Ideale Geluidsinrichting voor mij

Collapse
X
 
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
  • laserguy
    • Jun 2003
    • 2755

    #16
    Mensen, 7 bij 5.5 meter, trek daar dan nog wat inrichting vanaf + de plek die de DJ booth inneemt en je houdt met wat geluk nog een 25 m2 over. Als "front" misschien idd iets TSX15 en in de hoeken bijvoorbeeld de K-80 (heel makkelijk op te hangen en krachtig genoeg met warme klank).
    Versterkers: VX700 op TSX-15 en de VX-200 op K80 (moet toch niet max. output halen in de hoeken, er zal al genoeg geluid zijn van de "front"). Elke versterker op een andere zone van de mixer (Beat 6?).
    Overigens voorzie ik dat het gebruik van een draadloze microfoon in zo een kleine ruimte niet nuttig zal zijn. Enkel buiten het bereik van de speakers zul je geen last van feedback hebben dus vrees ik dat dat achter de TSX-en zal zijn en daar zal wss ook de DJ booth zijn dus kun je gewoon met een kabel werken. Het nut van een speaker op het toilet dat er net naast ligt ontgaat mij ook ff.
    Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be prosecuted.

    Comment

    • paul_ulrix
      • Mar 2009
      • 74

      #17
      sub is misschien de moeite om zelf te bouwen ?

      Comment

      • MusicXtra
        • Feb 2006
        • 9316

        #18
        Originally posted by paul_ulrix
        sub is misschien de moeite om zelf te bouwen ?
        Zelf bouwen in deze categorie is nauwelijks lonend, zeker niet wanneer het om slechts één exemplaar gaat.
        De nieuwe Brooklyn-Audio Impact Top doet het geweldig!

        Comment

        • renevanh
          • Oct 2004
          • 2371

          #19
          7 x 5.5 meter... leuk... maar hoe hoog is het?

          Ik zou gaan voor kleine verhoging voor de DJ in het midden van de korte zijde, sub/top setje met 2 ampjes, een processor en evt een EQ'tje, eventueel setje monitors.

          De ruimte is inderdaad zo klein je geen kwalitatief hoogstaande RCF geintjes nodig hebt, maar 5000,- is best een budget voor audio (dit budget is exclusief right??).

          Voor dit geld zijn hele leuke topseries van B merken te verkrijgen, JBL, LEM, DB, EV, Dynacord, 4-Acoustics, SA misschien, kijk ook even 2de hands naar A merken zoals RCF.

          HK audio (en dan met name de Pro:15/Pro:18 kastjes) zou ik niet doen, die hebben nogal een throw heb ik gemerkt (25m in openlucht met stevige wind... ik stond ook heeeeel raar te kijken), dat wordt dikke ellende in zo'n kleine ruimte.

          Ik zie niet in waarom je met zo'n budget aan de gang zou moeten met tsx 15's en vergelijkbaar B-merk low budget rommelseries.

          Dus: ga wat merken bekijken en beluisteren, oriënteer je en neem de dingen die hier in dit topic genoemd worden als tips of ideeën, niet als 'de waarheid'. Tenslotte spreekt iedereen hier ook uit zijn/haar ervaring en die hoeft niet compleet te zijn.

          Wat betreft versterking: diverse mogelijkheden. Goede gevallen als QSC zijn natuurlijk een optie, maar de Paladium reeks van DAP doet het ook niet gek en de nieuwe Sync Digit versterkertjes zijn zeker noemenswaardig. Het is overigens absoluut niet altijd de beste keus hetzelfde merk versterkers te kiezen als het merk speakers, soms geeft een mengelmoes van merken een beter resultaat.

          De plafondspeaker in de WC: lekker weglaten.
          Bij disco's is de WC juist even een moment van klein beetje rust (maar geloof me: als jouw tussenmuur niet geluidsdicht is, hoor je het echt nog wel prima), bij achtergrondmuziek mis je het niet.
          De speakertjes die jij volgens mij bedoel zoals die te vinden zijn in grote theaters e.d. zijn doorgaans 100V systemen. Eén 100V speakertje (maar wel achterliggende infra: versterker) lijkt me nutteloos en geldverspilling.

          En de mic: doe wat je budget aan het einde toelaat.
          Een Sennheiser Freeport kan net niet voldoende zijn (en kan slecht tegen vallen), een Shure topseries Beta58 lijkt me dan weer overkill.
          Neem het leven niet te serieus, je overleeft het toch niet...

          Comment

          • 4AC
            • Nov 2007
            • 1791

            #20
            Ten eerste: je budget is absoluut acceptabel, zeker in vergelijking met sommige anderen op dit forum.

            Even een plan.
            In een ruimte van dit formaat zou ik zeker niet kijken naar luidsprekers als de TSX15 of andere (grote) toppen in het aller-aller-aller laagste segment. (tijdens het schrijven van deze post merk ik al dat degene boven mij dit goed verwoord heeft verder)

            Door 2 of 4 kleinere toppen te gebruiken die kwalitatief beter zijn, in combinatie met een subwoofer krijg je een VEEL beter geluid. Met name omdat hierdoor een breder frequentiebereik ontstaat. Daarnaast nemen 12"/15" toppen wel veel ruimte in beslag in zo'n hokkie, daar vergissen sommigen zich in hiero. Waarom kiezen 2 toppen? Je wilt op de ene plek harder geluid dan de andere. Nou, hang die 2 dan zo slim op dat je dit bereikt. De plek waar het zacht moet krijgt in zo'n kleine ruimte dan nog zat gebeuk mee door al die reflecties.

            Om de boel hufter-proof en onderhoudsvriendelijk te houden adviseer ik in installaties ALTIJD passieve luidsprekers. De versterkers, mengpanelen, afspeelapparatuur e.d. allemaal lekker op één plek houden. Mocht er iets mis gaan bij actieve luidsprekers, dan zit je vaak vast aan het vervangen van de complete (duurdere) luidspreker. Daarnaast zit je met het al eerder genoemde aanleggen van meer kabels. In sommige gevallen is het zelfs zo dat (vervelend) publiek aan de achterzijde van de luidspreker kan komen en signaal-/voedingkabels eruitrukt of aan de bediening komt. Niet echt prettig. Er zijn natuurlijk oplossingen voor (powercon, achterkant afschermen) maar een speakon-aansluiting van een passieve luidspreker is dan gewoonweg de meer simpele en goedkope oplossing.

            Nog een tip bij een installatie waar gebruik gemaakt word van een sub/top combinatie: laat de toppen wat lager doorlopen. M.a.w. laat deze ook enige lage frequenties versterken. Ik weet uit ervaring dat als de toppen op oorhoogte van bijv. 120-140hz beginnen er een enorm gat ontstaat tussen sub en top. Het klinkt gewoon raar. Nou zullen sommigen het hier niet met mij eens zijn, maar dit is echt mijn mening en ervaring. Ik adviseer: toppen iets meer mee laten spelen met de sub.

            Nou hebben we geen goed beeld van de ruimte en de potentie om luidsprekers goed te positioneren, maar 'vliegen' zou absoluut de mooiste oplossing zijn. Gezien je ervaring met dit soort dingen raad ik je dit echter af. Een meer simpele oplossing zou dan zijn:
            Adam Hall MBS5
            K&M 24110K&M 24150
            K&M 24120
            K&M 24470
            K&M 24480
            En ga zo verder. Gebruik google voor prijzen en informatie.
            Ga op dit gebied NIET zelf dingen in elkaar flansen. Dit moet je gewoon goed voor elkaar hebben. Ook niet op besparen dus. (dit betekent niet dat je een ding van 300kg max moet gaan kopen voor een luidspreker van 20kg...)

            Nogmaals: tijdens het schrijven van deze post heeft degene boven mij een stap voor, haha. Van te voren demo's krijgen en bij dealers luisteren is geen gek plan. Tweedehands kijken kan ook, er staat zat spul te koop in nieuwstaat tegen een mooie prijs.

            Voorstel:
            2x/4x: 8" of 10" bass-reflex toppen die zo'n 250-300 euro per stuk kosten. Keuze is afhankelijk van persoonlijke smaak, muziekstijl en service in de buurt. (dit geldt overigens voor elke aankoop)
            1x: versterker voor toppen. Dit kan een 4-kanaals zijn, twee 2-kanaals of één 2-kanaals. In alle gevallen kun je meerdere geluidszone's creeeren.
            1x 12" of 15" bass-reflex subwoofer, om het mooi compact te houden. Je kunt het uiteraard nog gekker maken door dubbel 10" e.d.
            1x versterker voor de sub Bijvoorbeeld één versterker in de 8 ohm brug, om onbenutte kanalen te verkomen.
            Verder denken aan voldoende kabels, met neutrik connectoren, merk kabel is hier niet echt van belang. (behalve de eerder genoemde dikte van de kabel)
            Als mengpaneel zou een Dateq mixer wat kunnen zijn, de keuze is door even groot als de kwaliteit en duurzaamheid. Of de wat minder bekende maar ook degelijke Ecler Mac series. Allemaal mixer's met voldoende inputs.

            Mvg,

            Teun
            uǝɿɿɐʌǝ6ɯo sı ʇsʞǝʇ ǝzǝp
            Turbosound TMS-2A nieuw leven inblazen

            Comment

            • laserguy
              • Jun 2003
              • 2755

              #21
              5000 euro voor een hokje van 7 bij 5,5. Is er dan niemand die dit abnormaal vindt? Als je dan voor kwaliteit wil gaan neem dan een Vibe 15 of zo ipv TSX15 maar subs in zo een klein hok gaan dumpen, komaan, er zal al weinig plaats genoeg zijn.
              Als de TS zijn 5000 kwijt wil dan geen probleem maar ik vind dit zware overkill.
              Beware! To touch these wires is instant death. Anyone found doing so will be prosecuted.

              Comment

              • jack
                • Apr 2002
                • 1090

                #22
                Voor dit geld zijn hele leuke topseries van B merken te verkrijgen, JBL, LEM, DB, EV, Dynacord, 4-Acoustics, SA misschien, kijk ook even 2de hands naar A merken zoals RCF.
                van welke planeet ben jij!!!

                Bij ons "Planet Earth" zijn jbl,ev en Dynacord best goed.
                JVM sound de NEXO specialist

                Comment

                • Drumvogel
                  • Nov 2004
                  • 175

                  #23
                  Je kunt ook voor de EVID serie van EV gaan.

                  Subje (12.1) wat je in de hoek kunt plaatsen en driehoekvorm. Dus minder ruimte. Helaas is de powered versie alleen in de VS te krijgen

                  Overigens zijn de topjes leuk van vorm en ook bruikbaar buiten de deur.

                  Comment

                  • MusicXtra
                    • Feb 2006
                    • 9316

                    #24
                    Ga lekker voor 8" toppen i.c.m. een 12" sub, lekker compact, power zat en redelijk betaalbaar.
                    De nieuwe Brooklyn-Audio Impact Top doet het geweldig!

                    Comment

                    • 4uss
                      • Aug 2005
                      • 578

                      #25
                      Originally posted by MusicXtra
                      Ga lekker voor 8" toppen i.c.m. een 12" sub, lekker compact, power zat en redelijk betaalbaar.
                      Ik vroeg me ook al af waarom het allemaal zo groot moest zijn... is 2x een HK L.U.C.A.S. Smart niet iets? 2x80 watt 6,5'' top met 1x 250 watt 10'' sub... lijkt me echt méér dan voldoende, zeker als je dat 2x weg gaat zetten, maar je hebt dan niet van die lompe kasten hangen.
                      Adviesprijs 1.303,05 incl btw, dus vast wel ergens goedkoper te vinden. Wallmounts voor de satelites kosten 39,27 per stuk, dan heb je ook nog nette mogelijkheden om ze op te hangen. Kost bij elkaar nog geen 2800 euro, en ik durf te wedden dat het goed klinkt!

                      Dynachord levert de D lite 1000, ook klein, kost wel het dubbele, maar kan ook een optie zijn.
                      Last edited by 4uss; 01-12-09, 13:50.

                      Comment

                      • salsa
                        • Jan 2007
                        • 1315

                        #26
                        Originally posted by 4uss
                        Ik vroeg me ook al af waarom het allemaal zo groot moest zijn... is 2x een HK L.U.C.A.S. Smart niet iets? 2x80 watt 6,5'' top met 1x 250 watt 10'' sub... lijkt me echt méér dan voldoende, zeker als je dat 2x weg gaat zetten, maar je hebt dan niet van die lompe kasten hangen.
                        Adviesprijs 1.303,05 incl btw, dus vast wel ergens goedkoper te vinden. Wallmounts voor de satelites kosten 39,27 per stuk, dan heb je ook nog nette mogelijkheden om ze op te hangen. Kost bij elkaar nog geen 2800 euro, en ik durf te wedden dat het goed klinkt!

                        Dynachord levert de D lite 1000, ook klein, kost wel het dubbele, maar kan ook een optie zijn.

                        Hier zat ik ook aan te denken, en makkelijk binnen het budget!

                        Dave
                        [FONT=Arial]No trees were harmed in the writing of the e-mail, but millions of electrons were terribly inconvenienced[/FONT][FONT=Arial].[/FONT]

                        Comment

                        • paul_ulrix
                          • Mar 2009
                          • 74

                          #27
                          en gaat niet echt hard of diep.

                          Comment

                          • 4uss
                            • Aug 2005
                            • 578

                            #28
                            Originally posted by paul_ulrix
                            en gaat niet echt hard of diep.
                            Ik zou me om het volume maar geen zorgen maken in zo'n kleine ruimte... en wat is diep? De sub is responsief tot 43hz omlaag, en het kan altijd lager natuurlijk, maar is dat echt zinvol? Naar mijn idee gaat dit als de brandweer!

                            Comment

                            • paul_ulrix
                              • Mar 2009
                              • 74

                              #29
                              lager is wel plezanter voor wat dnb of van die dingen , dat maakt toch een heel verschil als je dan een sub hebt die vlot tot richting de 30hz doortrekt.

                              wel zien dat alles goed vasthangt dan.

                              Comment

                              • MusicXtra
                                • Feb 2006
                                • 9316

                                #30
                                Originally posted by paul_ulrix
                                lager is wel plezanter voor wat dnb of van die dingen , dat maakt toch een heel verschil als je dan een sub hebt die vlot tot richting de 30hz doortrekt.

                                wel zien dat alles goed vasthangt dan.
                                Er is bijna geen muziek te vinden met frequenties onder de 40 Hz.
                                Punt is alleen dat veel speakers de 40Hz wel halen maar dan vaak al op -10dB zitten.
                                De nieuwe Brooklyn-Audio Impact Top doet het geweldig!

                                Comment

                                Working...