gelopen hobby is ook een hobby
    ----------------------------------------------
  • jack
    • Apr 2002
    • 1090

    #2
    Heb zelf de originele mic gekocht. <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>
    Zeer prijzig ding!
    Hep zelf nog geen tijd gehad om hem goed te testen.



    SJEEK DE BAZE
    JVM sound de NEXO specialist

    Comment

    • Snix
      • May 2001
      • 24

      #3
      Het is een microfoon die je normaal nooit zou willen gebruiken want hij is zo goed als "recht" van 20 Hz tot 20 kHz. Er zijn verschillende microfoon in dat kaliber te koop. Meestal is het handig om een bijhoorden te kopen omdat eventuele afwijkingen al in het apparaat zijn verwerkt.

      Shit happens, but we like to party
      Shit happens, but we like to party

      Comment

      • nightline
        • Oct 2002
        • 1001

        #4
        Ook ik heb de originele gekocht, een grote doos met erg weinig voor heel veel geld. Maar wil je die auto EQ functie goed gebruiken dan kun je niet zonder de originele mic. is mijn indruk. Ik heb nogweleens een Marantz meet mic. gebruikt maar dat geeft toch een aanzienlijk verschil. Ik denk dat het komt door hetgene Snix ook al aandraagt, namelijk de ingebouwde correctie voor deze mic.

        Groeten

        Jack

        QSC en heel veel ALTO!!!!
        Powered by AudioMadness....

        Comment

        • WTT
          • Feb 2002
          • 158

          #5
          geheim van de smid de dbx meetmicrofoon voor de div. driverack is niet bepaald recht maar de afweiking zit wel verwerkt in alle driveracks. Conclusie vind maar een microfoon die even slecht klinkt lukt je niet, dus heb je de dbx microfoon nodig.

          Marketing is ook een vak

          WTT rentals
          WTT rentals

          Comment

          • MB
            • Jul 2003
            • 30

            #6
            Wellicht is er een functie beschikbaar om een microfoon te calibreren. Ik ken de driverack niet voldoende om dit te weten. Indien dit wel het geval is kun je veel microfoons gebruiken en die hoeven niet allemaal ontzettend kostbaar te zijn. Microtech Geffell maakt een paar hele mooie, Uiteraard B&K maar die zijn onbetaalbaar. Verder heeft Behringer ook een mic in nhet assortiment die gezien de prijs best heel redelijk is. Zeker als je die kunt calibreren.

            Comment

            • nightline
              • Oct 2002
              • 1001

              #7
              dit calibreren is niet mogelijk. Punt 1: deze functie is niet voorhanden. Punt 2: Als deze functie wel voorhanden geweest zou zijn, dan had je een referentie luidspreker, versterker en ruimte nodig om je microfoon te kunnen calibreren. En dan is de originele mic. ineens toch niet zo duur.

              Groeten

              Jack

              QSC en heel veel ALTO!!!!
              Powered by AudioMadness....

              Comment

              • base
                • Apr 2003
                • 417

                #8
                systeem afregelen doe je niet met een micro maar met je OREN <img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>
                base

                Comment

                • nightline
                  • Oct 2002
                  • 1001

                  #9
                  Die hele smalle piekjes en dalletjes die de DBX met meetmic. vlaktrekt zijn met het menselijk gehoor niet te vinden. In regelen op het gehoor blijft ten alle tijden nodig, maar dat is op smaak afstellen. Met de meetmic. trek je de volledige curve vlak volgens een vooraf ingestelde voorkeur.

                  Groeten

                  Jack

                  QSC en heel veel ALTO!!!!
                  Powered by AudioMadness....

                  Comment

                  • LSD
                    • Jul 2002
                    • 152

                    #10
                    citaat:
                    Die hele smalle piekjes en dalletjes die de DBX met meetmic. vlaktrekt zijn met het menselijk gehoor niet te vinden. In regelen op het gehoor blijft ten alle tijden nodig, maar dat is op smaak afstellen. Met de meetmic. trek je de volledige curve vlak volgens een vooraf ingestelde voorkeur.
                    tja, aangezien ik de meetmicro (nog??) niet heb moet ik dus wel op mijn oren af gaan.
                    Heb nog niet echt veel tijd gehad om grondig te testen en instellingen uit te proberen, maar het zou wel handiger zijn om met een langere seriële kabel dan de bijgeleverde met de laptop midden in de zaal gaan te zitten ipv bij de ampracks en telkens op en neer te hollen. Al iemand geprobeerd? heb niet zo'n goede ervaringen met langere seriële kabels...

                    ----------------------------------------------
                    Tja... een uit de hand gelopen hobby is ook een hobby
                    ----------------------------------------------

                    Comment

                    • WTT
                      • Feb 2002
                      • 158

                      #11
                      citaat:systeem afregelen doe je niet met een micro maar met je OREN
                      Base heb je superoren dan ???????

                      Fine tunen doe je met oren niet afregelen (je oren zijn al snel bevooroordeeld)


                      WTT rentals
                      WTT rentals

                      Comment

                      • base
                        • Apr 2003
                        • 417

                        #12
                        WTT , inderdaad <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
                        heb jaren als producer gewerkt in opnamestudio's en dan leer je je oren te gebruiken en niet door een meetmicrootje , hoe duur hij ook is
                        is
                        het is nog altijd de meest getrouwe manier om een set af te regelen
                        base <img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle>duivelse goeie oren, jawel <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

                        Comment

                        • Contour
                          • Feb 2001
                          • 1018

                          #13
                          Als je denkt dat je met je oren een systeem nauwkeuriger kunt afregelen dan een RTA dan heb je het mis. Wellicht kun je het naar jouw mening lekker laten klinken maar als je streven is een zo vlak mogelijke frequentierespons dan kun je beter met een meetmicrofoon aan de gang gaan.

                          Ik heb zelf al een tijd een Ultracurve maar had tot voor kort nog geen microfoon. Ook ik had de gedachte het wel op het gehoor te doen. Inderdaad in grove lijnen lukt dat wel maar een bultje van 2dB bij 1600Hz is wel ERG lastig te horen als je gewoon muziek draait. Echter zonder dat bultje klinkt het wel beter maar als je zoveel trail and error moet gaan toepassen dan is meten veel sneller en zeker betrouwbaarder. Trouwens klinkt het in mijn kamer nu recht +/- 2dB tussen de pakweg 80Hz en 20kHz. Klinkt niet spectaculair maar na een tijdje merk je pas echt hoe goed dat eigenlijk is!

                          Zeer lineair en zeer goedkoop: Behringer ECM-8000 voor 50 euro bij Feedback.

                          Het lijkt me vrij sterk dat er niet de optie op de DBX zit om te kiezen voor een volledig lineaire meetmicrofoon.

                          MVG Contour

                          Comment

                          • Turboblauw
                            • Sep 2002
                            • 137

                            #14
                            hej wij hebben ook net 2 van zulke dingen binnengekregen, net in de Versterkerracks geschroefd en met de laptop ingesteld, maar zou het ook echt nodig zijn om het helemaal af te regelen met een RTA.
                            anders toch maar eens kijken of me baas er niet eentje wil laten komen <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>


                            p.s. enne jack als je hem wil testen, hem nog Turbosound setje met driveracks wat ingeregeld moet worden, haha

                            mvg lars.

                            "ej Meneer de DJ mag de bas wat zachter de Glazen kom van de bar afzetten", vind je het gek met 6 basjes en 4 topjes Turbosound TMS 3<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>
                            \"ej Meneer de DJ mag de bas wat zachter de Glazen kom van de bar afzetten\", vind je het gek met 6 basjes en 4 topjes Turbosound TMS 3[:P]

                            Comment

                            • base
                              • Apr 2003
                              • 417

                              #15
                              Contour, iedereen wil zijn systeem zo vlak mogelijk afregelen (RTA)
                              maaaaaaaaaaaar ons gehoor is niet lineair <img src=icon_smile_sad.gif border=0 align=middle>
                              vandaar dat we sommige frequentie als agressief beschouwen en dan zeker tussen 1 en 5 Kz !!!!!!!!!!
                              dus het heeft geen enkele zin om een P.A. lineair af te regelen (RTA)
                              het belangrijkste is dat je een goede P.A hebt van topmerken
                              als ik bij sommige ( niet bij naam genoemde ) P.A firma's, Master EQ instellingen zie wordt ik niet goed ( dan is er iets aan het systeem goed fout )
                              en als bij mij een frequentie irritant overkomt op een P.A systeem , zal ik hem er vlug uithalen ( dat is een kwestie van goed gehoor )
                              base <img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_evil.gif border=0 align=middle>

                              met duivelse goede OREN <img src=icon_smile_kisses.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_kisses.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_kisses.gif border=0 align=middle>

                              Comment

                              Working...